Strana 4 z 11 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 104

Téma: Ako zabezpečiť auto proti krádeži?

1. Predvolené Re: Ako zabezpečiť auto proti krádeži?

Citácia Pôvodne odoslal pipo1216 Zobraziť príspevok
    Ja osobne nepouzivam ziaden zvlastny zabezpecovaci system pretoze ked niekto chce tak auto ukradne tak ci tak. Aj preto som si kupil japonske auto, pretoze patri medzi tie auta, ktore sa nekradnu az tak resp. vobec
    Plný súhlas. Keď som si po škodovke kúpil Hyundai dal som si vypieskovať sklá, namontovať imobilizér, nejaký lock na šalpáku, atď. Potom susedovi ukradli Huyndai a keď to nahlásil tak sa policajti divili že ukradnutý Huyndai ešte nemali. Auto našli bez benzínu odstavené. Sopliaci sa chceli povoziť. Len ešte jedna vec. Všetky tieto veci (lock, alarm, atď) zapínať je otrava. Ovšem ak to nespravíte a auto zmizne to bude prvé na čo sa poisťovňa opýta: A mali ste to všetko zaistené? Ak nie tak to môže byť problém.

Lokalita
    Šaľa
    Moje Suzuki
    suzuki SX4 -1,5 , suzuki gsr 600

Predvolené Re: Ako zabezpečiť auto proti krádeži?

má niekdo skúsosenosti s magicar? objednal som si magicar 4000RM je to dobra volba na SX4?

3. Predvolené Re: Ako zabezpečiť auto proti krádeži?

ak by niekto chcel riesit znacenie vozidla viac info tu: Permanent Mark - UV značenie motorových vozidiel

24 znaceni na auto. po tejto aplikacii a oznaceni vozidla je pre zlodeja auto takmer nepredajne, taktiez pernament mark zacina pismenami SK to znamena ze auto pochadza zo slovenska takze aj v zahranici by mal problem auto predat. taktiez sa cislo pernamentu a vasho VIN cisla zapisuje do celoeuropskej centraly takze pre policiu je takto oznacene auto lahsie odhalitelne.

k alarmom:
    vyskusali sme uz mnozstvo alarmov a ostali sme pri dvoch typoch:

Mistral T63 - zakladny alarm zo zakladnymi funkciami otrasoveho cidla dverovych spinacov. hukanie + rozpojenie spinacej skrinky
    cena s montazou vychadza na automobili suzuki priblizne 130 euro s DPH.

Magicar M870AS - alarm pre narocnejsich kde je uz moznost startovat na dialku, dosah 2km vo volnom pries*****tve (200m aj v uzavretom-odskusane), chladenie turba, casove nastavenie kazdodenneho startovania, napriklad ked idete na dovolenku a nech vam dobije baterku, ... mnozstvo funkcii. tento alarm mam sam na svojej SX4 a je to kvalitny a spolahlivy alarm. tie nizsie rady popripade starsie uz niesu az tak spolahlive. tieto alarmy montujeme asi 10 do mesiaca a reklamacia vychadza mozno raz za rok jedno auto.

cena na SX4, swift, ignis, grand vitara vychadza s dialkovym startom priblizne okolo 280 euro s DPH vratane montaze a samotneho alarmu + prislusenstvo.

ak mate nejake otazky ohladom zabezpecenia rad vam odpoviem.

rmaudio:
    Mal by som jednu otázku. Dlhšie koketujem s myšlienkou alarmu s diaľkovým štartom, či už sentinel, alebo magiccar.
    Pri diaľkovom štarte je však potrebné mať v ukrytej "imitácii" imobilizéra náhradný kľúč ak má auto naštartovať, pokiaľ sa nemýlim. Ako sa k tomu správajú poisťovne, ak mám auto poistené proti krádeži a auto mi ukradnú samozrejme aj s kľúčom. Nie je podmienka poisťovni po udalosti predložiť oba kľúče?
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

5. Predvolené Re: Ako zabezpečiť auto proti krádeži?

sklamany zo suzuki: ano mas pravdu je treba jeden nahradny kluc obetovat. ale my to robime tak ze z kluca vyberieme čip na imobiliser a len samotny čip sa vklada do bypassu. nakolko magicar ma funkciu blokovania startu kym je zalarmovany tak na aute funguju v podstate 2 imobilisery, jeden suzuki druhy alarmovy. a ked alarm auto startuje tak posiela alarm informaciu do bypassu kde sa len a len v tej danej chvili precita kod z čipu toho kluca. cize dam priklad:

stojis na parkovisku pred obchodnym centrom a auto zalarmujes (zamknes) magicarom, rozpoji sa spinacia skrinka imobiliser funguje. niekto ti rozbije okno (auto zacina pipat a tebe pager pipa) otvori dvere sadne a ide startovat s druhym klucom ktory si spravil v servise kym si sa tesil ze sa ti o auto dobre staraju, lenze ostane zarazeny nakolko otoci kluc do startovania a so starterom ani necukne. a aj keby s kablami nahodou chcel startovat nepodari sa mu lebo ako som pisal bypass kde je čip imobilizera tak vysiela len vtedy ked mu alarm da prikaz na startovanie. Mozno je to na vas secko trosku komplikovane ale v skutocnosti je to tak ze ked chcu tak vam auto ukradnu, ci uz ho odtiahnu alebo to spravia inac. alarmy a bezpecnostne systemy su malym spomalovacom pre skuseneho zlodeja a pre zlodeja amatera dovod ist vyskusat otvorit auto vedla.

alarm s dialkovym startom je dobre vyuzitelne napr v zime ked chcete prist do tepleho auticka alebo v lete ked je vonku horuco a vy si ho chcete schladit klimou. ked mate turbo a chcete predlzit jeho zivotnost. kazdopadne je to dobra vec ale ako vsetci viete vsetko dobre stoji aj peniaze.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Citácia Pôvodne odoslal rmaudio Zobraziť príspevok

alarm s dialkovym startom je dobre vyuzitelne napr v zime ked chcete prist do tepleho auticka alebo v lete ked je vonku horuco
    ..nesmíte si nechat zařazený kvalt..
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

7. Predvolené Re: Ako zabezpečiť auto proti krádeži?

nakolko ma ten alarm rezervacny rezim tak sa nemoze stat aby ste nechali zaradenu rychlost a zabudli nato, ked je tam rychlost auto nenastartuje ma to ochranu. a taktiez sa to pripaja na rucnu brzdu ktora musi byt pri starte zatiahnuta.

Zaradená rýchlosť... Ako píše rmaudio, nejde to. Ak chcem použiť diaľkový štart, musím auto opustiť a zamknúť naštartované. Alarm zabezpečí, že motor ostane v chode aj po vypnutí zapaľovania a vybratí kľúča zo spínača riadenia. Podľa toho si je alarm istý, že kvalt zaradený nebol. Po zamknutí auta sa alarm aktivuje a vypne motor. Stačí ak auto potom len raz otvorím a zatvorím, tak diaľkový štart bude znemožnený, nakoľko alarm predpokladá, že mohlo dôjsť k zaradeniu rýchlosti a teda nemožnosti diaľkového štartu. Aspoň takto to bolo pred pár mesiacmi/rokmi. Verím, že sa na tom v tomto ohľade veľa nezmenilo.

Funkcia bypassu mi je jasná, namontoval som nejeden podobný alarm, aj magic. Mňa skôr zaujíma, ako je to s poisťovňou, a teda že po krádeži nemám príslušný druhý kľúč, prípadne kľúč bez čipu. Či je možné kvôli tomu viesť poistné plnenie.
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Lokalita
    Šaľa
    Moje Suzuki
    suzuki SX4 -1,5 , suzuki gsr 600

rmaudio ja by som sa chcel spýtať na magicar 4000RM teraz som si ho objednal ako je to jeden z tých lacnejšich ake maš s tymto skusenosti je v uvodzovkach dobrý a aka je jeho montaž zvladne to aj laik

10. Predvolené Re: Ako zabezpečiť auto proti krádeži?

na tychto 4000RM sa casto vybija bateria v ovladaci a ma to omnoho slabsi prijem ako 870AS ale inac v podstate sa da. No montaz, laik? ani velmi nie, prerabali sme alarmy uz po laikoch a vacsinou tam bolo zbytocne vela prestiknutych dratov v horsom pripade odpalena riadiaca jednotka centralu. radsej to zver odbornemu montaznemu stredisku v tvojom okoli.

Strana 4 z 11 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •