Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 17 z 17

Téma: Bzučanie palivového čerpadla?

Lokalita
    Žilina
    Moje Suzuki
    splash 1.2 GS silver metalic

Predvolené Re: Bzučanie palivového čerpadla?

Co teda ine?

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal sklamany_zo_suzuki Zobraziť príspevok
    Má sa to správať presne tak, ako píše Beaumont.
    Čerpadlo vo felícii sa chová samozrejme presne tak isto. Žiadne spínanie od teploty vody!
    Súhlasim z Beaumotom.
    A čo sa tyka čidla teploty - je to moja praktická skúsenosť, keď zle čidlo teploty vody u felície pri zapnutom zapaľovaní spôsobovalo neustály chod pal.čerpadla. Po výmene čidla čerpadlo pri zapnutom zapaľovani vyplo tak ako ma po par sekundach.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal reddog13 Zobraziť príspevok
    Co teda ine?
    Skús ešte nižšie popis.úkon z DP, aby bolo možne vyhodnotiť zvuk pal.čerpadla so zvukom, ktorý počuješ počas chodu motora

1) Zložte veko plniaceho hrdla a zapnite spínač zapaľovania.
    2) Z plniaceho hrdla palivovej nádrže (1) by teraz mal byt’ počut’ zvuk prevádzky palivového čerpadla, ktorý sa po približne 2 sekundách zastaví. Po skontrolovaní veko plniaceho hrdla palivovej nádrže opät’ nasaďte. Ak výsledok kontroly nie je uspokojivý, prejdite na “Kontrola palivového čerpadla a jeho obvodu v Časti 1A".
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Lokalita
    Žilina
    Moje Suzuki

ok, po tento ukon je vsio ok! cerpadlo pekne zapne a vypne, dalej teda aka sucast obvodu, ktora je zospodku karoserie od nadrze a mohla by bzucat? myslim ze ked som stal autom na sikmine - naklonenej ploche bola intenzita mensia, resp. mohla mat klesajucu tendenciu...co tam zo spodu kasne moze byt.. hm asi by to chcelo zodvihnut... viete, clovek si zoberie uver, kupi konecne nove auto az nemusi riesit taketo problemy, a aj tak musi trafit auto ktore z tych tisicov bude mat dajaky neduh .. potom si skuste predstavit ako sa clovek citi

Lokalita
    Praha CZ

Na spodku není nic jiného co by samo o sobě bzučelo. Jestli ti nevybíhá žádná poruchová hláška, tak to nech bzučet. Jednak to máš v záruce a k čerpadlu se stejně nedostaneš, neb za tím ůčelem se musí vyndat celá nádrž a rozebrat celý komplet čerpadlo-filtr. A to není práce na deset minut.
    Teď jsem si vzpomněl, že jediné, co by ještě mohlo bzučet, tak elektromotor elektrického posilovače řízení, ale ten není na spodku nýbrž v mot. prostoru. Ale mohlo to dělat dojem, že je to na spodku. Intenzita by se měnila podle toho jak cloumáš volantem.
    Naposledy upravil Beaumont; 15-11-2010 o 21:03
    "horský sokol"

Lokalita
    Žilina
    Moje Suzuki

Tak na pohyb volantu to nereaguje, ale teraz, ked som siel z práce, naštartujem, všetko po starom ale ked som zapol svetlo, v momente ked som prepol na stretavačky, prestal na moment bzučať, potom začal.... pri opakovanom pokuse sa len na moment menila intenzita signálu zvuku, mam pocit... hm..... žeby cuvaci senzor domontovany pred odberom auta z predajne? ktovie kam sa s ním napojili, resp. na čo...? jednoznačne je to elektronicky zvuk, impulzujúci pri nejakych podnetoch elektrickeho charakteru..(Zatial svetla).. ráno pokračujem v pokusoch... nejaky nápad? Zatial vďaka za konštruktívne príspevky...

Lokalita
    Žilina
    Moje Suzuki

Som šťastný prešťastný!!!! dnes mi vymenili čerpadlo. Prídem do servisu plný očakávaní či sa problém podarilo odstrániť a a a.... naštartujem chvíľka napätia.... super, môžem plnohodnotne milovať svojho Splashíka. Mission complete

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •