Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 12

Téma: Rozdiel medzi obyčajnými a off-road pneu

Predvolené Rozdiel medzi obyčajnými a off-road pneu

Na leto idem dat na Ignis zas 15" kolesa, a kedze musim kupit nejake pneu, chcem sa spytat, ci mi vie niekto povedat, v com je rozdiel (samozrejme okrem znacky) medzi obycajnymi a 4x4 modelmi. Vo vyhlade mam konkretne tieto:

185/65R15 88H MP44

185/65R15 88T Conti 4x4 Contact

Vdaka.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Predvolené Re: Rozdiel medzi obyčajnými a off-road pneu

Je veľký rozdiel medzi pneumatikami pre vozidlá 4x4 a off-roadovými. Na off-roadových by Tvoj Ignis asi hučal ako siréna. Presne taký ako medzi vozidlami 4x4 a vozidlami off-roadovými. Vozidlo 4x4 nieje zďaleka off-roadové. I keď svojho času, keď sa Ignis dostal do redakcie časopisu STOP na test, vybrali sa len podívať na offroadový pretek. Vozidlo bolo vybavené sériovými pneumatikami. Len preto, že si z nich off-roaďáci robili srandu sa prihlásili a po troch kolách boli na prvom mieste. Potom v ďalšom kole zapadli a dlhšie trvalo, než sa vyhrabali, tak skončili celkove tretí!!!!! Off-roaďáci čumeli s otvorenými hubami a išli sa do kúta hanbiť. Lebo ani redaktori časopisu ako vodiči Ignisa nemali skúsenosti s off-roadom a natreli im to.
    Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Costelo a ked sa pozries na tie dva modely pneu, ktore by si mi odporucil Ty? Jazdit budu tak 80% cesta, 20% polne cesty, strk, kamene. Co sa tyka schopnosti Ignisa v terene, som s nimi uplne spokojny, v tejto teme chcem len vyriesit dilemu, ci sa oplati priplatit za tie 4x4 pneu, a tiez ci sa zmestia na plechovy ignisacky disk.

Lokalita
    Matuškovo
    Moje Suzuki
    Vitara 1.6DDIS 2016 Elelgance +

Citácia Pôvodne odoslal costelo Zobraziť príspevok
    Je veľký rozdiel medzi pneumatikami pre vozidlá 4x4 a off-roadovými. Na off-roadových by Tvoj Ignis asi hučal ako siréna. Presne taký ako medzi vozidlami 4x4 a vozidlami off-roadovými. Vozidlo 4x4 nieje zďaleka off-roadové. I keď svojho času, keď sa Ignis dostal do redakcie časopisu STOP na test, vybrali sa len podívať na offroadový pretek. Vozidlo bolo vybavené sériovými pneumatikami. Len preto, že si z nich off-roaďáci robili srandu sa prihlásili a po troch kolách boli na prvom mieste. Potom v ďalšom kole zapadli a dlhšie trvalo, než sa vyhrabali, tak skončili celkove tretí!!!!! Off-roaďáci čumeli s otvorenými hubami a išli sa do kúta hanbiť. Lebo ani redaktori časopisu ako vodiči Ignisa nemali skúsenosti s off-roadom a natreli im to.
    Do Suzuki.
    Nemáš náhodou nejaký link na to čo si napísal? Rád by som si pozrel ten terén kde to bolo, bol som na viacerých offroadových akciách občas aj ako jazdec a poviem ti že ani jednu dráhu by ignis nezvládol, preto by som rád vedel kde to bolo čo píšeš.

Lokalita
    Matuškovo
    Moje Suzuki

Maňo, napíšem to úplne jednoducho ten continental čo uvádzaš je len marketingový ťah výrobcu aby mohol predávať obyčajné pneu drahšie vraj určené pre SUVky tie matadory sú klasika letné pneu aj ked z osobnej skúsenosti by som matador nekúpil. Ak si nájdeš obyčajné letné pneu s trošku hrubším dezénom splnia ten istý účel ako tie pseudo 4x4, v linku máš zopár naozaj offroad pneumatík: Pneumatiky - Off road
    Naposledy upravil godo; 12-12-2010 o 15:00

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Citácia Pôvodne odoslal godo Zobraziť príspevok
    Nemáš náhodou nejaký link na to čo si napísal? Rád by som si pozrel ten terén kde to bolo, bol som na viacerých offroadových akciách občas aj ako jazdec a poviem ti že ani jednu dráhu by ignis nezvládol, preto by som rád vedel kde to bolo čo píšeš.
    Asi Ťa sklamem, bolo to v roku 2003-4-5? časopisy mi vyhodila manželka a na stránke http://www.stopmagazin.sk/ sa nachádzajú len suchopárne testy, bez ničoho. Bolo to niekde pri Bratislave. Kde bol vtedy off-road u nás? Myslím kvalitou. V žiadnom prípade to nemôžeš porovnávať so súčasnosťou.
    Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Godo:
    Mne je rozdiel medzi obycajnymi a skutocnymi off pneu jasny, a prave preto som sa pytal na rozdiel medzi obycajnymi a tymi akoze SUV/4x4. Cize podla teba stacia nejake hrubsie letne, a bude to to iste ako tie 4x4? Lebo pred tym som mal tiez len normalne letne, a isli aj v terene fajn. Tak asi nebudem zbytocne vymyslat ...

Lokalita
    Matuškovo
    Moje Suzuki

Presne tak ako hovoríš. Jediný rozdiel je ten že je tých gumách napísané 4x4 možno majú ešte vyšší záťažový index (kg na jednu pneu) ale pri ignise to nehrá rolu možno pri nejakom touaregu alebo X5

Godo vdaka za radu.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Asi trochu neskoro ale predsa,

Ja by som volil Conti tá guma je lepšie lamelovaná = viac záberových hrán a bude sa lepšie samočistiť od blata.

Bežná letná guma má rovné boky drážok a nepredpokladá sa u nej použitie inde ako na asfalte. U 4x4 gumy sa predpokladá použitie aj v "teréne" a je tomu lepšie prispôsobená.

Rozhodne to nie je len obchodný ťah.

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •