Strana 2 z 6 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 51

Téma: Dacia Duster 1,6 4x4 vs. Suzuki SX4 1,6 4x4

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Dacia Duster 1,6 4x4 vs. Suzuki SX4 1,6 4x4

Zverejnili výsledky nových crash testov. Dacia neprekročila svoj tieň

"Najhorší výsledok v rámci aktuálneho kola crash testov obdržalo lacné SUV Dacia Duster. Komisári mu strhávali body za to, že sa pri čelnom náraze otvorili piate dvere a pri bočnom náraze zasa bočné. Palubná doska predstavuje riziko poranenia pre vodičove nohy v prípade čelného nárazu. Dacia pri bočnom náraze do stĺpa poskytuje hrudníku cestujúceho vpredu iba slabú ochranu. Ohrození sa môžu cítiť aj chodci. Riziko pre nich predstavuje predný nárazník i hrany kapoty auta."

Crash test Euro NCAP SX4

tento test ale ukázal niečo iné

keď si porovnáte body za ochranu dospelých a deti (čo je myslím najdôležitejšie) u konkurencie, vyjde vám toto:

Qashqai - 37b. / 40b. celkem 77b.
    Yeti - 33b. / 38b. celkem 71 b.
    Duster - 27b. / 38b. celkem 65 b.
    Suzuki SX4 - 29b. / 32b. celkem 61 b.

Zohľadnenie absencie ESP v základnej výbave, ktorá diskvalifikuje Duster v celkovom hodnotení je mierne povedané scestné, pretože niekto, komu záleží na bezpečnosti, tak si ho aj doplatí... Ak mu nezáleží, tak ho nebudú zaujímať ani tieto testy.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

ale treba povedať aj to, že SX4 sa narodila o cca 5 rokov skôr ako Duster a 5 rokov je v bezpečnosti a vo vývoji v automobilizme rozdiel niekoľko svetelných rokov.

áno, ale nech mi nikto netvrdí, že za tých 5 rokov sa to nemohlo zlepšiť... a zlepšilo sa niečo?

Mal som SX4, a hoci mi nesadla, musim povedat, ze Duster sa na SX4 na ceste ani v najmensom nechyta. Mimo cesty to bude asi uplne opacne, cize je to vec priorit.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Citácia Pôvodne odoslal koscj Zobraziť príspevok
    áno, ale nech mi nikto netvrdí, že za tých 5 rokov sa to nemohlo zlepšiť... a zlepšilo sa niečo?
    Isto nedalo, lebo zlepšenie v týchto oblastiach si vyžaduje zásahy do konštrukcie karosérie a výstuh ... Následne sa premietnu do zmeny nástrojov lisovní, programov zvarovacích robotov, logistiky .... Takže takéto vylepšenia sa robia pri nástupe novej generácie daného modelu. Takže ak teraz najbližšia SX4 sa postaví v testoch proti Dusterovi porovnanie bude relevantné. Tak isto sa priebežne mení aj metodika posudzovania. Auto v roku 2005 dostane 5 * a to isté auto v roku 2010 dostane už len 4*.

Duster bude dobré spotrebné auto na rozbitie za min prachy tak isto ako logan.
    Prečo by som mal zamestnancom, ktorý sa k autu správajú "z cudzieho krv neteče " kupovať drahé auto, keď po 3-4 rokoch pôjde aj tak na odpredaj.

Alebo potom pre penzistov do hôr a spraví na ňom 5000 km / rok

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    ale treba povedať aj to, že SX4 sa narodila o cca 5 rokov skôr ako Duster a 5 rokov je v bezpečnosti a vo vývoji v automobilizme rozdiel niekoľko svetelných rokov.
    Sandero prislo skor a tiez ma za ochranu deti viac hviezdiciek ako SX4. A filozofia Dacie nespociva v technickych novinkach, ale skor naopak, takze o to viac to je v neprospech Suzuki. Celkove by som asi SX4-ku porovnaval skor so Sanderom, aj napriek absenci pohonu 4x4, aj tak vacsina ludi si kupuje SX4-ku bez pohonu 4x4.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    ....Celkove by som asi SX4-ku porovnaval skor so Sanderom, ....
    Práve som odpadol

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Práve som odpadol
    no minimalne rozmermi sa SX4-ka nechyta ani na Sandero a taky oplastovany Stepway nevyzera zle. Motory su od renaultu a to ma aj suzuki v GV. Plasty budu asi v podobnej kvalite a predpokladam, ze podvozok bude komfortnejsi ala renault.

Akurat kukam na stranku suzuki, je mozne ze SX4 Urban sa uz neda kupit vo verzi 1,6DDiS?
    Naposledy upravil profiter; 25-02-2011 o 14:23

Lokalita
    Banská Bystrica
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 DDiS

Je tu v blogu, že nastupuje 1,3 TD 90k od fiatu pre SX4.
    Myslím že Duster treba porovnávať s GV a nie kompaktom ako SX4
    S Sx4 1,6 DDiS - S Wagon R+ 1,3 - S Burgman 650 executive - S Samurai

Strana 2 z 6 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •