Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 21

Téma: Aké letné pneu vybrať?

Lokalita
    Zvolen
    Moje Suzuki
    Ignis GLX 2006, 94 k.

Predvolené Aké letné pneu vybrať?

Pomožte vybrať dobre letne pneu na Ignis 2006, 69kW:
    1. aky rozmer lepši:
    - 165/70 R14
    alebo
    - 175/65 R14

2. a znacku pneu ...

Alebo napiste kto aky rozmer ma, aku znacku a svoju spokojnost!
    Ďakujem!

Lokalita
    Matuškovo
    Moje Suzuki
    Vitara 1.6DDIS 2016 Elelgance +

Predvolené Re: Aké letné pneu vybrať?

Pozri si toto je to relatívne najobjektívnejší test Sommerreifen 175/65 R 14 T

Osobne odporúčam Michelin energy saver mal som ich na octavii ktorú mi ukradli a boli zatial najlepšie predtým som mal Dunlop SP01 mali skvelé jazdné vlastnosti ale malú životnosť. Michelin má obdobné jazdné vlastnosti ale neporovnatelnú životnosť. Cenovo sa síce nedajú porovnať s Matadorom alebo Barumom ale tieto dve značky sú priam nebezpečné ked naprší. Na octavii som mal prvoobutie Matador Elite2 a bolo to hrozné hlučné, tvrdé a za mokra nebezpečné...ak si to zrátaš tak ten Michelin nie je až taký drahý Mat., Bar. ti vydrží 40tis.km, Michelin 70tis.km...

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Záleží, kolik chceš investovat a co od pneu čekáš.
    Na vodě se jezdí opatrně a s rozumem, ať máš obuté cokoli mimo sjetiny. Ty na cestu nepatří, ale to víme všichni.
    Valit super drahé gumy na Ignis je podle máho názoru - holý nesmysl.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    Matuškovo
    Moje Suzuki
    Vitara 1.6DDIS 2016 Elelgance +

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    Záleží,kolik chceš investovat a co od pneu čekáš.
    Na vodě se jezdí opatrně a s rozumem, ať máš obuté cokoli mimo sjetiny. Ty na cestu nepatří, ale to víme všichni.
    Valit super drahé gumy na Ignis je podle máho názoru - holý nesmysl.
    Myslím že nemáš pravdu. rozbiť auto kvôli ušetreniu 28€ pri 4 pneu ktoré sú len relatívne ušetrené pretože na Micheline urobíš určite viac km. Iste na vode sa jazdí opatrne a s rozumom ale pri brzdení poznáš rozdiel a nie každé brzdenie sa dá predvídať

ceny

Z tych 14" si isto vyber radsej 175/65 R14.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal godo Zobraziť príspevok
    Myslím že nemáš pravdu. rozbiť auto kvôli ušetreniu 28€ pri 4 pneu ktoré sú len relatívne ušetrené pretože na Micheline urobíš určite viac km. Iste na vode sa jazdí opatrne a s rozumom ale pri brzdení poznáš rozdiel a nie každé brzdenie sa dá predvídať

ceny
    Všechno je otázka rozhodnutí. Kolik km ročně najedu,kolik po dálnici,kde je největší riziko aquaplaningu,kolik s Ignisem po lese - kam tak trochu patří atd atd. No a také kolik toho v dešti najezdím. A rozdíl mezi třeba Vredesteiny a Micheliny bude víc než 28 éček. Nikoho nepřesvědčuji ! Jenom se bavíme jak se rozhoduji já.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,5 GS

to je najhorsie co mozes urobit ked ides kupovat nove pneu - pytat sa na nejakom fore ono vsetky nizsie vymenovane podmienky co vymenoval ROSI45 treba brat do uvahy, ale stale je len na tebe, ci naozaj potrebujes pneu, co ti stale na 120% daju pocit istoty, alebo si len priemerny vodic, co nie je Schumacherov brat ..

podla mna najlepsia rada je: NEKUPUJ CINSKE PNEUMATIKY a radsej nie ani protektory.. A SAMOZREJME ZIADNE OJAZDENE PNEU (ked uz najnovsia moda je kupovat i ojazdene kotuce a brzdne dosticky).. ja som jazdil uz rozne druhy pneu a viem presne ktora znacka ma sklamala, neuchvatila, pripadne som ju velmi rychlo opotreboval atd.. ale to zavisi na kazdom vodicovi zvlast, co mu staci..
    Naposledy upravil BHG; 28-02-2011 o 22:05
    SX4 Urban Line 1,5 GS

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Exclamation Re: Aké letné pneu vybrať?

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki

No a teď mi někdo vysvětlete jak je možné, že stejná guma, stejného výrobce, jen rozdíl 175 a 185 ve 14" a výsledná hodnota je 4.3 a druhý rozměr 0.7 . Konkrétně jde o Vredestain Hi-trac. Před dvěma lety jsem ho vybíral dle testů. Ty se lišily jak od ADAC, tak OAMTC či Stiftung Warentest a další - od dvou do pěti hvězdiček. Tak jaká je teda ta správná metodika?

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Osobne mám veľmi dobré odskúšané Continental - z môjho pohľadu vyrovnané vlastnosti a dobrá životnosť.
    Robím ročne cca 40 000 km, takže do gúm radšej investujem.
    Nič nepokazíš voľbou od renomovaného výrobcu. Každý vyniká v inej oblasti (michelín - životnosť, dunlop - prilnavosť na asfalte .............)
    Ak nejazdíš na hrane možností isto ti vyhovejú.
    Nekúpil by som gumu, ktorá za mokra nedosahuje aspoň priemernú úroveň v testoch.
    Minulý rok bol nadpriemerne daždivý.

Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •