Strana 3 z 7 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 64

Téma: Olej do 1.6 benzín

1. Predvolené Re: Olej do 1.6 benzín

takze tvrdis ze 15w40 skor premaze a dostane sa ku ventilom ako 0w20 tak hej rozpravas

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Olej do 1.6 benzín

Tvrdím toto:

Mazivářské mýty, Mýtus čtvrtý - motorové oleje a doporučení výrobce

"Zde je třeba zdůraznit, že výrobce motoru nedoporučuje určitou viskozitní třídu oleje (např. SAE 10W-40). Tu si musí volit každý uživatel sám podle toho, pro jaký provoz automobil potřebuje (městský provoz, krátké trasy, dlouhé trasy po dálnici apod.), zda chce šetřit palivo (lehkoběžné oleje), či podle toho, jakou má spotřebu oleje (viskóznější oleje pro utěsnění pístu ve válci).
    .....
    Jediný předepsaný parametr motorového oleje je jeho výkonová specifikace. Součástí každé výkonové specifikace je i požadavek na minimální vysokoteplotní viskozitu (HTHS - High Temperature High Shear). To je jediný viskozitní parametr, který výrobce motoru doporučuje a který by vždy měl být dodržen.
    ....
    Výrobce automobilu volí motorový olej pro první náplň nového vozu na základě výběrového řízení. Rozhodující je výkonová úroveň oleje (ACEA či např. VW specifikace) a cena oleje. V žádném případě nelze říci, že značka a typ oleje první náplně je ten nejvhodnější olej pro daný automobil. Většinou je z předložených nabídek vybrána ta nejlevnější nabídka.
    ....
    Pro první výměnu lze pak použít jakýkoliv motorový olej s doporučenou výkonovou specifikací. "

Vlastnosti motorových olejů - Viskozita

"Motorové oleje se podle viskozity zařazují do viskozitních tříd podle klasifikace SAE. Část systému klasifikace je uvedena v tabulce. U viskozitní specifikace (např. SAE 10W/40) se rozlišuje tzv. zimní (10W) a letní (40) viskozitní číslo. Zimní viskozitní číslo se určuje pouze podle hodnot nízkoteplotních vlastností CCS viskozity (startovatelnost za nízkých teplot) a mezní čerpatelnosti (viz tabulka) a nemá žádnou souvislost s viskozitou při normální či při provozní teplotě oleje. Některé oleje SAE 0W/30 mohou proto být při normální teplotě viskóznější (hustější) než některé oleje SAE 5W/30, rozhodující je pro ně tzv. HTHS viskozita, o které bude řeč příště.
    Letní číslo viskozity je určeno viskozitou při 100 °C, tedy přibližně provozní teplotou motorového oleje. Z toho vyplývá, že oleje, např. SAE 15W/40, SAE 10W/40 a SAE 5W/40, mají při provozní teplotě motoru všechny přibližně stejnou viskozitu."

Vzhľadom na fakt, že s autom nejazdím v rovníkovej Afrike, ani za polárnym kruhom, je úplne jedno či tam nalejem 0W-20, 5W-30, alebo 5W-40. A ešte viac jedno je či to bude Shell, Castrol, alebo akýkoľvek iný.

3. Predvolené Re: Olej do 1.6 benzín

som nevedel ze pri nastartovani pri -10 mas teplotu oleja 100°C, parada ja nie a prve sekundy ide motor na suchu takze a u nas je aj -20, tak nech si tam kazdy leje co chce

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal david00011 Zobraziť príspevok
    ....a prve sekundy ide motor na suchu...
    Smiem vedieť koľko sekúnd ide motor na sucho (keď už bola reč o ventiloch, skús si otvoriť nalievací otvor na kryte hlavy a pozri sa ako moc tam je sucho)?
    Koľko trvá kým zubové čerpadlo vytvorí potrebný tlak na mazanie v celom systéme? A o koľko dlhšie to bude trvať pri studenom štarte pri -10°C ak použijem miesto oleju 0W-20 olej 5W-30?

Ale áno nech si tam leje každý čo chce

5. Predvolené Re: Olej do 1.6 benzín

Ja neviem kde mam motor

Lokalita
    Bardejov
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS(88kw)

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    V príručke je aj rovnako napísané okrem 0W-20 aj 5W-30, 5W-40 atď.. Takže až tak sprostí v tom Suzuki nie sú. Prečítaj si tému o 1.garančnej prehliadke SX4 a je tam všetko.
    Ja som včera nalial Shell Helix Ultra AV-L 5W-30, tak dufam ze to bola dobra volba po tych vsetkych vyrokoch co tu pocuvam. Urobil som aj preplach olejovej sustavy od firmy PROTEC lebo som pred tym daval 5W-40, ktoru mi liali od novosti Suzuki, ktoru by som ja daval ked bude agregat viac vybehany aby ho pretesnilo. Aj mam otazku ako dotiahnem rucnu brzdu dolu na naprave lebo mne ju dotahovali na lankach a zase mi vobec nebrzdi.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Exclamation Re: Olej do 1.6 benzín

Citácia Pôvodne odoslal dylank Zobraziť príspevok
    Aj mam otazku ako dotiahnem rucnu brzdu dolu na naprave lebo mne ju dotahovali na lankach a zase mi vobec nebrzdi.
    Nedostatočný účinok ručnej brzdy

Lokalita
    Prievidza
    Moje Suzuki
    SX4 NAVI, 4x4, 1.6, 88KW, LPG

Mne pri poslednej 2hej kontrole pri cca 30tis. km dali nejaky novy Suzuki olej 0W-20. je lacnejsi ako bol povodny. odporuca ho vraj priamo Suzuki a priamo tento olej - aj mi to ukazoval v navode, tiez tabulku rozsahov zimnych a letnych startovacich teplot. Ok ta letna hodnota 20 sa mi nepozdavala, ale ma upokojili ze ho leju aj vo vyrobe, len pri prvej prehliadke ho este nemali. Teraz tam maju toho plne regale.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal nino Zobraziť príspevok
    Mne pri poslednej 2hej kontrole pri cca 30tis. km dali nejaky novy Suzuki olej 0W-20....
    Je nová doba, nový trend, trend všeobecných úspor pohonných hmot a energie, ať to stojí co to stojí.
    Tato třída oleje se dříve používala do arktických podmínek a nyní se nazývá "lehkoběžný olej", je řídký skoro jako voda a spotřeba paliva je při jeho použití nižší až o 4 %. Jsem zvědav kdy bude např. olej 5W-60 zakázán vyrábět, jako mnoho dalších "politicky nežádoucích věcí".
    No, já s politických důvodů budu i nadále používat olej 5W-40.
    "horský sokol"

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal dylank Zobraziť príspevok
    Ja som včera nalial Shell Helix Ultra AV-L 5W-30, tak dufam ze to bola dobra volba po tych vsetkych vyrokoch co tu pocuvam. Urobil som aj preplach olejovej sustavy od firmy PROTEC lebo som pred tym daval 5W-40, ktoru mi liali od novosti Suzuki, ktoru by som ja daval ked bude agregat viac vybehany aby ho pretesnilo.....
    Větší pitomost, než dělat proplach z tohoto důvodu jsem ještě nikdy neslyšel...
    "horský sokol"

Strana 3 z 7 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •