Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 40

Téma: Obmedzenie použitia režimu 4x4 Auto maximálnou rýchlosťou?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Obmedzenie použitia režimu 4x4 Auto maximálnou rýchlosťou?

SX4 4-kolkári, má SX4 nejaké obmedzenia v používaní režimu 4x4 AUTO v tom zmysle, že sa neodporúča, alebo zakazuje, jeho používanie nad nejakú hodnotu rýchlosti jazdy?

Lokalita
    Děčín CZ
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 GLX 79kW,2009,Japan, 2WD

Predvolené Re: Obmedzenie použitia režimu 4x4 Auto maximálnou rýchlosťou?

Ahoj. Mám sice dvoukolku, ale podle manuálu při překročení 60 km/h AUTO režim zadek odpojí.
    Naposledy upravil zvolen; 06-12-2010 o 19:53

Lokalita
    SLOVENSKO
    Moje Suzuki
    SX4 S-CROSS 4x4 1.6 VVT

Arrow Re: Obmedzenie použitia režimu 4x4 Auto maximálnou rýchlosťou?

Citácia Pôvodne odoslal zvolen Zobraziť príspevok
    Ahoj. Mám sice dvoukolku, ale podle manuálu při překročení 60 km/h AUTO režim zadek odpojí.
    Pri prekročení 60 km/h sa automaticky prepne z režimu LOCK do režimu AUTO - nie odpojí zadok. Obmedzenie režimu AUTO v zavislosti od rýchlosti mi nie je známe, ale rád sa nechám poučiť. Je však jasné, že pri 130 km/h ho asi nie je potrebné používať. A keď sú dobré adhézne podmienky, tak zadok by sa pripojiť nemal (myslím v režime AUTO). Osobne si myslím, že používanie režimu AUTO nepretržite by nemalo spôsobovať žiadne problémy. Ale to je môj názor. Budem rád za ostatné.

"fantastic 4"
    A stále SUZUKI
    SX4, SX4 S-CROSS .........
    ALLDRIVE FOREVER

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Pýtam sa preto, lebo dnes som sa bavil s Duchom o Outlanderi a ten to má dokonca napísane v návode na používanie, že sa neodporúča tento režim používať pri rýchlostiach nad už nepamätám akú hodnotu.

Lokalita
    SLOVENSKO
    Moje Suzuki
    SX4 S-CROSS 4x4 1.6 VVT

Nasiel som toto

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	suzuki sx4 sk-161.jpg 
Zobrazení:	208 
Veľkosť:	93,9 KB 
ID:	5488Klikni pre väčší obrázok

Názov:	suzuki sx4 sk-162.jpg 
Zobrazení:	238 
Veľkosť:	97,8 KB 
ID:	5487Klikni pre väčší obrázok

Názov:	suzuki sx4 sk-163.jpg 
Zobrazení:	182 
Veľkosť:	95,3 KB 
ID:	5486
    A stále SUZUKI
    SX4, SX4 S-CROSS .........
    ALLDRIVE FOREVER

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Obmedzenia žiadne. Auto je natoľko inteligentné, že si samo urobí to čo je treba. Pri rýchlosti 60km/hod sa automaticky vypne 4WD LOCK a prepne na 4WD AUTO. Pri zapnutí 4WD AUTO sa môže jazdiť trvale maximálnou rýchlosťou. Ja som mal vždy zapnuté 4WD AUTO a len raz som to vypol, reku načo. A hneď na druhý deň som sa dostal do kolízie, lebo som sa nemohol pohnúť preto, že sa mi predné kolesá pretáčali pri vychádzaní na križovatke do kopca na mokrom asfalte. NEvypínam a viem prečo. Kto raz skúsi tento luxus, určite sa ho už nezriekne. No a na snehu ani nehovorím. Druhí sa šmýkajú nemôžu sa pohnúť a ja idem ako na suchu.
    Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Listujem slovensky manual od Outlandera, nasiel som si na nete aj anglicky ale nikde to obmedzenie rychlosti neviem najst...

Ale je tam toho popisane dost v zmysle pohon 4x4 vam zaruci skvele jazdne vlastnosti... V zapati upozornenie ze vase auto nie je skutocny offroad a bolo konstruovane pre jazdu po spevnenej ceste a len prllezitostne po nespevnenych. Treba sa vyhybat prudkemu pridavaniu plynu a velkemu zatazovania systemu.

Jazda 4x4 Auto vo vysokych rychlostiach nie je zakazana ale neodporuca:

pre zvysenu spotrebu (pravda, spotreba ide hore)
    pre mozne prehriatie systemu (uvareny olej, pravda lebo sa mi to uz stalo)

Najprv vas len auto upozorni ze system sa zacina prehrievat a treba zvolnit tempo, ked to nepomoze tak pohon 4x4 odpoji a nebude ho mozne zapnut kym nevychladne. Na dialnici sa mi to nestalo resp. neskusal som jazdu v 180ke na 4x4, ale na zasnezenom letisku sa mi ho podarilo zahriat na tolko ze ma uz upozornil a dlho by netrvalo kym by ho vypol uplne.

Pri rezime 4x4 Lock sa pri vyssej rychlosti (nepisu pri akej) automaticky prepne na 4x4 Auto a pri tomto rezime je default pomer 80:20 a podla potreby az do 50:50.

Cela tato otazka vznikla ked som sa vcera so Suuzuukii bavil na temu zima, sneh, stvorkolky a zimne radovanky s autom Taka Impreza nemoze mat obmedzenia na nahon kedze je to permanentna 4x4 a pre nu musi byt jazda v snehu hrackou aj pod zatazou.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Duch Zobraziť príspevok
    ....Taka Impreza nemoze mat obmedzenia na nahon kedze je to permanentna 4x4 a pre nu musi byt jazda v snehu hrackou aj pod zatazou.
    Myslíš takúto jazdu v snehu, hej?

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Napriklad taku...
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Mne do dnes nie je jasne, ci je v rezime "AUTO" mala cast momentu (5-10 percent) prenasana na zadok aj bez preklzu prednych kolies. Tipoval by som ze hej. Nebezpecna situacia pre samotny pohon je, ked je jedno koleso v lufte a ostatne 3 na pevnom podklade (napriklad ked som cuval v kopci cez obrubnik), dojde k rozdielu otacok medzi napravami, naslednemu treniu elm. spojky. Samozrejme ze taky preklz iba jedneho kolesa moze nastat na hocijakom povrchu. Cize k samotnej teme, nevidim dovod obmedzenia pouzivania "AUTO" rezimu pri vysokych rychlostiach, lebo aj keby sa jedno koleso na chvilu odlepilo od cesty (vytrhany asfalt), tak ostatne sa tocia dostatocne rychlo nato, aby nevznikol taky rozdiel medzi nepravami, ako pri rozbehu a pod., ked prakticky jedna naprava stoji a druha klze.

Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •