Zobrazenie výsledkov ankety: Akú prevodovku uprednostňujete?

Hlasujúcich
28. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Manuálnu

15 53,57%
  • Automatickú

8 28,57%
  • Záleží od typu auta

5 17,86%
Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 11

Téma: Manuál či automat?

Lokalita
    Martin
    Moje Suzuki
    SUZUKI SX4 1,5i Freeze

Predvolené Manuál či automat?

Radiť či neradiť? Nad touto otázkou sa Hamlet zamýšľať nemusel. Vyberať si medzi automatickou a manuálnou prevodovkou si dlhý čas nemuseli ani slovenskí motoristi, keďže manuál absolútne dominoval. Dnes to tak už nie je, s pokrokom techniky sa automaty čoraz viac dostávajú i na náš trh.

Zdroj: www.automoto.sk
    Way of life!

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Predvolené Re: Manuál či automat?

Dokiaľ sa musím dívať na spotrebu, servisné náklady, cenu vozidla .... tak isto manual.

V momente, keď ma to všetko nebude zaujímať tak isto automat.

Výhodu vidím hlavne pre mestskú prevádzku a malé autá.

Lokalita
    Martin
    Moje Suzuki
    SUZUKI SX4 1,5i Freeze

Manuálna vs. automatická prevodovka
    V poslednej dobe sa automobilky rozhodli, že budú ponúkať niektoré modely už iba s automatickou prevodovkou.
    Oplatí sa ešte auto s manuálom?
    Zdroj:www.automix.sk
    Way of life!

Lokalita
    Praha CZ

Když máš auto s manuálom, tak si můžeš připadat, že jsi větší sekáč, než američan. Většina američanů s manuálem vůbec neumí jezdit.
    "horský sokol"

Lokalita
    Turzovka/Žilina
    Moje Suzuki
    Ignis 1.3VVT 69kW

Ja som bol donedavna zastancom iba manualu ale odkedy robim v automobilke v ZA a jazdim na roznych autach (sice len kie) tak som pozmenil nazor. Bral by som aj automat ale zalezi na akom type auta.
    Suzuki Ignis 1.3VVT r.v.2005

Lokalita
    Praha CZ

Každý koho znám, a kdo se jednou svezl s automatem, mu naprosto propadl a stal se jeho nadšeným propagátorem. Myslím, že nástup automatů bude mít podobný průběh, jako nástup klimatizací.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Dobrý inteligentný automat nie je určite zlá vec. Čo som sa ešte ale nikde nedočítal je, aké sú náklady napríklad na výmenu spojkového obloženia v prevodovkách typu DSG a podobne a či to vôbec v bežnom česko-slovenskom servise je vôbec opraviteľné.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Dobrý inteligentný automat nie je určite zlá vec. Čo som sa ešte ale nikde nedočítal je, aké sú náklady napríklad na výmenu spojkového obloženia v prevodovkách typu DSG a podobne a či to vôbec v bežnom česko-slovenskom servise je vôbec opraviteľné.
    Myslím, že tvé obavy jsou na místě. Opravitelné to asi v našich podmínkách v podstatě není. Co vím tak se automaty zabývá pár soukromých firem a zřejmě to budou pěkní šejdíři. S opravami manuálů to sice také není žádná sláva, otázkou zůstává v podstatě rozdíl mezi cenou výměny zničeného manuálu a automatu. V dnešní době je upřednostňována výměna a těch automatů z vrakoviště moc není.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Aut s manualom som mal X od 105ky po SX4ku a na automat som sa pozeral ako na nieco, co pouzivaju len neschopaci. A potom som kupil vydojenu Xsaru Picasso AUTOMAT. Dal som ju trochu do poriadku - a bol som donuteny zmenit nazor. Je to proste PARADA. Ide o 4st. prevodovku s hydromenicom, tzn. krasne plynule preradovanie. Po meste je to labuzo, a vdaka dlhej stvorke sa da celkom ekonomicky jazdit aj pri tachometrovych 140kmh. Vo vybere mojho dalsieho auta mam uz teda jasno - isto 4WD, isto LPG, a isto AUTOMAT (len s hydromenicom)
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •