Strana 6 z 7 PrváPrvá ... 4567 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 51 až 60 z 64

Téma: Olej do 1.6 benzín

Lokalita
    Bardejov
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS(88kw)

Predvolené Re: Olej do 1.6 benzín

Citácia Pôvodne odoslal SPARK Zobraziť príspevok
    Zdravim,

Aky olej by ste mi prosim odporucili na motor 1.5 benzin 82kw (samozrejme suzuki sx4). Hladam nieco kvalitne, nechcem ich nechat naliat mi tam v servise nejaky brak, preto si chcem olej zaobstarat sam a nechat si ho vymenit.
    Dakujem za nazor.
    Zdravim, ja do svojej 1,6 88kw davam SHELL HELIX 5w30 AV-L, tiez som nevedel co by bolo najlepsie a tento mal dobre referencie a je na 30000km, ja ho menim po nejakych 20000km, mne to vychadza akurat raz do roka.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal dylank Zobraziť príspevok
    ... je na 30000km, ja ho menim po nejakych 20000km, mne to vychadza akurat raz do roka.
    Interval je ale 15 , v pripade mestskej premávky sa odporúča ešte menej.

3. Predvolené Re: Olej do 1.6 benzín

takze odporucate olej SHELL HELIX 5w30 AV-L ? a co vravite na tu viskozitu 0W-20 ktora je odporucana vyrobcom ? (ja ju mam vyznacenu v manuale udrzby ako vhodnu co ma trochu prekvapuje)

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

.... a co vravite na tu viskozitu 0W-20 ktora je odporucana vyrobcom ?
    Čítal si túto tému od začiatku?

5. Predvolené Re: Olej do 1.6 benzín

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Čítal si túto tému od začiatku?
    tak prepac, ze sa mi nechce citat tych vsetkych 80 prispevkov do zadu. Opytal som sa priamo, ak mi nemozes priamo odpovedat, tak naco to komentujes

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Na to, že presne táto vec sa tu už riešila. Stačí použiť "Hľadať".

Lokalita
    Praha CZ

... sa mi nechce citat tych vsetkych 80 prispevkov do zadu. Opytal som sa priamo...
    Svatá pravda, je to zbytečná ztráta času, tím spíše, že je jedno co tam naleješ, hlavně něco alespoň trochu mastného...
    "horský sokol"

Lokalita
    Praha CZ

Zdravim, ja do svojej 1,6 88kw davam SHELL HELIX 5w30 AV-L, tiez som nevedel co by bolo najlepsie a tento mal dobre referencie a je na 30000km, ja ho menim po nejakych 20000km, mne to vychadza akurat raz do roka.
    Interval výměny oleje určuje svým doporučením zásadně výrobce konkrétního motoru na základě motorových zkoušek, níkoliv výrobce daného oleje. Výměnná lhůta napsaná na obalu oleje je pouze bezcený reklamní slogan!
    "horský sokol"

Lokalita
    Bardejov
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS(88kw)

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Interval výměny oleje určuje svým doporučením zásadně výrobce konkrétního motoru na základě motorových zkoušek, níkoliv výrobce daného oleje. Výměnná lhůta napsaná na obalu oleje je pouze bezcený reklamní slogan!
    Ten interval vymeny je pravda, ze urcuje vyrobca. Ja som stale menil po 15000km, ale urobim rocne trochu viac, tak preto som dal kvalitnejsi olej a menim ho po zime po nejakych 18000, napr toho roku, tak dufam, ze mu to neuskodi, lebo to by som nechcel.

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Ten interval vymeny je pravda, ze urcuje vyrobca. Ja som stale menil po 15000km, ale urobim rocne trochu viac, tak preto som dal kvalitnejsi olej a menim ho po zime po nejakych 18000, napr toho roku, tak dufam, ze mu to neuskodi, lebo to by som nechcel.
    Dobra rada: Je lepsie menit olej pred zimou ako po zime. V lete a na jesen nema motor studene starty pri takych nizkych teplotach ako v zime. Olej casom straca svoje spickove mazacie schopnosti v stuhnutejsom stave, preto je ovela lepsie mat cerstvy olej prave na zimu ako na jar.

Strana 6 z 7 PrváPrvá ... 4567 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •