Strana 3 z 7 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 62

Téma: Čierna skrinka do auta

Moje Suzuki
    SX4,1.6 GS, AT

Predvolené Re: Čierna skrinka do auta

2016- Opel Zafira 1,9 CDTI
    2011-2016 SX 4 , 1.6 GS/ AT Urban Line

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal stanleyhp Zobraziť príspevok
    Kamarát minulú zimu zrušil predok auta na srne, ktorá mu skočila rovno pred auto. Prišli policajti, všetko nafotili, zdokumentovali a keď do výpovede uviedol ako sa to stalo, policajti mu povedali "viete nám dokázať že vam ta srna skočila pred auto?" Ináč by to kvalifikovali ako neprispôsobenie jazdy, kedže usek bol označený značkami pozor zver a už by mala poisťovňa dôvod na krátenie poistného.
    Zaujímave, ale nerozumiem. Nechcem byť ale keď zrazím zver, nevidím dôvod na to aby som volal policajtov. A rovnako nevidím dôvod, aby mi poisťovňa krátila plnenie poistného z havarijnej poistky, ktorá kryje tieto udalosti. Ale budiž, pokiaľ môže kamera takto pomôcť, tak prečo nie

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Tu je promovideo na Mio co mam ja (natocene v Trencine). Je tam aj prechod z denneho svetla do podzemnych garazi. Rovnako dobra je kvalita aj za jazdy v noci, plne citatelne ECV, identifikovatelne vozidla aj tvare. Tajomstvo je v sosovkach - Mio ich ma ako jedine sklenene, ostatni vyrobcovia pouzivaju plastove.

Mio je sice drahsie, ale ked sa nieco zomelie a na zazname nebude citatelne ECV alebo rozoznatelna tvar, cela kamera je nanic a ide o vyhodene peniaze. Pozeral som videa natocene roznymi kamerami, ale iba Mio ponuka takyto kvalitny zaznam aj v noci a preto som zobral to.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Shrek Zobraziť príspevok
    ... Tajomstvo je v sosovkach - Mio ich ma ako jedine sklenene, ostatni vyrobcovia pouzivaju plastove.....
    ....no, objektiv Zeiss s broušenými skly to určitě nebude, a nemyslim si že v současnosti jsou lisovaná skla lepší než polykarbonát.
    Každopádně instinktivně tuším, že tato tvoje černá skříňka-kamera je v současnosti asi jedna z nejlepších na trhu v této celkem únosné cenové kategorii.
    Jenom by mně zajímala jedna pro mně důležitá věc. Totiž zda je možnost nepřetržitého záznamu, a pokud je záznam aktivován pohybem v zorném poli, tak zda jde tato funkce zrušit. V minulosti se mi tento způsob záznamu kamery jevil jako poněkud nešťastný.
    "horský sokol"

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal stanleyhp Zobraziť príspevok
    .... policajti mu povedali "viete nám dokázať že vam ta srna skočila pred auto?" Ináč by to kvalifikovali ako neprispôsobenie jazdy, kedže usek bol označený značkami pozor zver a už by mala poisťovňa dôvod na krátenie poistného.
    V tomto případě kamera může zabránit udělení pokuty za nepřizpůsobení rychlosti vozidla provozním podmínkám, ale pojišťovna v žádném případě nemá právo krátit plnění z titulu havarijního pojištění. Havarijní pojištění chrání kromě jiného hlavně blbce před vlastní blbostí a ty chytré když mají náhodou zrovna špatný den, jinak by ztrácelo smysl. Před cizí blbostí je každý teoreticky chráněn pojištěním odpovědnosti škůdce. Výjimka pro plnění pojišťovnou je samozřejmě jízda pod vlivem alkoholu a drog, jízda bez řidičského oprávnění a s neplatným osvědčením o technickém průkazu.
    Kdyby plnění mělo být podmíněno stoprocentní kázní pojištěného, který by jezdil podle předpisů, vzorně, předvídavě a myslel i za druhé, tím pádem nikdy nemohl bourat, proč by potom to havarijní pojištění vlastně měl? Leda že by cestou do pojišťovny spadl ze schodů a lehce upadl rovnou na hlavu
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Shrek, pekne Som zvedavý na tú, čo som si objednal, potom zavesím nejaké promo video aj ja pre porovnanie.

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    ....no, objektiv Zeiss s broušenými skly to určitě nebude, a nemyslim si že v současnosti jsou lisovaná skla lepší než polykarbonát.
    Nie, asi to nebude produkt od Carla, to by cena bola niekde inde. Ale ma to 6 skiel v optike.

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Jenom by mně zajímala jedna pro mně důležitá věc. Totiž zda je možnost nepřetržitého záznamu, a pokud je záznam aktivován pohybem v zorném poli, tak zda jde tato funkce zrušit.
    Nepretržitý záznam, rozdelovaný na 3 alebo 5 min sekvencie (volba uzivatela). Po zaplneni SDHC karty premazava najstarsie zaznamy. Zaznamy oznacene ako Emergency (oznacene alebo uzivatelom manualne, alebo automaticky G-senzorom pri prudsej zmene pohybu ktorymkolvek smerom, citlivost G-senzoru nastavitelna v 3 stupnoch) sa nepremazavaju.

Aktivacia zaznamu pri jazde je mozna alebo manualne stlacenim gombika, alebo automaticky po nastartovani - t.j. ked pride stava do zapalovaca (volba uzivatela).

Zaznam sa moze aktivovat aj pri odparkovanom vozidle pohybovym senzorom (pohyb v zornom poli kamery), to keby sa niekto obsmietal okolo auta.

Zaznam sa nahrava so zvukom alebo bez zvuku (volba uzivatela). Tych nastaveni je tam hodne, do coho uzivatel moze kecat a prisposobit si to.

Navyse to ma LiON baterku takze vydrzi par desiatok minut pracovat aj mimo auta - napr. zdokumentovat nieco fotografiami, prehrat video apod.

Podla mna je to v sucasnosti najlepsia kamera na trhu za rozumne peniaze, co sa kvality zaznamu tyka. Pred kupou som vcelku slusne nastudoval ponuku, testy a recenzie.

Jedinou nevyhodou je, ze to nemozem nechat trvale na okne, pretoze by som to po prvom odparkovani v aute uz nenasiel - ale to uz nie je problem zariadenia.

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Shrek, pekne Som zvedavý na tú, čo som si objednal, potom zavesím nejaké promo video aj ja pre porovnanie.
    "Promo video" odo mna osobne z dialnice si uz mohol vidiet Musim vsak povedat, ze po nahrati na YouTube sa kvalita zaznamu drasticky znizila. Neviem preco, ci to bolo moc velke alebo co. Originalny zaznam je kvalitou uplne inde, vidno dokonca aj vyraz v ksichte toho blbca v Octavii co sa tocila.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Shrek Zobraziť príspevok
    ...Nepretržitý záznam, rozdelovaný na 3 alebo 5 min sekvencie (volba uzivatela)....

Lze tedy aktivovat zcela nepřetržitý záznam až do zaplnění karty a nebo se nepřetržitý záznam skládá vždy z těchto sekvencí. Zřejmě tomu tak je z důvodu postupného přemazávání starých sekvencí. V tom případě by mně zajímalo, zda jsi nevysledoval hluchá místa v záznamu mezi jednotlivými sekvencemi. Někdy bývají až v řádu více sekund.

A ještě doplňující otázka, zda je tělo plastové, nebo z hořčíku a zda se svit displeje dá v noci zatlumit aby neoslňoval.
    "horský sokol"

Lokalita
    Praha CZ

Takže kostky jsou vrženy. Po dlouhém badání na internetu jsem si strčil hlavu pod vodovod, dal si panáka a potom spadla klec.
    Objednal jsem auto kameru BlackVue DR380G-HD od firmy PittaSoft.
    "horský sokol"

Strana 3 z 7 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •