Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 17

Téma: Predĺženie záruky

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Predvolené Predĺženie záruky

Neviete nahodou, ci je mozne predlzenie zaruky aj v SR?

Suzuki: Pětiletá záruka pro české zákazníky

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Predĺženie záruky

Celkom by ma zaujímalo aké sú tam "podmienky vykonávania" záručných opráv ak si to človek priplatí.
    Nebolo by odveci po 4,5 roku za sumu 180.-€ vymeniť na záruku tlmiče, výfuk a podobne

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Celkom by ma zaujímalo aké sú tam "podmienky vykonávania" záručných opráv ak si to človek priplatí.
    Nebolo by odveci po 4,5 roku za sumu 180.-€ vymeniť na záruku tlmiče, výfuk a podobne
    Patrím medzi tých čo si robí serv.práce v rámci záručného obdobia svojpomocne. Záruka sa preto na mňa vsťahuje len prvý rok, ale tým, že neplatím drahú zar.prehliadku (povedzme 140€), tak už za dva roky, keď odpoč. nákl. za materiál na údržbu ušetrím 160 €, čo môžem odložiť, ako budúcu fin.hotovosť, trebars na výmenu tlmičov.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Predĺženie záruky na Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    Neviete nahodou, ci je mozne predlzenie zaruky aj v SR?

Suzuki: Pětiletá záruka pro české zákazníky
    Tak už to možné je: Možnosť predĺženia záruky na 5 rokov

Bližšie info zavesím, keď sa ich dozviem, ale malo by to stáť okolo 200.-€ na 2 roky pre Swift.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

To je potesujuca sprava.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

To áno, premýšlam nad tým, či si to priplatiť, či sa to oplatí

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Zalezi na podmienkach. Ja som si priplatila este dva roky zaruky navyse za Stilo a pri predaji to dost zavazilo. Nielen, ze som dostala za auto viac, ale aj kupujuci bol spokojny. Dodnes s nim bez problemov jazdi po celej Europe - aj ked je to Fiat...

U GV mi v lete konci zaruka, no nechcem sa s nou rozlucit a aj tak dalsie auto bude opat GV diesel, tak by som si radsej pockala na novy model.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ak sa podarí, zajtra idem do Piešťan a budem múdrejší, čo to všetko obnáša a zahŕňa.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Exclamation Re: Predĺženie záruky

V skratke ako sa veci majú, nechce sa mi prepisovať 2 strany zmluvných podmienok

Cena za predĺženú záruka zakúpenú priamo pri predaji nového vozu:

Alto, Splash, Swift 76/128.-€ (4/5rokov);
    SX4, Jimny 108/176.-€
    GV, Kizashi 153/240.-€

Cena za predĺženú záruka zakúpenú po predaji vozu do 36 mesiacov a max 100.000km od prvej registrácie:

Alto, Splash, Swift 90/150.-€ (4/5rokov);
    SX4, Jimny 128/207.-€
    GV, Kizashi 180/282.-€

Ceny sú uvedené bez DPH!

Záruka zahŕňa: (nepíšem úplne všetky diely, vyberám tie podľa mňa podstatné)

Motor: sanie, blok, skriňu kľukového hriadeľa, hlavu valcov, tesnenia, všetky vnútorné dielce súvisiace s olejovým obehom, zotrvačník,....

Prevodovka: skriňa, všetky vnútorné diely,...

Spojka: prítlačný kotúč (technická chyba), pracovný valec,...

Diferenciál: skriňa, vnútorné diely,...

Hriadele na prenos sily: kardan, polosi, krížové kĺby, mech. a ele. ovládanie v rámci systému na obmedzenie prešmyku pohonu

Riadenie: mech. a hydraul. prevod, hydrualické čerpadlo, ele. pomocný motor, elektronické dielce,...

Brzdy: hlavný brzdový valec, posilňovač, brzdové valčeky, regulátor a obmedzovač brzdného tlaku, RPM snímač, ....

Palivový systém: palivové čerpadlo, vstrekovacie čerpadlo, turbo, elektronické dielce, ....

Elektrický systém: alternátor, štartér, systém zapaľovania, RJ motora a karosérie, ....

Klimatizácia: kompresor, kondenzátor, vetrák, odparovač

Chladiaci systém: chladič, výmenník, termostat, vodné čerpadlo, chladič automat.prevodovky, visco a termovetrák, spojka vetráka a tepelne aktivované relé

Výfukový systém: katalyzátor, výfukové potrubie a lambda

Bezpečnostný systém: elektronické snímače súvisiace s ABG a napínačmi pásov, ovládače a pohon vystrelenia

Poistenie záruky zahŕňa poistné plnenie určené na krytie opravy vyššie vymedzených dielov ich výmenou alebo opravou vrátane mzdových nákladov podľa hodnôt pracovného času výrobcu....

Poverencom na účely týchto záručných podmienok je Real Garant Versiecherung AG, Service Center Vienna.

Asi tak v skratke, koho to zaujíma u predajcov sa dozvie všetko do detailov.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Je to potešujúca správa lebo to znamená, že moja GV štatisticky vydrží bez poruchy na kľúčových súčiastkach aspoň 150 000 km.

No záruku by som si nepriplácal. Prečo?

Lebo už teraz som 1300 € v pluse len na servise pri 75 000 km.

Suzuki Žilina - predbežný rozpočet 1800 € materiál + práca, a na každej 15 000 prehliadke ušetrím minimálne 100 až 150 €.

Ja som rozvody zoservisoval včetne materiálu za necelých 500 €. V Suzuki som kupoval len 1 kladku.

Jednoduchá matematika hovorí, že aj keby tú záruku predĺžili zadarmo zarobili by na tom.
    Ja za tých 1300 € zrepasujem čerpadlo, Turbo a aj všetky 4 vstrekovače keď na to príde čas.

Som zvedavý ako si príde zákazník uplatniť reklamáciu na Turbo, čerpadlo a vstreky.
    Dostane prd - jalový. Lebo nezaobchádzal s autom v zmysle návodu na obsluhu, netankoval kvalitnú naftu, auto jazdilo mimo spevnených ciest => skrátené intervaly na 1/2. Nedochladzoval turbo pri zastavení na dialničnej pumpe ..........
    Jednoducho bude 1000 a 1 (ako šeh-ňur len Bla Bla omáčky) argument pre neuznanie.

SUZUKI mám rád, ale nech prídu s niečim konštruktívnym a zákaznikovi realne prospešným.

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •