Strana 5 z 11 PrváPrvá ... 34567 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 104

Téma: Ako zabezpečiť auto proti krádeži?

Lokalita
    Šaľa
    Moje Suzuki
    suzuki SX4 -1,5 , suzuki gsr 600

Predvolené Re: Ako zabezpečiť auto proti krádeži?

vdaka za radu, dnes som sa dohodol so servisom Suzuki u nas a kvôli zaruke na vozidlo mi to tam namontujú. Ešte by som sa chcel spýtať ..autorizovane servisy majú schemy zapojenia na daný typ vozidla?

2. Predvolené Re: Ako zabezpečiť auto proti krádeži?

tam to nieje o schemach zapojenia. k alarmu je zakladna schema ktory kabel naco sluzi a ake informacie po nom idu. V suzuki to mozno robia so schemou od daneho auta v ruke aby vedeli kam maju dany vodic pripojit popripade rozpojit. v kazdom aute je to ine, je to skor o znalosti a praxi. nas elektrikar to ma v malicku bez schem, a neviem si ani predstavit ze by som mal pred kazdou montazou alarmu zhanat schemy danych automobilov. uvediem priklad na montaz v suzuki:

otec si kupil pred 2 rokmi v presove na duklianskej SX4, tak hned som im tam zaniesol Magicar nech ho namontuju lebo vymyslali ze by padla zaruka keby sme to montovali u nas vo firme. Vymyslali aj v tom ze oni dodaju alarm lebo ten nas co ked sa pokazi ze oni zan nerucia tak som sa zasmial pretoze oni to beru od toho isteho dodavatela ako my akurat ze na pultovu cenu nahodia 20% tak potom povedali ze dobre ze mozme si doniest alarm. ze montaz bude stat cca 4000sk. tak prekrutil som oci ale vravim dobre. podotykam ze ten magicar 870AS sa montoval bez dialkoveho startu!!! nakolko otec by to ovladat nevedel. pridal som im modul dotahovania okien ze nech aj to namontuju (ked sa auto zapipne dotiahne el okna), a nech blikanie nedavaju na smerovky ale na parkovacky nakolko pri neustalom hukani auta sa baterka nevystavi tak skoro. tak zobrali auto ze idu montovat. technik to montoval asi 10hodin. asi sa riadil tym ze pomali dalej zajdes, no mne to pripadalo ako keby si kladol otazku kam pripojit tento kabel? no prislo na odovzdanie auta. prve co som pozrel kapotovy spinac ani nenamontoval cize kebyze zlodej chce tak otvori kapotu a odpoji baterku a auto pri otvoreni kapoty ani necekne. potom mi dal do ruky modul dotahovania okien s vetou ze toto nestihol namontovat. tak vravim ze pockam kym to namontuje. ze nie ze uz nema casu. tak som siel za prijimacim technikom a z neho vyslo ze to nevedia ani namontovat. tak az po tejto dlhej potahovacke povedali ze nakolko s tym robime tak to mozme domontovat bez straty zaruky.

tymto nechcem spochybnovat pracovnikov v suzuki servise ale poukazat na skutocnost ze je lepsie ked sa alarm namontuje vo firme ktora s tym robi casto a specializuje sa prave na to a nie na opravovanie motorov a beznych uplne inych veci. kazdy by mal robit to co vie a to na co ma.

len tak pre zaujimavost skusenemu montaznikovi takyto magicar s pripojenim aj dialkoveho startu trva maximalne 5 hodin.

Lokalita
    Šaľa
    Moje Suzuki

rmaudio ešte raz vdaka za info

SUZUKI SA NEKRADNU

5. Predvolené Re: Ako zabezpečiť auto proti krádeži?

SKUSTE POZRIET VIDEO CO JE NA TOMTO WEBE UPLNE DOLE JE KLIK. taketo folie vieme dat aj na bocne skla na auto. Je to odskusane do auta sa nik nedostane, nuz sklo sa poskodi. No niekedy nieje ani tak dolezite to sklo ako to co je v aute.

Lepenie bezpečnostných a slnečných fólií na okná

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

náš bezpečák by mu dal...maku...bez rukavic...
    Vypadá to výborně. Na kolik přijde zhruba celý auťák?
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

7. Predvolené Re: Ako zabezpečiť auto proti krádeži?

no lepi sa to len na bocne skla a 4ks skiel vychadzaju v zavislosti na type auta okolo 170 euro s DPH. Mimochodom poistovne akceptuju tieto folie miesto alarmu.

Lokalita
    Šaľa
    Moje Suzuki

potrebujem poradiť mam už namontovaný magicar 4000RM ked otvorím hociktoré dvere zapnu sa mi výstražné smerovky pri každom otvorení dverí sa zapínaju, dialkove čo mam v klúči už nereaguje na otvaranie dverí, len cez dialkove od magicaru je to normalne?

9. Predvolené Re: Ako zabezpečiť auto proti krádeži?

tibor: zalezi to od toho ci vyradili ovladanie serioveho centralu v kluci, obvykle to nechavame odpajame seriove klucove zamykanie len ak to moze narusit kvalitne uzivanie alarmu (niektore alarmy sa neznasaju s klucovym fabrickym zamykanim a potom mozu obe veci blbnut), takze je to normalne ak ti to nejde aj ked si to neviem vysvetlit lebo my ked sme robili na ignisa tak sme fab central neodpajali...

to ze ti blikaju smerovky je funkcia magicaru, je to upozornenie pre uzivatela ze ma otvorene dvere, ak by si to nevsimol, nemal kontrolku uzavretia auta atd. v servisnom rezime sa to da deaktivovat ale to radsej zbehni do servisu kde ti to robili lebo ten rezim by si asi nezvladol

Lokalita
    Šaľa
    Moje Suzuki

rmaudio vdaka za rady

Strana 5 z 11 PrváPrvá ... 34567 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •