Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 25

Téma: Šetrič paliva

Predvolené Re: Šetrič paliva

Z tých obrázkov je jasné, že je to generátor vodíka pracujúci na princípe elektrolýzy vody. Čo je elektrolýza vody, to sme sa všetci učili ešte na základnej škole:
    pri prechode elektrického prúdu cez vodu-H2O, sa molekula vody rozkladá na 2 atómy vodíka-H a jeden atóm kyslíka-O to je to HHO (ak sa mýlim, opravte ma, základnú školu som skončil asi pred 30 rokmi), táto zmes vodíka a kyslíka je privádzaná do sacieho potrubia motora. KOH - hydroxid draselný sa pridáva do vody zrejme kvôli zvýšeniu vodivosti a zvyšuje účinnosť elektrolýzy. (len si neviem predstaviť, čo urobí KOH s vnútornými časťami motora)
    Potiaľto by to bolo v poriadku a pripúšťam, že nejaká úspora paliva by sa dala dosiahnuť, aj keď určite nie 35-50% - ALE - s vodíkom sa privádza do motora aj kyslík vzniknutý pri elektrolýze a to sa nebude páčiť lambda sonde - zvýšené množstvo kyslíka v spalinách vyhodnotí riadiaca jednotka ako chudobnú zmes a začne dávkovať väčšie množstva benzínu, a tým pádom je celá úspora v r..i, takže v prvom rade je potrebné nejak oklamať lambda sondu.
    A nezanedbatelný je aj výkon asi 150W potrebný na elektrolýzu, ktorý musí motor (alternátor) dodať.
    Predajca toho zariadenia neupozorňuje ani na fakt, že montáž tohto zariadenia je zásahom do konštrukcie vozidla a podlieha schvalovaniu ako napr. splyňovač.
    Nechcem nikoho odrádzať, ale to čo som napísal, sú nepopieratelné fakty a ak má niekto zbytočné peniaze, nech ich dá radšej na dobročinné účely.
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal acla Zobraziť príspevok
    ....s vodíkom sa privádza do motora aj kyslík vzniknutý pri elektrolýze a to sa nebude páčiť lambda sonde - zvýšené množstvo kyslíka v spalinách vyhodnotí riadiaca jednotka ako chudobnú zmes a začne dávkovať väčšie množstva benzínu, a tým pádom je celá úspora v r..i, takže v prvom rade je potrebné nejak oklamať lambda sondu.....
    super vecička

3. Predvolené Re: Šetrič paliva

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Ak to šetrí 35, resp. 50% paliva tak mi vysvetli, na akom fyzikálnom princípe to pracuje

Lebo toto čo píšu k produktu: "Sada Vám umožní ušetriť 35% paliva pri benzínových a až 50% paliva pri dieselových motoroch pomocou zvýšenia kvality zápalnej zmesi a tým zvýšenia efektivity motora čo sa prejaví na znížení spotreby." , tak to je taký nič nehovoriaci blábol že až.

Rovnako ako to, čo sada obsahuje:

Sada obsahuje:
    - 11 článkový suchý HHO generátor SAWER z najodolnejšej nerezovej ocele typu 316L a špeciálnej EPDM gumy,
    - špeciálna prebublávacia nádoba - zásobník....

To je čo HHO generátor a prebublávacia nádoba?

A tá úspora paliva 35/50% je v akom režime. 35% úsporu paliva dokážem urobiť aj "ekonomickou" jazdou, oproti bežnej jazde ako jazdím.

Reklame neverím žiadnej, kým nevysvetlia na akom princípe to funguje.

Tepelné čerpadlá, ktoré si tu zmienil je "jednoduchá" vec a na pochopenie ich princípu činnosti stačia základné znalosti fyziky.
    Ale toto tu vyššie, to mi pripomína, ako mnoho podobných produktov, rozprávkovú snahu o výrobu zlata rozbitím atómu olova
    Ahoj : Prosím aj naďalej, aby sa nikto nevyjadroval k mojim skúsenostiam – pozor uviedol som, že s iným šetričom paliva. Preto sa nebudem vyjadrovať k šetriču ktorý nepoužívam. Ale veril som tomu ktorý som si vybral a mňa nesklamal. Asi som si dobre vybral. Uznávam že nie vždy sa to podarí, lebo je to kopec firiem ktoré sa snažia niečo napodobniť. Z pohľadu kupujúceho je to ťažké, pokiaľ sa o problematiku nezaoberá sústavne. Tvoju otázku beriem ako všeobecnú nie na mňa ale odpoviem Ti no nie priamou odpoveďou.

No ak odpoviem k druhej časti aj fyzika pri šetričoch je zrozumiteľné – neuvádzam pri ktorých a uvedený šetrič neposudzujem. Rozhodni sa over si – kúp ho ale porovnaj s inými na trhu. Ja už mám a tento čo uvádzaš aj keď uvádzajú vyššiu úsporu kupovať ho nebudem. Už mám jeden v aute. Taktiež keď mám už jedno tepelné čerpadlo nebudem kupovať druhé. To by ako uznáš nebolo ekonomické. V aktuálnom čase som sa rozhodol a v aktuálnom čase začalo zarábať.
    Podstata je v jednom nie len v úspore ale vedieť sa rozhodovať včas. A to kedy sa rozhodneme je dôležité. Napíšem To inak: Solárne systémy boli kedysi drahšie ako dnes o mnoho. No tí čo neušetrili tak platili. Ak si dnes kúpia lacnejšiu zostavu – to je síce pravda ale oproti iným za rovnaké obdobie nič neušetrili. Takže to či kúpite výhodne pre pokles cien je vecou aj náhody či ceny klesajú alebo stúpajú, či prichádzajú na trh nové technológie.
    Aby sme však zostali pri podstate. Tie veci určite šetria ak iba polovicu toho čo prezentujú tak je to hanba výrobcov ktorí zavádzajú a nakoniec strácajú zákazníkov. Cieľ môjho vysvetlenia je nedotknúť sa výrobcov, pretože každý si môže za svoje problémy sám, každá firma. Preto radšej vstupujme do obchodu pozitívne s tým aby sme vedeli ako si vymáhať ak to pravda nie je.. Veľa šťastia pri výbere. No a skús pohľadať aj iné produkty. Ak tomu veríš že je to možné je to dobre nemôžeme všade vidieť podvodníkov. No inak už aj autá na vodu a vodík už sú? Hľadaj na webe. Tak prečo by nemohol existovať šetrič ktorý ušetrí 50%?

Pouvažujte a odpovedzte si ako sa dá zvýšiť kvalita zápalnej zmesi a tým zvýšenia efektivity motora? To je o chémii nie len o fyzike. To či došlo ku zmene na základe fyziky alebo chémie nerozoberajme. Ale máš možnosť vyzvať predajcu aby to vysvetlil tu na blogu – skôr to však vysvetlí výrobca. Ani predajca počítačov nemusí vedieť ako pracuje jadro procesora na počítači – iba nesie záruky za to čo predáva

4. Predvolené Re: Šetrič paliva

Citácia Pôvodne odoslal acla Zobraziť príspevok
    Z tých obrázkov je jasné, že je to generátor vodíka pracujúci na princípe elektrolýzy vody. Čo je elektrolýza vody, to sme sa všetci učili ešte na základnej škole:
    pri prechode elektrického prúdu cez vodu-H2O, sa molekula vody rozkladá na 2 atómy vodíka-H a jeden atóm kyslíka-O to je to HHO (ak sa mýlim, opravte ma, základnú školu som skončil asi pred 30 rokmi), táto zmes vodíka a kyslíka je privádzaná do sacieho potrubia motora. KOH - hydroxid draselný sa pridáva do vody zrejme kvôli zvýšeniu vodivosti a zvyšuje účinnosť elektrolýzy. (len si neviem predstaviť, čo urobí KOH s vnútornými časťami motora)
    Potiaľto by to bolo v poriadku a pripúšťam, že nejaká úspora paliva by sa dala dosiahnuť, aj keď určite nie 35-50% - ALE - s vodíkom sa privádza do motora aj kyslík vzniknutý pri elektrolýze a to sa nebude páčiť lambda sonde - zvýšené množstvo kyslíka v spalinách vyhodnotí riadiaca jednotka ako chudobnú zmes a začne dávkovať väčšie množstva benzínu, a tým pádom je celá úspora v r..i, takže v prvom rade je potrebné nejak oklamať lambda sondu.
    A nezanedbatelný je aj výkon asi 150W potrebný na elektrolýzu, ktorý musí motor (alternátor) dodať.
    Predajca toho zariadenia neupozorňuje ani na fakt, že montáž tohto zariadenia je zásahom do konštrukcie vozidla a podlieha schvalovaniu ako napr. splyňovač.
    Nechcem nikoho odrádzať, ale to čo som napísal, sú nepopieratelné fakty a ak má niekto zbytočné peniaze, nech ich dá radšej na dobročinné účely.
    Áno celá podstata je aj o vhodnom pomere kyslíka. A lamda sondu je mu potrebné prispôsobiť. No keď sa zmení aj množstvo kyslíka určite sa menia aj iné hodnoty a parametre napríklad benzínu. Takže všetko je iba o vzájomnom zladení. Tak ako starého chlapa so starou ženou Hihhh. Inak nič nie je jednostranné. To znamená ak sa zmení oktánové číslo benzínu - výrobca príde s niečím novým - nezmenia sa pomery kyslíka a uhľovodíkového reťazca? Áno

5. Predvolené Re: Šetrič paliva

to TimeiJuraj:
    Ludia ako ty by mali byt zaveseni za gule do prievanu! Fakt ti stoja nejake smiesne prachy za to, aby si bol taka svina? Robi ti radost okradat babicky na nejakych prezentacnych akciach o posledne uspory? Ako by si sa citil, keby to spravili tvojej mame? Verim, ze je dost debilov, ktori tomu uveria. Ved napokon Fico je super star. Ale osobne skor pochopim vraha, co zabije v afekte ako xxxxx ako ty! Utekaj, uz idem!

to all:
    Je jasne, ze ten had prezleceny za cloveka brouzda netom pod niekolkymi nickmi vsade tam, kde mu google najde jeho 'produkt', alebo mozno aj 'produkty' a oblbuje smiesnymi argumentami. Zaregistroval sa len kvoli tejto diskusii. Ziadam admina o jeho vymazanie a poskytnutie jeho IP-cky.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Exclamation Re: Šetrič paliva

Melo, klídek, neznižuj sa na úroveň urážok a k politike už vôbec nie. IP adresy neposkytujeme v žiadnom prípade.

Anyway, stačí si prečítať obchodné (zmluvné) podmienky vyššie uvedenej firmy a myslím, že nikto normálny si od nich nekúpi ani destilovanú vodu.

7. Predvolené Re: Šetrič paliva

Citácia Pôvodne odoslal melo Zobraziť príspevok
    to TimeiJuraj:
    Ludia ako ty by mali byt zaveseni za gule do prievanu! Fakt ti stoja nejake smiesne prachy za to, aby si bol taka svina? Robi ti radost okradat babicky na nejakych prezentacnych akciach o posledne uspory? Ako by si sa citil, keby to spravili tvojej mame? Verim, ze je dost debilov, ktori tomu uveria. Ved napokon Fico je super star. Ale osobne skor pochopim vraha, co zabije v afekte ako xxxxx ako ty! Utekaj, uz idem!

to all:
    Je jasne, ze ten had prezleceny za cloveka brouzda netom pod niekolkymi nickmi vsade tam, kde mu google najde jeho 'produkt', alebo mozno aj 'produkty' a oblbuje smiesnymi argumentami. Zaregistroval sa len kvoli tejto diskusii. Ziadam admina o jeho vymazanie a poskytnutie jeho IP-cky.
    Ach jo Jaj jaj. Myslim, že toto je diskusia o výrobku pane či nie. Je to diskusia zameraná na pokrok technológii. Prečo beriete osobne túto debatu? Vy niečo predávate a nehrá vám to do karát? Nie účelom rozne názory spájať a nie rozdelovať, hľadať spoločne ako sa dá a nie ako sa nedá? Tak ako bola daná otázka tak odpovedajme a nehnevajme sa za to že niekto ma iný postoj ako vy. Myslim, že neakceptácia názorov postoja a urážania tak by vás mali za to vymazať. Držte sa podstaty otázky a zdôvodnite pánovi, prečo je to blbosť a nie mne. Trebárs vyzvite uvedenú spoločnosť, že vy ste proti a niekto je za. Verím, že budete objektívny. Akceptujem Váš postoj mne je nanič. Ja záujemca o šetrič nie som. Mám skúsenosť a neuviedol som zámerne výrobcu. Nikomu nerobím ani reklamu no ani nehaním a nepoškodzujem. To čo reprezentuje. To je totiž to kultúra správania. Tak ako na súde, kým Ti nedokážu, že si vinný tak si nevinný. Odporúčam obratiť sa SOI alebo iné spoločnosti.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: Šetrič paliva

No našiel som si nejakú diskusiu na webe k tomuto parostroju a celkom som sa pobavil Je zaujímave, že aj tam, ako tu, je nejaký užívateľ (registrovaný len pre danú diskusiu - 6 príspevkov) bojujúci za tento výrobok Asi by sme mali fakt napísať na tú ŠOI-ku, keď tu už padol taký návrh.

Idem ale asi skôr poslať email do NASA, či to nechcú začať montovať do raketoplánov, aby ušetrili ako na palive, tak aj na drahých zariadeniach na výrobu vodíka a súčasne aj do Pentagonu, aby zavreli AREA51, lebo ich predbehli už iní vo vývoji vynálezov

A súčasne keď sa teda bavíme o pokroku a technológii by ma zaujímalo:

1. Ako upraviť lambda sondu?
    2. A ako tá čarovná skrinka zabezpečí, že vodik a kyslík, ktoré vzniknú elektrolýzou sa opätovne nezlúčia?

1. Lambda sondu neupravíš, ale pomocou jednoduchého elektronického obvodu by sa dal upraviť signál z lambda sondy do riadiacej jednotky - to by nemal byť až taký problém.
    2. Vodík a kyslík sa opätovne nezlúčia - skôr by som sa bál toho, že kyslík a vodík tvoria navzájom za určitých podmienok prudko výbušnú zmes
    zlúčia sa až pri spálení vo valcoch a vzniká pri tom množstvo vodnej pary ktorá ničí motor.

Pokial viem, autá jazdiace na vodík majú upravené motory (nerezové ventily, výfuková sústava...) a auto s obyčajným sériovým motorom by toho na vodík vela nenajazdilo

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Melo, klídek, neznižuj sa na úroveň urážok a k politike už vôbec nie. IP adresy neposkytujeme v žiadnom prípade.

Anyway, stačí si prečítať obchodné (zmluvné) podmienky vyššie uvedenej firmy a myslím, že nikto normálny si od nich nekúpi ani destilovanú vodu.

Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •