Strana 3 z 5 PrváPrvá 12345 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 45

Téma: Zadný stabilizátor Splash - Swift

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS

Predvolené Re: Zadný stabilizátor Splash - Swift

Samozrejme ze zadny stabilizator ma svoju funkciu aj pri vlecenej naprave. Vlecena naprava neznamena ze kolesa nepracuju nezavisle.

Jeho funkcia je zamedzit naklananiu auta vplyvom odstredivych sil v zakrutach a to tym ze prenasa cas sily ktora posobi na koleso - tlmic na vonkajsej strane zakruty na vnutorne... inac povedane v zakrute sa vonkajsia pruzina stlaca viac ako vnutorna. A prave stabilizator posobi proti vnutornej pruzine a stlaca ju. Vysledok je mensi naklon auta. V extremnych pripadoch potom dochadza az k dvihnutiu vnutorneho kolesa od zeme.

Ohni si kus tyce do U jeden koniec pristup a druhym toc nahor a uvidis. Mechanika

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki
    Suzuki Swist 1,3 16V G13BB

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Napr. Škoda Felícia 1,3: Konštrukčne bol podvozok Felície 1,3 MPi skoro rovnaký ako vo Favoritoch. Všetky kolesá boli nezávisle zavesené. Predná náprava typu Mc Pherson, bola hlukovo odizolovaná od karosérie polyuretanovými vankúšmi. Zadná vlečená náprava mala priečny skrutný stabilizátor.
    uz tento prvy "link" je zrejma BLBOST!! odkedy mali Fava, alebo Filcky nezavisle zavesene kola??? odpoviem ti NIKDY ani tak do vyroby neboli navrhovane!! a stabilizator uz nemali vobec!!!! a preto to ostatne neriesim!! lebo prvy "link"ukazuje na doveryhodne zdroje!!

Suzuki je ako sa mi zdá jedno z mála áut, čo zadný stabilizátor vo fabrike nedostane.
    co sa tyka suzuki tak stare GTi ju malo seriovo predstav si ale to malo nazavisle zavesenie kolies!

a co sa tyka amikov tak ti navesaju auta cimkolvek a su machri ved iba oni nevedeli bezpecne zastavit ci vypnut Toyotu Prius aj ked dokonca na Slovensku to slo neviem cim to bude? zeby inteligenciou, alebo stacilo nieco stlacit ci sliapnut na brzdovy pedal? hmmmmm....
    Lada 1200, Nissan sunny 1,6 i sport coupe,Lancia prisma 1,5 ie, Suzuki swift 1,3 16V r.v. 2001

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Thumbs down Re: Zadný stabilizátor Splash - Swift

Odpoveď hodná odborníka. Dík.

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal kisuzu Zobraziť príspevok
    Samozrejme ze zadny stabilizator ma svoju funkcu aj pri vlecenej naprave. Vlecena naprava neznamena ze kolesa nepracuju nezavisle.

Jeho funkcia je zamedzit naklananiu auta vplyvom odstredivych sil v zakrutach a to tym ze prenasa cas sily ktora posobi na koleso - tlmic na vonkajsej strane zakruty na vnutorne... inac povedane v zakrute sa vonkajsia pruzina stlaca viac ako vnutorna. A prave stabilizator posobi proti vnutornej pruzine a stlaca ju. Vysledok je mensi naklon auta. V extremnych pripadoch potom dochadza az k dvihnutiu vnutorneho kolesa od zeme.

Ohni si kus tyce do U jeden koniec pristup a druhym toc nahor a uvidis. Mechanika
    kludne sa do mna nezmyselne navazajte aj dalsi ale cielom automobiliek je znizit vyrobne naklady a preto je ta vlecna naprava a ak su zavesene na jednej "tyci" ako mozu pracovat nezavisle? hmmmmm?
    Lada 1200, Nissan sunny 1,6 i sport coupe,Lancia prisma 1,5 ie, Suzuki swift 1,3 16V r.v. 2001

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki

Odpoveď hodná odborníka. Dík.
    konecne aj ja ti dakujem

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal kisuzu Zobraziť príspevok
    inac povedane v zakrute sa vonkajsia pruzina stlaca viac ako vnutorna
    prepac ale toto mi tiez nedalo aby som nevypichol takze podla teba sa vonkajsia pruzina v zakrute stlaca??? no okej tak toto je fakt mechanika
    poviem ti prekvapenie lebo ona sa NATAHUJE a tym sa koleso odlahcuje cim je vlecna naprava "horsia" v zakrutach a technickych castiach trate ako nezavisle zavesena kde kolesa ozaj pracuju nezavazne na sebe a nie spolu ako na vlecnej naprave!!

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal suzukac Zobraziť príspevok
    prepac ale toto mi tiez nedalo aby som nevypichol takze podla teba sa vonkajsia pruzina v zakrute stlaca??? no okej tak toto je fakt mechanika
    poviem ti prekvapenie lebo ona sa NATAHUJE a tym sa koleso odlahcuje cim je vlecna naprava "horsia" v zakrutach a technickych castiach trate ako nezavisle zavesena kde kolesa ozaj pracuju nezavazne na sebe a nie spolu ako na vlecej naprave!!
    Vonkajšia pružina auta (z pohľadu na zákrutu) sa naťahuje? Však si to nakresli!!!! Alebo pozri nejake foto. Napr.:

Ktoré koleso je vonkajšie z pohľadu na zákrutu??? To pravé z pohľadu smeru jazdy, vodiča! A ktoré je viac stlačené? To pravé! Ktorá pružina sa naťahuje? Ľavá! Vnútorná v zákrute! A rovnako budú kolesá stlačené aj na zadku!

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal suzukac Zobraziť príspevok
    kludne sa do mna nezmyselne navazajte aj dalsi ale cielom automobiliek je znizit vyrobne naklady a preto je ta vlecna naprava a ak su zavesene na jednej "tyci" ako mozu pracovat nezavisle? hmmmmm?
    V súčasnosti sa používajú najmä tieto druhy nezávislého zavesenia kolies:

Predná Náprava (PN):
    Náprava MacPherson (teleskopická vzpera a spodné trojuholníkové rameno)
    Lichobežníková náprava (dvojica priečnych trojuholníkových ramien)

Zadná Náprava (ZN):
    Kyvadlová uhlová náprava (trojuholníkové ramená so šikmou osou kyvu)
    Kľuková náprava (pozdĺžna ramená s priečnou osou kyvu)
    Torzná kľuková náprava (spriahnutá náprava)
    De Dion (kombinácia kyvadlovej a tuhej nápravy)

PN + ZN
    Viacprvková náprava (koleso je zavesené na viac (až päť) ramenách)

------

Kliková náprava s prepojenými ramenami je z kinematického hľadiska prechodom medzi kľukovú nápravou (nezávislým zavesením) a tuhou nápravou (závislým odpružením). Priečka je ohybovo pomerne tuhá. Spojovacím prvkom je väčšinou otvorený U-profil, ktorý sa pri sousledném propružení nedeformuje. Naopak pri protibežné (nesousledném) propružení kolies zadnej nápravy je priečka torzne namáhaná a vlastne nahrádza torznou stabilizátor. Ak by bola priečka posunutá do stredov kolies, potom by takéto vykonanie získalo vlastnosti tuhej nápravy.

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki

Vonkajšia pružina auta (z pohľadu na zákrutu) sa naťahuje? Však si to nakresli!!!! Alebo pozri nejake foto. Napr.:

Ktoré koleso je vonkajšie z pohľadu na zákrutu??? To pravé z pohľadu smeru jazdy, vodiča! A ktoré je viac stlačené? To pravé! Ktorá pružina sa naťahuje? Ľavá! Vnútorná v zákrute! A rovnako budú kolesá stlačené aj na zadku!

vidis ako to dopadne ked sa dvaja ludia bavia o tom istom aaale dojde k nedostatocnej komunikaacii? z pohladu auta ano, ale nic nemeni na fakte aj ked sme sa nepochopili o stranach, ze ak je tam vlecna naprava tak aj tak kola nepracuju nezavisle ale spolu na jednej tyci t.j. stabilizator "straca "vyznam

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki

Kliková náprava s prepojenými ramenami je z kinematického hľadiska prechodom medzi kľukovú nápravou (nezávislým zavesením) a tuhou nápravou (závislým odpružením). Priečka je ohybovo pomerne tuhá. Spojovacím prvkom je väčšinou otvorený U-profil, ktorý sa pri sousledném propružení nedeformuje. Naopak pri protibežné (nesousledném) propružení kolies zadnej nápravy je priečka torzne namáhaná a vlastne nahrádza torznou stabilizátor. Ak by bola priečka posunutá do stredov kolies, potom by takéto vykonanie získalo vlastnosti tuhej nápravy.
    spicaaa vidiiim ze vies goooglit a teraz si este raz precitaj PREDPOSLEDNU vetu je tam ze NAHRADZA STABILIZATOR o tomto pisem od zaciatku!!! k tejto teme odo mna HAWK

Strana 3 z 5 PrváPrvá 12345 PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •