Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 11

Téma: Búchanie v prednej časti

1. Predvolené Búchanie v prednej časti

Na mojej Sx4 (2008) 1,6 GS 4X4 sa mi objavilo neocakavane enormne silne buchnutie z prednej casti vozidla - tazky kovovy naraz so zadrncanim celneho skla a palubnej dosky. Mal som pocit ze mi vyleti celne sklo a palubovka. Na ceste pritom bola len mala priecna nerovnost. Urobilo mi to asi len 3x, inac je auto uplne v poriadku. Za tri roky co mam toto auto sa nevyskytli ziadne nezvycajne zvukove prejavy. Auto bolo prezrete v autorizovanom servise - bezvysledne. Podla nich je vsetko OK. Auto ma najazdenych 40 000 km. Pri prejazde vacsimi nerovnostami sa tento zvuk neobjavil, ani pred tym ani teraz. Ma niekto podobnu skusenost s Sx4??? Dakujem
    Naposledy upravil elixir; 22-04-2011 o 17:28

Lokalita
    Košice - okolie
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4, 1,5GLX Urban line

Predvolené Re: Búchanie v prednej časti

No ja som mal podobný problém až na ten kovový zvuk. Po troch reklamáciách prišli na to, že pod palubnou doskou pri okne (strana vodiča) sa nachádzala nejaká nerovnosť. Mali to rozobraté 3 krát, ale až na tretí pokus to zistili. Odvtedy je táto vec v poriadku
    Suzuki SX4, 1.5 GLX Urban line

3. Predvolené Re: Búchanie v prednej časti

Ahoj, dakujem za odpoved. Mozes mi prosim blizsie vysvetlit tu nerovnost co si tam mal, aby som mal lepsiu predstavu. A tebe to buchalo stale alebo len obcas? Pretoze mne to urobilo asi len 3x. Este raz dik.
    Naposledy upravil elixir; 02-05-2011 o 13:51

Lokalita
    Žilina
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 4x4 GS

Zdravím
    Nechcel som zakladať novú tému, tak píšem sem.
    Pri prejazde väčších nerovností - hlavne retardéry, väčšie jamy ... sa z prednej časti auta ozýva nepríjemné "buchnutie". Zvuk nie je kovový, znie to skôr ako plast. Máte s tým skúsenosti?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: Búchanie v prednej časti

Koľko máš najazdené?

Lokalita
    Žilina
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 4x4 GS

Zdravím
    Auto mám od pondelka minulého týždňa. Najazdené má 48 000 km. Predchádzajúceho majiteľa poznám. Viem, že kilometre sú reálne a auto dosť hýčkal ...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ja to pri tých km (bez ohľadu na majiteľa) tipujem na zvislé tyčky predného stabilizátora Skontroluj ich, ak to nebude ono, treba dať na hever a skontrolovať čapy riadenia, ramená, tlmiče a ich uloženia.

Predpokladám, že plastový podblatník si skontroloval a že to nehrkoce on

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Pozri ulozenie stabilizatora. Mne menili este v zaruke na Swifte Sport silentbloky (alebo ako sa presne nazyvaju uchyty) predneho stabilizatora. Buchalo/vrzgalo to najma ked bolo chladno. Vymena uchyteni problem vyriesila.

Moje Suzuki
    SX4 1.5 VVT 82kw r2010

ahojte, na mojej sx4 /kupenej pred par mesiacmi s cca 60tis km/ pozorujem pri drobnych nerovnostiach klepanie pri pravom prednom kolese
    pocut to hlavne pri starej kamenistej ceste kde je vela mensich nerovnosti naraz, zvuk skor kovovy,akoby hrkotalo - klepalo nieco
    pri vacsich jamach nic podobne nepocut

co myslite?

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Treba vymeniť stabilizačne tyčky.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy