Strana 7 z 12 PrváPrvá ... 56789 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 61 až 70 z 117

Téma: Profituning.sk - chiptuning

Moje Suzuki
    Suzuki Splash 1.0 SE (2009; Galactic grey)

Predvolené Re: Profituning.sk - chiptuning

A este otazka: Dozviem sa pri prechipovani automobilu ten novy teplotny interval, v ktorom bude auto fungovat?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal lorenzlubos Zobraziť príspevok
    Bol by pre zastupenie akejkolvek svetovej znacky taky problem, aby ponukli na miestnych trhoch oproti svojej konkurencii nieco navyse? Nemaju na rozdiel od chiptuningovych garazovych firiem dostatok prostriedkov, ci nepochopili zakony trhu?
    Automobilky idú na minimálne náklady a maximálne zisky, nezabúdaj.

Tie rôzne výkonové úrovne boli a sú aj v súčasnosti, Octavia I 66kW vs. 88kW 1,9TDI radový štvorvalec SOHC 8V s turbodúchadlom a 74kW vs. 96kW 1,9 PD TDi radový štvorvalec SOHC 8V s turbodúchadlom. A isto aj iné značky, ale o tomto konkrétne viem a ostatné sa mi nechce zložito hľadať na webe a porovnávať typové kódy motorov.

Napr. kolegova Octavia mala 66kW fabrických a chipnutím ju dali na 88kW.
    Či tomu motoru niečo hrozí? Nehrozí, lebo je identický s tým, ktoré Škodovka sama ponúkala aj vo vyššej výkonovej variante 88kW. Prvé 66kW nemali premenlivú geometriu lopatiek turba a tým sa líšili od 88kW, ale táto konkrétna bola jedna z posledných a už premelnlivu geometriu mala a bola identická aj v ostatných komponentoch, takže úplne bez problémov. Ak chceš, môžem ti zajtra napísať aj presne kód motora
    Druhá vec je (čo mu povedali aj v Profituningu, kde to dal urobiť), že niektoré diely na náprave sú iné a ich životnosť sa skráti, ale to sú rádovo percentá, nie desiatky percent, pretože motor, auto na maximálny výkon nejazdí nonstop.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

A este otazka: Dozviem sa pri prechipovani automobilu ten novy teplotny interval, v ktorom bude auto fungovat?
    Zavolaj do firmy, isto ti ochotne všetko vysvetlia na vyššej úrovni ako ja laik.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Lorenzlubos: Preco by sa ti mal menit teplotny interval? To myslis prevadzkovu teplotu motora?

Automobilky ponukaju fabricky chiptuning. Napriklad take Mitsubishi ponuka upravu Ralliart. Tam nejde len o samotnu zmenu softveru v RJ ale o pridavnu RJ s dalsim kablami a cidla atd. Mozno sa ta konkretna RJ chipnut neda tak to riesia takto alebo na to maju svoj iny nazor, preco to robia prave takto a nie inak. Otec bol tiez skepticky ze naco si on bude davat chipovat 2.0 dizel Mitsu Outlander. Stalo to nemale peniaze lebo sak original Mitsubishi Ralliart. To auto ma za sebou 140 tis km, s chipom asi 100 tis km. Auto nesetri, jazdi sa na nom stale a to auto slape ako hodiny bez jednej poruchy. Nehovoriac o tom ze spotreba klesla o par deci. Spotreba klesla pri normalnej jazde nie pri vyuzivani maximalneho vykonu

Druhy pripad je moj Ignis Sport. Ked som ho dal chipovat jazdil som s nim kazdy den a bez problemov. Teraz s nim jazdit len preteky, fakt ho nesetrim a motor drzi, ziadne poruchy. Kedze ho jazdim uz len na pretekoch to znamena ze to auto ide stale na maximum, ziadna jazda v meste. Ocividne mu to nevadi.

Ako povedal Suuzuukii, automobilkam ide o co najnizsie naklady. Preco by mali chipovat auto od vyroby, potom by museli zdvihnut ceny a predajnost by sla dole. Ked zakaznik chce tak mu ho nachipuju ale priplatis si.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Duch Zobraziť príspevok
    Lorenzlubos: Preco by sa ti mal menit teplotny interval? To myslis prevadzkovu teplotu motora?
    Písal som o teplotnom intervale prostredia, nie teploty motora.

Moje Suzuki

Prave kvoli maximalnym ziskom...kolko trva prechipovanie auta a kolko stoji material nan? Nehovoriac o tom, ze autorizovany predajcovia, si, vdaka lepsiemu imidzu mozu dovolit vyssiu marzu a aj tak, by si vacsina zakaznikov dala nachipovat auto pravdepodobne u nich. Nehovoriac o zaruke a vyhnutiu sa vyhovaraniu pri reklamacii jednych na druhych. Mimochodom: Ta Octavia 1.9 TDI mala 66, 74, 81, 85(?) a 130k. Pricom varianty 74, 85 (neviem, ci ho mala aj Octavia, ale existovala) a 130k mali oproti tym ostatnym vstrekovanie systemom PD (pumpa-dyza). A to s tym, ze mi, laikovi, vysvetlia ako to je s chiptuningom, to si viem predstavit. Na ukazku a zamyslenie uvediem len par "vysvetleni" od predajcov Suzuki o ich vyrobkoch:

KE: "protiblokovaci system ESP"
    KE: "Hodnota priemernej spotreby na palubnom pocitaci sa vynulovat neda" (Splash)
    PP: "Na vynulovanie hodnotu priemernej spotreby na palubnom pocitaci je potrebne odpojit bateriu na dlhsie ako 5 minut" (predajca po konzultacii s odbornym mechanikom) (Splash)

Kupili by ste si hrnce z teleshopingu? A pritom maju tolko vyhod....

Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Písal som o teplotnom intervale prostredia, nie teploty motora.
    To som samozrejme pochopil. A velmi by ma zaujimal. Ty mas Splash chipnuteho? Ak ano, poznas novy a stary interval? A vies, kde sa Splash vsade predava?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

...kolko trva prechipovanie auta a kolko stoji material nan?
    Koľko trvá? Hodiny až dni. Duchov Ignis robili poriadne dlho.
    Koľko stojí materiál? Tisícky eur.

Všade sa nájdu odborníci a potom tí, čo sa na odborníkov hrajú. V Profituningu robia ľudia čo ladia aj závodné autá, takže isto nepatria k tým o ktorých si sa tu zmienil. Presviedčať ťa nejdem, veríš čomu veríš, ok.

Nemám Splash čipnutý, lebo som na to zatiaľ nenazbieral zbytočné peniaze. Investujem teraz do dielov, ktoré mi prinesú výraznejší efekt pre jazdu. Až budú tak pôjde na chip. Ale nie kvôli zdvihnutiu výkonu, pretože nárast pri atmosférickej 1,2-ke by nebol väčší ako 3-5kW ak vôbec, ale kvôli zmene priebehu výkonových kriviek.
    Neboj, až k tomu príde, určite tu o tom napíšem a priložím aj grafy rovnako ako Duch.

Moje Suzuki

Tie tisicky eur si mal na mysli ako vybavenie dielne. Ano, aj taku investiciu treba (a zarabaju hadam chiptuningove firmy lepsie ako predajcovia automobilov? pochybujem. nie je totiz na com). Otazku som vsak mieril na material na 1 auto.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Nemám ti k tomu čo viac povedať. Ak chceš informácie, ktoré vyvrátia tvoju skepsu, obráť sa na firmu.

Strana 7 z 12 PrváPrvá ... 56789 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •