Strana 4 z 5 PrváPrvá ... 2345 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 45

Téma: Zadný stabilizátor Splash - Swift

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Zadný stabilizátor Splash - Swift

Citácia Pôvodne odoslal suzukac Zobraziť príspevok
    spicaaa vidiiim ze vies goooglit a teraz si este raz precitaj PREDPOSLEDNU vetu je tam ze NAHRADZA STABILIZATOR o tomto pisem odzaciatku!!! k tejto teme odo mna HAWK
    Presne tak - priečka torzne namáhaná a vlastne nahrádza torznou stabilizátor.

Čo sa stane, keď bude teda táto priečka pevnejšia, čiže na jej zkrut bude potrebná väčšia sila???? Nebude náhodou dochádzať k javu - k stláčaniu vnútornej pružiny viac ako sa to deje, keď je priečka "mäkšia"? Ak platí fyzika tak bude!

Nedôjde náááhodou k jej "zpevneniu" práve inštaláciou stabilizátora, čo so sebou nesie zmenšenie náklonov? Bingo!

A o tomto
    Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Chcel som stabilizátorom vyriešiť správanie sa auta v zákrutách. Teória hovorí, že pridaním stabilizátora, teda pritvrdením zadku, by sa auto malo menej nakláňať, stať sa skôr pretáčavým a pod plynom s ľahším výjazdom zo zákrut.
    tu ja hovorím od začiatku, v prvom rade o náklonoch, o ktorých som diskutoval aj TU, bez ohľadu na to, či to teraz označíš zas za "vytrhnuté z kontextu" alebo nie.

Jediná otázka je, do akej miery to dokáže eliminovať náklony. Ale o tom sa už radšej pobavím s chalanmi, čo už roky jazdia slalom a ktorí sa po každej položenej otázke nebudú rehotať na celý riadok.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

...myslím, že to nebude mať veľký vplyv, pretože podľa tých fotiek, čo si dal niekedy na začiatku, ten tvoj "stabilizátor" plní len výstuhu - posilnenie zadnej nápravy. Nemyslím si, že týmto znížiš náklony, alebo niečo také. Podľa mňa ďalšia zbytočná záťaž na aute.
    ...sériový stabilizátor na Ignise je uchytený jednou stranou pevne o karosériu, druhým koncom o nápravu na protiľahlej strane, nájdi si niekde fotky. Toto môže mať zásadný vplyv na jazdné vlastnosti. V podstate ide o to, že na Ignise keď som mal auto na zdvihákoch - keď napr. tlačíš rukami smerom hore ľavé koleso, pravé ide dole a opačne. Bez stabilizátora by si dvíhal obe kolesá na náprave naraz.
    ... stabilizátor vpredu, medzi tlmičmi, je o tom, že bráni krúteniu karosérie v zátačkách, ale v zadu na pevnej náprave, fakt nevidím iný ako marketingový zmysel.
    ... na felcke a fáčku som ešte zadný stabilizátor nevidel.
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Thumbs up Re: Zadný stabilizátor Splash - Swift

Citácia Pôvodne odoslal Deezel Zobraziť príspevok
    ...myslím, že to nebude mať veľký vplyv, pretože podľa tých fotiek, čo si dal niekedy na začiatku, ten tvoj "stabilizátor" plní len výstuhu - posilnenie zadnej nápravy. Nemyslím si, že týmto znížiš náklony, alebo niečo také. Podľa mňa ďalšia zbytočná záťaž na aute.
    Však práve preto som sa už na začiatku rozhodol, že do toho nepôjdem, lebo je to drahý špás za 300 éčok pokiaľ výsledok, ako moc by to náklony eliminovalo, je takto nemerateľný bez vyskúšania.

...sériový stabilizátor na Ignise je uchytený jednou stranou pevne o karosériu, druhým koncom o nápravu na protiľahlej strane, nájdi si niekde fotky. Toto môže mať zásadný vplyv na jazdné vlastnosti. V podstate ide o to, že na Ignise keď som mal auto na zdvihákoch - keď napr. tlačíš rukami smerom hore ľavé koleso, pravé ide dole a opačne. Bez stabilizátora by si dvíhal obe kolesá na náprave naraz.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	rear axle ignis.jpg‎ 
Zobrazení:	150 
Veľkosť:	21,7 KB 
ID:	5249   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	rear axle ignis 2.jpg‎ 
Zobrazení:	130 
Veľkosť:	67,5 KB 
ID:	5250  

Lokalita
    Banská Bystrica
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 DDiS

Toto čo spomínaš je panhardska tyč a drží nápravu voči karosérii v priečnom smere. Používa sa to pri tuhej náprave, takže to nie je stabilizator.
    S Sx4 1,6 DDiS - S Wagon R+ 1,3 - S Burgman 650 executive - S Samurai

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

...v servisných manuáloch to volajú stabilizátor. Dôležité je, že vieme na čo to tam je
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

Tak pozerám, že tu je divoká diskusia Ja som si nechal namontovať zadný stabilizátor minulý týždeň a bolo ho cítiť v podstate hneď v prvej zákrute. Ešte ho síce budem musieť viac otestovať, ale zatiaľ som veľmi spokojný. Zadok sa stal presne taký ako som chcel...prestal sa húpať a vytuhol. Len cez jamy treba opatrnejšie chodiť

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	17092010195.jpg 
Zobrazení:	217 
Veľkosť:	90,3 KB 
ID:	5273 Klikni pre väčší obrázok

Názov:	17092010197.jpg 
Zobrazení:	203 
Veľkosť:	89,3 KB 
ID:	5274 Klikni pre väčší obrázok

Názov:	17092010196.jpg 
Zobrazení:	207 
Veľkosť:	87,9 KB 
ID:	5275

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Som rad ze ti tam sadol bez problemov Ten stabilizator som mal niekedy ja na Ignise Sport ale po navareni ramu som uz mal tak tvrde auto ze musel ist dole. Keby niekto nieco potrebuje tak napravy, tlmice su rovnake co sa tyka Ignis/Ignis Sport
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: Zadný stabilizátor Splash - Swift

Citácia Pôvodne odoslal scorpio13 Zobraziť príspevok
    ...Zadok sa stal presne taký ako som chcel...prestal sa húpať a vytuhol....
    A čo bočné náklony?

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

To zatiaľ netuším...nevidel som ho zvonku ...ale určite budú menšie, verím tomu. To sa ukáže na ďalšom slalome.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

Takže už som dačo najazdil a všimol som si zopár vecí. Zadok je naozaj tvrdší, je to cítiť keď idem cez nerovnosti. V ostrejších zákrutách mi netreba toľko točiť volantom. ALE musím dávať väčší pozor, pretože ak ženiem auto v zákrute moc pod plynom tak sa dostanem do šmyku, čo predtým nebolo vôbec možné. Mám to otestované v zákrutách, ktoré veľmi dobre poznám. Na slalome sa to tiež prejavovalo, bol som zvyknutý točiť viac volantom a musel som si prvé kolá odvykať. Takže zatiaľ mám len toľko
    Naposledy upravil scorpio13; 14-10-2010 o 13:09

Strana 4 z 5 PrváPrvá ... 2345 PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •