Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 19

Téma: Vitara objem nádrže

1. Predvolené Vitara objem nádrže

Zdravím, odkúpil som starú Vitaru 2.0 diesel, 64kW, 5-dverová, ročník 1997.
    Spravil som zatial len 400km, vsetko ide v poriadku, len som zatial nezistil, ani som sa nedocital aky mam objem palivovej nádrze. Ukazovatel paliva (palicka) sa blízila k E a pre istotu som natankoval a mestil som 38.5 L paliva. Trocha som zaskoceny, lebo ak by mal byt objem len 42L, to by mala pípať rezerva ze uz je malo paliva nie? predpokladám, ze rezerva je aspon 5L pred koncom. Alebo mam palivovu nadrz vacsiu? V manuali som sa nedocital presnu informaciu. Nechcem ostat visiet niekde bez paliva ako zelenac Taktiež si chcem merat spotrebu, co zatial nemozem presne. Dakujem za informácie.

Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4, MY 2009

Predvolené Re: Vitara objem nádrže

Zober 5l bandasku ako rezervu do kufra a jazdi az kym ti to nezacne zhasinat - asi jediny sposob ako sa dopatras k tomu co ta zaujima.

Nepoznam auto, kde by ukazovatel paliva mal linearny priebeh.

Spoliehat sa na kontrolku rezervy sa neda - pri niektorych modeloch sa rozsvieti skor pri inych doslova na par kilometrov dojazdu...
    Grand Vitara 2.4

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Diesel "do poslednej kvapky" radsej neskusaj...
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    Diesel "do poslednej kvapky" radsej neskusaj...
    ja mam v navode od auta popisany postup, ako mam startovat, ked mi dojde nafta, takze by to nemal byt az taky problem, kazdopadne to skusat nebudem.

Co sa tyka nadrze, tipujem ze aspon 50l bude mat, ja mam v obidvoch autach 50l nadrz, do jedneho po zasvieteni kontrolky natankujem cca 36l benzinu a do druheho cca 42l nafty.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Natankoval som 54 litrov a to mi posledných cca 8 km svietila rezerva - nádrž je 66 Litrov.
    Podla servisu je cca 6 Litrov v nádrži nedostupných z dôvodu jej tvarovania Takže rezerva mi z toho vychádza cca 6 litrov

Lokalita
    Matuškovo
    Moje Suzuki
    Vitara 1.6DDIS 2016 Elelgance +

Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    Natankoval som 54 litrov a to mi posledných cca 8 km svietila rezerva - nádrž je 66 Litrov.
    Podla servisu je cca 6 Litrov v nádrži nedostupných z dôvodu jej tvarovania Takže rezerva mi z toho vychádza cca 6 litrov
    Hmm to asi nebude úplne pravda momentálne zabehávam Vitaru DDIS mám najazdených 19tis.km a píšem si spotrebu, km a natankované litre a naposledy som natankoval 61,05L a auto prišlo na pumpu normálne a po zasvietení rezervy som spravil 150km...

Lokalita
    Kysuce
    Moje Suzuki
    1,9 DDiS, 3.dver.model 2010, čierne,

3 dver. má menšiu nádrž ako 5 dver.
    1,9 ddis

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2,0 TD AUTOMAT

Po dnešnom natankovaní do mojej Vitarky po čistení nádrže sa dnu vošlo 61,07 l. + 3 litre čo tam boli zo servisu, kvôli dojazdu na pumpu, takže môj názor je, že objem nádrže je 64 l. u Grand Vitara 2.0TD r.v. 2002 5dverová

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Citácia Pôvodne odoslal ranger Zobraziť príspevok
    3 dver. má menšiu nádrž ako 5 dver.
    1,9 ddis
    Len potvrdzujem:
    3-dverová GV - 1,6 VX (benzín) - r. v. 2003 : objem palivovej nádrže cca 53 až 56 litrov.

Ku presnejšiemu údaju som sa nedopracoval, lebo pri tankovaní veľmi záleží na presnosti vodorovnej polohy vozidla.
    Myslím tým spádovanie plochy stojiska pri tankovacom stojane. Už aj pár %-ný rozdiel (+/-) spôsobí tento rozdiel v reálnom objeme, ktorý sa dá natankovať. Ide totiž o to, že v nepriaznivej polohe vznikne v nádrži vzduchová bublina a palivo už začne stúpať do hrdla, hoci nádrž nie je celkom plná. Takže tam vzniká to skreslenie a nepresnosť...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

10. Predvolené Objem palivovej nádrže 2.4 AT, 2010

Zdravíčko,

som spozoroval že do mojej novej GV natankujem len 55l. Podľa výrobcu by mal mať síce tento typ motora 66l. Neviem si to vysvetliť. Má niekto skúsenosť?

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •