Zobrazenie výsledkov ankety: Schvaľujete zavedenie systémov TPMS a GSI do všetkých nových vozidiel od roku 2012?

Hlasujúcich
11. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Áno, schvaľujem

3 27,27%
  • Nie, neschvaľujem

8 72,73%
Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 23

Téma: TPMS a GSI povinné od roku 2012

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Predvolené Re: TPMS a GSI povinné od roku 2012

Rossi, tomu, co si chcel tym napisat nerozumiem, lebo kazit sa moze vselico na kazdom aute, ci ma na znaku kruhy, logo zivota alebo velke S. Aj s uplnou "hlupostou" namontovanou uz cele generacie bez poruchy mozes ist do servisu, ak zlyha. Auta su stroje a stroje sa zvyknu obcas kazit. Tieto dve zalezitosti TPMS a GSI do servisov nahanat vodicov rozhodne nebudu. Myslim si, ze vacsina a ani ty Rossi nevies, o co vlastne ide, mozno si sa s tym osobne nestretol, mozno stretol... takze samozrejme sa hned tieto novinky - teda len pre niektore automobilky, ihned zatracuju. A o tych servisoch by sa dalo dlho polemizovat, auta su v zaruke cca 3 roky - zalezi od automobilky, takze o akych peniazoch z vrecka vodicov to pises? Naco zbytocna panika...

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Hodiť bombu na Brusel je asi málo....
    To nebude třeba, Brusel brzy zkrachuje sám. Dávám mu tak rok, maximálně dva... Dřív než stačí navymýšlet další kraviny, tak se polovina členů dostane na pokraj státního bankrotu a možná pak budou zase k mání žárovky.
    "horský sokol"

3. Predvolené Re: TPMS a GSI povinné od roku 2012

Plně souhlasím se zavedením těchto kontrolek a v tom smyslu, že jak sleduji náš vozový park ve firmě (30 aut VW), tak nikdo z našich manažerů nereaguje ani na rozsvícenou kontrolku nedostatku oleje v motoru! Dofukování pneumatik během roku nedělá nikdo, pokud už, tak nalijí motorový olej do nádobky ostřikovače nebo letní směs ostřikovačů do olejové náplně. Jsou také schopni urazit 45km na první rychlostní stupeň, když, nějakým nepochopitelným způsobem uzamkli řadicí páku místo v poloze zpátečka, v poloze prvního rychlostního stupňe. Běžný jev je tankování benzínu místo nafty. Z toho plyne pouze to, že z cizího krev neteče a tyto lidi absolutně nezajíma stav automobilu před jízdou nebo po jízdě. Nesledují taková diskuzní fóra o autech, nechápou naše starosti o auta a my nechápem jejich přístup. Kontrolky jsou ale málo, chce to bič!!!

Lokalita
    SLOVENSKO
    Moje Suzuki
    SX4 S-CROSS 4x4 1.6 VVT

Thumbs up Re: TPMS a GSI povinné od roku 2012

Suhlasim!
    A to vyhradne s tym, ze z cudzieho krv netecie! Su ludkovia ktori sa nestaraju o "sluzobne" ale svoje maju ako "cukrik" Ale zas su aj ti co sa vzorne staraju aj o to "sluzubne".
    Prajem sebe aj vsetkym pri praci len druhu skupinu ludi!

fantastic 4
    A stále SUZUKI
    SX4, SX4 S-CROSS .........
    ALLDRIVE FOREVER

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Nadineh - já to vůbec nezatracuji. Naopak jsem napsal, že tyhle blbůsty mám rád, ale čím víc čidel a hlídačů, tím víc problémů. Dokud to funguje je to nádhera - tak do pěti let a potom to začíná . . .
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    Nadineh - já to vůbec nezatracuji. Naopak jsem napsal, že tyhle blbůsty mám rád, ale čím víc čidel a hlídačů, tím víc problémů. Dokud to funguje je to nádhera - tak do pěti let a potom to začíná . . .
    Tak si treba zaobstarat auto bez airbagov, posilovaca riadenia, brzdoveho asistenta, ESP, EBD, ASR, s 3-stupnovym manualom, s vysokou spotrebou takze , kupujme napr. stare Volgy opravujme si auta svojpomocne a vyhneme sa navstevam servisov - su to auta bez cidiel a dalsich kontroliek, cize auta bez dalsich problemov... alebo sa vratme ku konskym povozom...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

nadineh, ale to je zas opačný extrém čo si tu "navrhla"

ABS, ESP, EBD, airbagy a podobne sú X násobne zmysluplnejšie systémy, ktoré zvyšujú hlavne bezpečnosť.
    TPMS a GSI sú len "hovadinky", ktoré nikto v podstate nepotrebuje (debilov, čo neskontrolujú za celý rok tlak v pneu, alebo idú XY km na jednotke nepočítam, tým by som to vo firme zosobnil z platu).

OK, prinesú nejaký pocit "zvyšeného komfortu" užívateľa, možno, ale hlavne prinesú to, čo nadhodil ROSI45 - zvýšenú pravdepodobnosť poruchovosti. Už neviem kde som to čítal, ale podľa posledných štatistických odhadov bude v blízkej budúcnosti až 80% porúch pripadať na poruchy elektroniky. Práve kvôli množstvu "zbytočností" v aute.

OK, možno niektoré "prémiové" značky to vyšperkujú tak, že poruchovosť bude zanedbateľná, ale väčšina ľudí si kupuje autá inej kategórie. A preto je to podľa mňa hovadina maximálneho stupňa, aby to bolo povinne vo všetkých autách.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    Tak si treba zaobstarat auto bez airbagov, posilovaca riadenia, brzdoveho asistenta, ESP, EBD, ASR, s 3-stupnovym manualom, s vysokou spotrebou takze , kupujme napr. stare Volgy opravujme si auta svojpomocne a vyhneme sa navstevam servisov - su to auta bez cidiel a dalsich kontroliek, cize auta bez dalsich problemov... alebo sa vratme ku konskym povozom...
    A co je špatného na konských povozoch, vyskočit na kůň a zajet za přáteli je lepší než udržovat a provozovat automobil, a evropská komise nám to beztak co nejdříve direktivně přikáže...
    "horský sokol"

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    A co je špatného na konských povozoch, vyskočit na kůň a zajet za přáteli je lepší než udržovat a provozovat automobil, a evropská komise nám to beztak co nejdříve direktivně přikáže...
    To s tymi povozmi bol samozrejme for, ale suhlasim s tebou. Kone su ekologicke a niet krajsieho pohladu ako z chrbta kona - ten super pocit volnej jazdy ti ziadne auto nenahradi...

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    nadineh, ale to je zas opačný extrém čo si tu "navrhla"

ABS, ESP, EBD, airbagy a podobne sú X násobne zmysluplnejšie systémy, ktoré zvyšujú hlavne bezpečnosť.
    TPMS a GSI sú len "hovadinky", ktoré nikto v podstate nepotrebuje (debilov, čo neskontrolujú za celý rok tlak v pneu, alebo idú XY km na jednotke nepočítam, tým by som to vo firme zosobnil z platu).

OK, prinesú nejaký pocit "zvyšeného komfortu" užívateľa, možno, ale hlavne prinesú to, čo nadhodil ROSI45 - zvýšenú pravdepodobnosť poruchovosti. Už neviem kde som to čítal, ale podľa posledných štatistických odhadov bude v blízkej budúcnosti až 80% porúch pripadať na poruchy elektroniky. Práve kvôli množstvu "zbytočností" v aute.

OK, možno niektoré "prémiové" značky to vyšperkujú tak, že poruchovosť bude zanedbateľná, ale väčšina ľudí si kupuje autá inej kategórie. A preto je to podľa mňa hovadina maximálneho stupňa, aby to bolo povinne vo všetkých autách.
    Tak potom ti radim, aby si napriklad ani nelietal lietadlom, je to totiz podobna elektronika, a pri tom je to najbezpecnejsia doprava... Nema cenu tu diskutovat s ludmi, ktori sa nedokazu zmierit s technickym vyvojom a prvkami, ktore osobne ani nevyskusali, ale kritizuju. Zahlasovala som a tymto pre mna tato nekonecna a neplodna diskusia konci.
    Naposledy upravil nadineh; 09-04-2011 o 13:52

Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •