Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 22

Téma: Redukcia

1. Predvolené Redukcia

čafte!
    Rád by som sa opýtal či je možné na novej GV 06 nejako upraviť zaradenie 4L lock (redukcia) tak aby sa dala nejakým dorobeným vypínačom zrušiť uzávierka medzinápravového diferenciálu. Dôvod mam taký že potrebujem na asfaltovej ceste vo veľmi prudkom stúpaní s ostrými zatáčkami a naloženým prívesným vozíkom vyjsť. Pri klasickom 4H dosť znateľne trpí spojka.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Predvolené Re: Redukcia

S takým niečim som sa ešte nestretol, ale rozum mi vraví nerob to.

No ak by som to aj tak chcel spraviť hľadal by som ovládací signál viskospojky na medzinápravovom dif., ktorá ho uzamyká a ten by som spínačom vyradil z činnosti.

Mám obavu, že po takejto úprave môže niečo dostať na držku a nebude to lacné.
    Jediné auto o ktorom viem, že má redukciu funkčnú aj bez uzamknutia medzidifu je subaru, ale tá redukcia je len asi Mk x 1,2 Vitara má MK x 2 čo je už hodne

Motor má myslím 320 Nm redukciou tento moment zdvojnásobíš na 640 Nm a Medzinápravový diferencial to nemusí prežiť.

Inak u všetkých terénnych aut o ktorých viem, sa redukcia dá zaradiť až po priradení predného náhonu.

Minimálne na Lade Nive ide redukcia aj bez predku.
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Niva je stala stvorkolka, ale redukcia samozrejme ide aj bez uzavierky medzidifu. Aj o tom je ta "rucna praca" vs automatika.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Moje Suzuki
    SX4 Freeze 1.5 GLX AC

Citácia Pôvodne odoslal sklamany_zo_suzuki Zobraziť príspevok
    Minimálne na Lade Nive ide redukcia aj bez predku.
    zdá sa mi že to ide aj na suzuki sierra sj80. ale v tej GV by som sa bál že začne "stresovať" elektronika
    SX4 freeze 1.5 UL

6. Predvolené Re: Redukcia

A ako je to u staršich grandiek, lebo som pocul ze ked sa da redukcia tak sa zapne aj uzavierka zadneho difu...

Lokalita
    Morava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 2.0 HDI

Citácia Pôvodne odoslal polda Zobraziť príspevok
    A ako je to u staršich grandiek, lebo som pocul ze ked sa da redukcia tak sa zapne aj uzavierka zadneho difu...
    U starších GV /do r.2005/ uzávěrka není. U novších typů je pouze uzávěrka - mezinápravového diferenciálu.
    Ale dá se tam dodatečně namontovat.
    Naposledy upravil otym9; 07-03-2011 o 15:18

8. Predvolené Re: Redukcia

Jaj takže ma len redukovanu, no som počul že sa tušim pneumaticka či tak volaka že ARB take dačo sa mi zda..

9. Predvolené Re: Redukcia

Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    S takým niečim som sa ešte nestretol, ale rozum mi vraví nerob to.

No ak by som to aj tak chcel spraviť hľadal by som ovládací signál viskospojky na medzinápravovom dif., ktorá ho uzamyká a ten by som spínačom vyradil z činnosti.

Mám obavu, že po takejto úprave môže niečo dostať na držku a nebude to lacné.
    Jediné auto o ktorom viem, že má redukciu funkčnú aj bez uzamknutia medzidifu je subaru, ale tá redukcia je len asi Mk x 1,2 Vitara má MK x 2 čo je už hodne

Motor má myslím 320 Nm redukciou tento moment zdvojnásobíš na 640 Nm a Medzinápravový diferencial to nemusí prežiť.

Inak u všetkých terénnych aut o ktorých viem, sa redukcia dá zaradiť až po priradení predného náhonu.

GV ma viskóznu spojku?

Pri zaradení redukcie je možne odomknuť alebo uzamknuť medzi napravový diferenciál aj u Defendra a u Discovery2 to bezproblémovo majitelia sami dorábaju.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Podľa informácii, ktoré mám, medzinápravový dif je tzv LSD (limited slip dif)
    Rozumej s obmedzeným preklzom. Túto funkciu zabezpečuje preklzová spojka (mala by to byť viskozna spojka) a jej plným zopnutim sa vlastne uzamkne medzinápravový diferencial.

Iným spôsobom uzamknutia by to bolo veľmi zaujmave pri 90 km/hod tam dať Lock

ANO na defendri by som sa toho tak nebál - to je OFF road s pevnými nápravami a diferáky má ako menší zetor.

Hlavne je to auto inej kategorie ako vitara.

Ono to neprdne hneď ale raz hej, a dlho to trvať nebude a potom pôjdu tisíce € na opravy.

Kto chce kam, pomôžme mu tam.

Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •