Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 16

Téma: Žhaviče - problematické ranné štartovanie

1. Predvolené Žhaviče - problematické ranné štartovanie

Zdravim,
    Ja tankujem Shell obycajnu naftu, aditivum davam VIF. Dnes je -11, dva x som nazhavil, na pootocenie klucom mi raz odpalilo, potom som znova stocil znova chytilo a zhaslo. Pootocil som klucom dlhsie, odpalovalo odpalovalo asi 5x a naraz naskocil ako keby na jeden valec a ostatne sa k nemu po case pridali. Pri -6 som takyto problem nepocitit. Zhavice som menil kvoli tomu pred dvoma tyzdnami (Bosh). Prosim Vas neviete v com by mohol byt problem, nechapem tomu, ze to pekne nechyti a nebezi.
    Poradte v com moze byt problem, ked je do -6 ide vsetko v poriadku, ked je teply motor to iste vsetko ok. Jeden mi poradil, aby som minul tu naftu a natankoval na slovnafte diesel evo. No nemyslim si, ze shell za niecim zaostava, ked aj tak shell ma naftu zo slovnaftu.

Edited by Suuzuukii: Túto tému, príspevky som presmeroval z témy Aditiva do nafty - 2.0 HDi
    Naposledy upravil cajka5; 25-02-2011 o 07:41

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Predvolené Re: Žhaviče - problematické ranné štartovanie

Kde tankuješ tú naftu? (mesto)

Obyčajnú naftu berú zo slovnaftu a potom si do nej na pumpe pridávajú aditíva.

A keď nepridajú tak tankujeme to isté ako na tých dvorových pumpách za lacné peniaze t.j. úplne holú základnú naftu, ktorá tak tak splňa normu.

Pri tých -11 mi to teraz tiež 2-3x pretočí kým naskočí motor keď som mal natankované inde nerobilo mi to, taktiež spotreba vyskočila o cca 0,4 L hore

Skús skontrolovať palivový filter - môže byť príčinou aj on

Ozaj to aditívum čo som písal nižšie je tiež od VIF

3. Predvolené Re: Žhaviče - problematické ranné štartovanie

Zdravim
    Tankovane shell Namestovo.
    Ono keby to stocilo 3x to by bolo ok. Ale ono to ma problem odpalit a ked odpali tak trocha trva kym sa rozbehnu vsetky valce. Palivovy filter menim s olejom, cize meneny pred rokom za novy.
    Povedali mi ze moze byt problem v tryskach, no to by sa motor spraval podivne aj pri inych teplotach nie len nad -10, tlaky budu tiez dobre, lebo ked som menil zhavice pred dvoma tyzdnami tak 3 kusy boli uplne rozpadnute. Fungoval len jeden, ked bolo -15 tak mi tiez takto biedne chytalo.
    Baterka ma 1rok, nabita.
    Ozaj nevie niekto aku su zapojene zhavice, ci kazdy zvlast alebo spolu na relatko? Podla toho co som nameral by som povedal ze paralelne vsetky spolu. Len tak pre istotu.

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal cajka5 Zobraziť príspevok
    Zdravim,
    Ja tankujem Shell obycajnu naftu, aditivum davam VIF. Dnes je -11, dva x som nazhavil, na pootocenie klucom mi raz odpalilo, potom som znova stocil znova chytilo a zhaslo. Pootocil som klucom dlhsie, odpalovalo odpalovalo asi 5x a naraz naskocil ako keby na jeden valec a ostatne sa k nemu po case pridali. Pri -6 som takyto problem nepocitit. Zhavice som menil kvoli tomu pred dvoma tyzdnami (Bosh). Prosim Vas neviete v com by mohol byt problem...
    Kedže si už dal nové žhaviče, tak Tvoj problém pri štartovaní bude úplne inde. Začal by som snímačom teploty vody. Skús ho ráno pred štartovaním odpojiť (rozpoj konektor). Keď je v ňom chyba tak auto by Ti malo bez problémov naskočiť na 1-krát. Samotné žhaviče majú spoločnú kostru. Na kontakt každého žhaviča ide plus pól. Funkčnosť žhaviča sa mera ohmetrom. Nameraný odpor závisi od teploty okolia. V zásade by mal byť okolo 1 ohmu.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	S-kontrola žhavičov.jpg‎ 
Zobrazení:	852 
Veľkosť:	102,3 KB 
ID:	5814  
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

5. Predvolené Re: Žhaviče - problematické ranné štartovanie

dakujem,
    vyskusam odpojit, nevies kde sa nachadza cidlo?
    Je to tak ako vravis s tym odporom, otazka je ale ci je kazdy zhavic zapojeny sam alebo su spolu, teda paralelne. Pretoze ak ich meriam pripojene a namontovane v aute, ak su paralelne vysledny odpor by mal byt 0,2 ohm. Predtym som meral a mal som pre vsetky 1 ohm, co sa aj potvrdilo, ked som ich menil, 3 boli rozpadnute (stredna ihlca vypadla zo zhavica po vymontovani). T.j. meral som hodnotu jedneho zhavica na kazdom valci (asi su prepojene co neviem isto)
    Skusim zmeriat teraz aky to ma odpor, kedze su nove. Napatie som meral len na jednom zhavici, po pootoceni kluca som nameral 11,7V.
    Preto mam o tom pochybnosti lebo viem, ze peugeot robi aj take motory, kde je kazdy zhavic sam a po odpaleni hned signalizuje pc v aute ze je zly. Mne ziadnu chybu riadiaca jednotka nenaznacila.
    dakujem

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Žhaviče sa merajú jednotlivo. Stačí odpojiť len + pól. Odpajaš len ten, ktorý meriaš. Ta príloha platí na SX4-peugeot motor-nafta

Názov:	snimač teploty.jpg‎ 
Zobrazení:	724 
Veľkosť:	102,9 KB 
ID:	5815  
    Naposledy upravil autospravca; 25-02-2011 o 13:31
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

7. Predvolené Re: Žhaviče - problematické ranné štartovanie

to ano, vtedy je to najpresnejsie.
    No je tam taky zly pristup, ze by som musel vymontovat vzduchovy filter, hadice od turba + baterku.
    Ta fotka je ku benzinovej vitare, asi mi moc nepomoze.

8. Predvolené Re: Žhaviče - problematické ranné štartovanie

Tak nakoniec som zistil, ze mi odchadza jedna tryska. Pri merani mnozstva odpadovej nafty z trysky vykazovala 2x vacsie mnozstvo nafty ako z inych.

Problem je ju ale vytiahnut, nieco hrozneee...vid foto a to este stale nieje von.

som zvedavy ako to dopadne zajtra.

Názov:	27042011065.jpg‎ 
Zobrazení:	820 
Veľkosť:	95,9 KB 
ID:	6008   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	27042011066.jpg‎ 
Zobrazení:	709 
Veľkosť:	91,9 KB 
ID:	6009  

Lokalita
    Morava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 2.0 HDI

Citácia Pôvodne odoslal cajka5 Zobraziť príspevok
    Tak nakoniec som zistil, ze mi odchadza jedna tryska. Pri merani mnozstva odpadovej nafty z trysky vykazovala 2x vacsie mnozstvo nafty ako z inych.

Problem je ju ale vytiahnut, nieco hrozneee...vid foto a to este stale nieje von.

som zvedavy ako to dopadne zajtra.
    Kde sa dá sehnat nebo půjčit takový vytahovák, a pasuje i na diesla /HDI/?

10. Predvolené Re: Žhaviče - problematické ranné štartovanie

Zdravim, mechanik to mal od firmy co repasuje trysky. Nazov firmy neviem. No skuste pohladat na internete repas trysiek urcite budu nieco take mat...

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •