Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 17

Téma: Bzučanie palivového čerpadla?

Lokalita
    Žilina
    Moje Suzuki
    splash 1.2 GS silver metalic

Unhappy Bzučanie palivového čerpadla?

Želám dobrý deň všetkým fanúšikom maličkého Splashika, mal by som na vás otázočku: Splashíka mam asi týždeň a samozrejme po prvotnom nadšení ma "pajedí" jeden zvuk, resp. bzučanie ktoré je počuteľné po naštartovaní. Pri zapnutom rádiu a nejakých tych otáčkach je samozrejme nepočutelný, ale pri neutráli ho vnímam. Vystúpim z auta a podla počuvania ma zvuk smeruje do zadnej časti podvozku, podľa mojho odhadu niekde kde sa nachádza palivová nádrž... Je to elektronické bzučanie, má prevažne rovnaku intenzitu, miestami prerušené pri naklonení auta v prudšej zákrute... Máte niekto takýto zvuk vo vašom autíčku? Viem že je auto nové, v záruke, pre väčšinu ľudí možno nepodstatný detail ale trápi ma to . Neviem či to tak má byť, či to reklamovať? Ďakujem za každú reakciu!!!

Lokalita
    Žilina
    Moje Suzuki

Predvolené Re: Bzučanie palivového čerpadla?

halooooo? nikto sa nenájde, čo by napísal či mu bzučí čerpadlo?????

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ja to osobne vôbec neregistrujem, takže ti nepomôžem. V normálnej premávke mi hrá nonstop rádio, tak ak aj čerpadlo bzučí, tak má smolu. A keď rádio nehrá, tak to som práve na pretekoch a vtedy zas čerpadlo nemá šancu prehučať rev motora

Lokalita
    Praha CZ

Jestli je u tohoto typu čerpadlo v palivové nádrži ponořené do benzínu, jako že asi ano, tak by vrčení mohlo být slyšet když je v nádrži málo benzínu a vrčení tím pádem není zatlumeno. Ale myslím, že to na závadu není.
    "horský sokol"

Lokalita
    Žilina
    Moje Suzuki

paliva mam asi do pol nádrže, čiže myslím celkom dosť na to "ponorene" . Inak Ďakujem, musim teda skusiť nájsť nejakého splash-áka a zastaviť ho

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal reddog13 Zobraziť príspevok
    paliva mam asi do pol nádrže, čiže myslím celkom dosť na to "ponorene" . Inak Ďakujem, musim teda skusiť nájsť nejakého splash-áka a zastaviť ho
    Čerpadlo by nemalo isť v kuse. Mal by tam byť spínač, ktorý po vyhodnotení údajov z riad.jednotky zapína čerpadlo paliva. (zrejme je pokazený spínač)
    Napr. u Škody Felície spína čerpadlo paliva cez RJ snímač teploty vody, ktorý je umiestnený na termostate.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Lokalita
    Praha CZ

Zatím nemám nastudováno jak funguje dodávka paliva u nových Suzuki, ale u benzínových "stříkaček" to všeobecně fungovalo tak, že podávací čerpadlo při zapnutí klíčku do polohy zapalování na okamžík zabzučelo, přibližně po dobu než pohasnou kontrolky. Tím došlo k natlakování vstřiků. Po nastartování se běh čerpadla spouštěl v okamžiku kdy řídící jednotka zaznamenala impulsy ze snímače otáček a čerpadlo běželo potom stále. Akumulátor tlaku paliva, který udržuje předepsaný tlak paliva pro vstřiky neustále udržuje tento tlak a všechno přetlakové palivo se vrací zpátečkou (zpětným potrubím) zpátky do nádrže. Takže bych předpokládal, že pokud zapneš pouze zapalování a čerpadlo nepoběží stále, tak je vše v pořádku.
    "horský sokol"

Lokalita
    Žilina
    Moje Suzuki

takze co ine moze vydavat taky zvuk? pri zopnuti kluca cerpadlo pekne zopne, ziadne pazvuky, nastartujem, sytic vytoci svoje otacky a ked klesnu na cca 1000, resp. 750 tak zacne bzukot.. pokusim sa to nahrat, inak ak nie palivova sustava, moze to byt daco ine? DIKY

A pri akej hladine paliva by taky zvuk teoreticky mohol vzniknut?

Má sa to správať presne tak, ako píše Beaumont.
    Čerpadlo vo felícii sa chová samozrejme presne tak isto. Žiadne spínanie od teploty vody!
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Mne nič nebzučí, iba po zapnutí kľúčika, čo potom ustane.
    Tiež si myslím že po naštartovaní ide už čerpadlo v kuse - non-stop.
    Suzuki Splash 1.2 GS

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •