Zobrazenie výsledkov ankety: Schvaľujete zavedenie systémov TPMS a GSI do všetkých nových vozidiel od roku 2012?

Hlasujúcich
11. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Áno, schvaľujem

3 27,27%
  • Nie, neschvaľujem

8 72,73%
Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 23

Téma: TPMS a GSI povinné od roku 2012

Lokalita
    Martin
    Moje Suzuki
    SUZUKI SX4 1,5i Freeze

Predvolené TPMS a GSI povinné od roku 2012

Radikálne zásahy do sféry áut „made in“ Brusel
    2.4.2011

Tento deň si mnoho zamilovaných párov zvolí ako svoj svadobný. Pre výrobcov automobilov však súčasne odštartuje nová éra - všetky do výroby novo zavádzané typy áut určené k predaju v krajinách Európskej únie budú musieť byť vybavené systémom elektronickej stability vozidla.

Možno do inej témy ale je to v jednom článku.

Ďalšie dve zmeny, ktoré vodiči pocítia, vstúpia do platnosti 1. novembra 2012. Od tohto dátumu musia byť novo vyrábané typy áut vybavené indikátorom optimálneho preradenia (GSI - gear shift indicator) a tiež systémom na monitorovanie tlaku v pneumatikách (TPMS - Tyre pressure monitoring system).

Zdroj: http://automix.atlas.sk
    Way of life!

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: TPMS a GSI povinné od roku 2012

Hodiť bombu na Brusel je asi málo. To sú také stupídne nápady. Neviem na čo komu budú v aute systémy TPMS a GSI. Prvý je úplná zbytočnosť a druhý ma akurát vždy rozčuluje keď mi pindá do toho ako mám radiť.

Jj, je to tak. Najlepsie je, ked indikator preradenia signalizuje, ze mam zaradit vyssi prevod. Zaradim a dostanem motor (diesel) na otacky okolo 1200. Chudak dvojhmota, chudak VGT, chudak EGR. Toto je pozvanka na navstevy servisu...

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Indikator preradovania je dobra vec, pokial je to "premakane". A to si mnohi motoristi ani neuvedomuju, ze tym mozu usetrit na spotrebe - nato to tam je. A mozem potvrdit, ze ked si v takom technicky premakanom aute sadnem za volant a riadim sa tym, co mi auto "predpisuje", tak spotreba ide dolu, to auto dokonca vie, ci jazda bude sportova alebo nie. Ak jazdim bez toho, aby som sa pozrela na odporucanie preradovania, tak priemerna spotreba je skutocne vyssia. Kazdy tu nadava na nejake technicke doporucenia schvalene Bruselom, ale ked vodici nechcu, nech jazdia ako chcu, su to ich auticka, nie?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: TPMS a GSI povinné od roku 2012

V ktorom aute to prosím ťa tak dokonale funguje?

Nie som apriori proti takýmto systémom, ako doplnková výbava ok, ale som proti tomu aby boli direktívne nariadené nejakým EÚ úradníčkom pod zámienkou falošnej ekológie.
    Ich efekt je na ekológiu minimálny, jediný výrazný efekt budú zvýšené náklady, ktoré niekto bude musieť zaplatiť.

Ďalšia vec, ak by mal človek v premávke jazdiť podľa takejto "indikácie", tak sa skôr vybúra ako ušetrí na spotrebe a mimo mestskú premávku to je už úplne nezmysel. Mám rozum a viem kedy potrebujem mať motor vytočený a kedy nie. Ani ten najdokonalejší systém nevie, či sa chystám predbiehať, alebo nie, to by mi musel čítať myšlienky.

A najpodstatnejšie asi, ako moc ťa baví takáto jazda? To už potom radšej automat.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Styri kruhy. Uplne ma dostali. Ten, kto to nevyskusa, nemoze hodnotit. Aj ja som bola napriklad skeptik na nove technologie, ktore "tlacia" automobilky do svojich modelov, ale zalezi na tom, ako premyslene su. A to si povedzme uprimne, ze tieto nie lacne automobilky su daleko vpredu. Donedavna by ma nikto nedostal za volant auta s automatom. Jo, ale je ine vyskusat stvorstupnovy automat napriklad v GV a 7-stupnovy DSG. Z takeho auticka sa len tazko presada. Technologie idu dopredu, nedaju sa zastavit, to musis uznat a neboj sa, tie indikatory si mozes a nemusis vsimat, je to na vodicoch. Nic ta totiz nepozornuje hlasnym "zvonenim" ani nicim inym ta neobtazuje. Vodic moze jazdit ako chce a ako mu to vyhovuje. Ak chcem jazdit na spotrebu, tak sa obcas pozriem, co mi auto doporuci, kedze je to sportove vozidlo, vsimam si hlavne policajne hliadky..., vtedy je to spravny adrenalin...

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

A este doplnim, ze tie indikatory opti-riadenia su len dalsie zobrazenie na palubnom pocitaci, tak ako aj tlak v pneu - je to ako ked sa ti zobrazuju zle zatvorene dvere... Nijako to vodicov neobmedzi, naopak je to fakt dobra vec. Vacsinou to automobilky od niekoho preberu, sami to nevyvijaju a doplnok je v aute vlastne palubny pocitac a kedze to bude ich sucastou, ceny nebudu az tak nadhodnotene.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    A este doplnim, ze tie indikatory opti-riadenia su len dalsie zobrazenie na palubnom pocitaci, tak ako aj tlak v pneu - je to ako ked sa ti zobrazuju zle zatvorene dvere....
    Ako na ktorom aute. Na Honde sú to ďalšie dve LEDky a v noci mi to vyslovene vadí, keď sa to rozsvecuje a zhasína

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Ako na ktorom aute. Na Honde sú to ďalšie dve LEDky a v noci mi to vyslovene vadí, keď sa to rozsvecuje a zhasína
    No to je prave o tej premakanosti...

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    No to je prave o tej premakanosti...
    Další "srandy" které tě - a to si pište - budou honit po servisech a budou ti tahat druhým koncem peníze z kešeňky.
    Jsou ty udělátka suprové, mě se to líbí, ale často pobývám v autoservisech na dílnách, tak to vidím. A je jedno jestli jsou to čtyři kruhy nebo trojcípá hvězda nebo modro-bílé čtvrtkruží nebo šipka s křídlama. Synonymum spolehlivosti - das auto .
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •