Strana 2 z 5 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 45

Téma: Zadný stabilizátor Splash - Swift

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Zadný stabilizátor Splash - Swift

Citácia Pôvodne odoslal suzukac Zobraziť príspevok
    vies co je vlecna naprava? je to spolocne zavesene kolesa na jednej rure a prave preto je zbytocne riesit na takej naprave stabilizator lebo stabilizator riesi pridrzanie kolesa o vozovku a to je zbytocne nakolko je skoro stale kolo pri zemi pri vlecnej naprave az na vynimocne pripady kedy uz ani stabilizator neplni svoju funkciu!!!
    Tak si trochu vedľa teraz, lebo len teoretizuješ a v praxi to vyskúšané nemáš. Spýtaj sa napr. Ducha, ako sa jemu zmenilo správanie sa auta s a bez zadného stabilizátora na Ignise, ktorý ma rovnako vlečnú nápravu.

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki
    Suzuki Swist 1,3 16V G13BB

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Tak si trochu vedľa teraz, lebo len teoretizuješ a v praxi to vyskúšané nemáš. Spýtaj sa napr. Ducha, ako sa jemu zmenilo správanie sa auta s a bez zadného stabilizátora na Ignise, ktorý ma rovnako vlečnú nápravu.
    a zase nie som vedla Duch tam nema iba stabilizator!!!! a to zmenilo chovanie auta! kludne si kup stabilizator namontuj a potom sa vytesuj a presviedcaj sam seba o tom ako velmi ti to pomohlo!! na vlecnu napravu bez dalsej upravy podvozku ZBYTOCNOST!!!!
    Lada 1200, Nissan sunny 1,6 i sport coupe,Lancia prisma 1,5 ie, Suzuki swift 1,3 16V r.v. 2001

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

No ty si ale múdry. Predstav si, že Duch tam stabilizátor mal, a demontoval ho túto jar po osadení bezpečnostného rámu (nič iné v tom čase nemenil), pretože aj ten zmenil správanie sa auta v zákrutách. A po demontáži opäť len stabilizátoru sa to zmenilo.

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki

No ty si ale múdry. Predstav si, že Duch tam stabilizátor mal, a demontoval ho túto jar po osadení bezpečnostného rámu (nič iné v tom čase nemenil), pretože aj ten zmenil správanie sa auta v zákrutách. A po demontáži opäť len stabilizátoru sa to zmenilo.
    ano mas pravdu som mudry ale ty uz vecer asi nevies citat ja som tam pisal ze nemal tam iba stabilizator ale aj tlmice atd.!! a tie tlmice zmenia spravanie na zaklade spatneho utlmu a zmene taziska auta!! a nie nejaka rurka na dalsej rurke lebo to je stabilizator na vlecnej naprave!!
    Lada 1200, Nissan sunny 1,6 i sport coupe,Lancia prisma 1,5 ie, Suzuki swift 1,3 16V r.v. 2001

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: Zadný stabilizátor Splash - Swift

Od kedy majú tlmiče vplyv na zmenu nedotáčavosti na pretáčavosť?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Lightbulb Re: Zadný stabilizátor Splash - Swift

A odcitujem ti niečo z iného fóra, čo písal človek určite skúsenejší:

Pri zatáčaní vo velkých rychlostiach sa auto tlačí smerom von a tým sa znižuje výkon na vnutorných kolesách čo sposobuje nestabilitu auta. Stabilizátory sa preto používaju ku zníženiu odstredovaniu a pomáhaju k celkovej ovladatelnosti auta.

Cele by som to napisal asi takto:

Stabilizatory sa pouzivaju na ovplyvnovanie bocnej trakcie auta. Pomahaju odstranovat prilisne naklananie podvozku v zakrutach, a to tak, ze pomahaju prenasat naklad z vonkajsieho kolesa na vnutorne.
    Cim je stabilizator tvrdsi, tym viac sily umoznuje previest (je potrebna vacsia sila na jeho skrut) z vonkajsieho kolesa na vnutorne.
    Kedze nie je mozne zmenit celu silu posobiacu na vonkajsie koleso na prilnavost, sucet vyslednych prilnavosti je v konecnom vysledku mensi.
    Dolezitu ulohu pri stabilizatoroch hra aj samotna tuhost podvozku. Cim je tvrdsi, tym su zmeny v tuhosti stabilizatora viditelnejsie.

Pri dobrom nastaveni stabilizatorov je teda mozne odstranit preklapanie auta v zakrutach a v konecnom dosledku ich prechadzat rychlejsie.

Predny stabilizator:
    - ovplyvnuje hlavne vchadzanie do zakruty bez plynu:
    keď je Tvrdsi
    • Menej naklanania v zakrutach
    • Znizuje trakciu prednej napravy
    • Horsie zatacanie pri vchadzani do zakruty bez plynu (vacsia nedotacavost)
    • Lepsia odozva riadenia
    keď je Makksi
    • Viac naklanania v zakrutach
    • Vačšia trakcia na prednej naprave
    • Lepsia ovladatelnost pri jazde bez plynu (moze sposobit pretacavost).

Zadny stabilizator
    - ovplyvnuje najma stabilitu pri jazde pod plynom v strede a pri vychode zo zakruty
    keď je Tvrdsi
    • Menej naklanania v zakrutach
    • Mensia trakcia zadnej napravy
    • Zlepsuje ovladanie pod plynom (moze sposobit pretacavost)
    • Rychlejsia odozva riadenia v rychlych sikanach.
    Keď je Makksi
    • Viac naklanania v zakrutach
    • Zvysuje trakciu zadnej napravy
    • Horsie ovladanie pod plynom (viac nedotacavosti)

Povedané v skratke, dufam, že to neni moc komplikované

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki

Od kedy majú tlmiče vplyv na zmenu nedotáčavosti na pretáčavosť?
    a odkedy ma na to vplyv stabilizator?!!!!! preboha pises tu veci a sam si nikdy na aute nerobil URCITE a ani na naprave atd. ja sa tym z casti zivim a keby si chcel vediet tak na starom swistovi ti staci v zakrute ubrat a potom pridat plyn!! a toto zmeni z nedotacavosti na pretacavost a to je zmena adhezie kolies od hnanej napravy!!! dalej taziskom auta cize tlmice, silentbloky na napravach!!!

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki

A odcitujem ti niečo z iného fóra, čo písal človek určite skúsenejší:
    ten tvoj mudrejsi clovek tam pise o trakcii na zadnej naprave fakt odbornik ved trakcia je prenos sily motora na vozovku a aku trakciu chces na vlecnej naprave, preboha!!!

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki

inak ten tvoj vypichnuty clanok mal pravdu z polovice ale nie urcite stabilizator na vlecnu napravu je asi to ako mrtvemu zimnik!! ako som uz bol pisal nizsie keby si mal komplet podvozok tak oki ale na vlecnu napravu stabilizator?

kludne si ho daj ja ti nebranim ale toto su zbytocne vyhodene peniaze ale su to tvoje peniaze tak si to daj a potom ticho sam sebe povedz eeej ale mal pravdu je to na dve veci...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: Zadný stabilizátor Splash - Swift

Potom by ma ale zaujímalo (ak zdroje, ktoré budem ďalej citovať a linkovať neklamú) prečo pri zadných vlečných nápravách majú nasledovné auta už z fabriky montovaný zadný priečny (skrutný) stabilizátor, ak nemá žiadny vplyv na správanie sa auta?

Napr. Škoda Felícia 1,3: Konštrukčne bol podvozok Felície 1,3 MPi skoro rovnaký ako vo Favoritoch. Všetky kolesá boli nezávisle zavesené. Predná náprava typu Mc Pherson, bola hlukovo odizolovaná od karosérie polyuretanovými vankúšmi. Zadná vlečená náprava mala priečny skrutný stabilizátor.

Seat Ibiza 1,9 TDi: Podvozok: predné kolesá zavesené na vzperách McPherson a spodných trojuholníkových ramenách, priečny skrutný stabilizátor, zadná vlečená náprava, vinuté pružiny, priečny skrutný stabilizátor, kotúčové brzdy, vpredu s ventilovanými kotúčmi, ABS, ESP, hrebeňové riadenie s elektro-hydraulickým posilňovačom, obrysový priemer otáčania 10,48 m, pneumatiky rozmeru 215/45 R 16.

Kia Rio Sedan: Podvozok: Vpredu - nezávislé zavesenie McPherson s vinutými pružinami a plynovými tlmičmi. Vzadu - vlečná náprava spojená torznou priečkou, doplnenou vinutými pružinami a plynovými tlmičmi a zadný zkrutný stabilizátor.

Fiat Bravo 1.4 Turbo 120k Emotion: Podvozok: predné kolesá zavesené na vzperách McPherson a spodných trojuholníkových ramenách, priečny skrutný stabilizátor, zadná vlečená náprava, vinuté pružiny, priečny skrutný stabilizátor, kotúčové brzdy s ventilovanými kotúčmi ABS, hrebeňové riadenie s posilňovačom, obrysový priemer otáčania 10,5 m, pneumatiky rozmeru 225/45 R 17.

Opel Corsa 1.3 CDTI Enjoy: Podvozok: predné kolesá zavesené na vzperách McPherson a spodných trojuholníkových priečnych ramenách, priečny skrutný stabilizátor, zadná vlečená náprava so skrutne pružnou priečkou, vinuté pružiny, priečny skrutný stabilizátor, kotúčové brzdy s ventilovanými kotúčmi vpredu, bubnové vzadu, ABS, hrebeňové riadenie s elektrickým posilňovačom.

Opel Astra Sedan 1.6 ECOTEC Enjoy: Podvozok: predné kolesá zavesené na vzperách McPherson a spodných trojuholníkových ramenách, priečny skrutný stabilizátor, zadná vlečená náprava, vinuté pružiny, priečny skrutný stabilizátor, kotúčové brzdy, vpredu s ventilovanými kotúčmi, ABS, hrebeňové riadenie s elektro-hydraulickým posilňovačom, obrysový priemer otáčania 11,47 m, pneumatiky rozmeru 205/55 R 16.

Peugeot 207 1.6 HDI FAP GT: Podvozok: predné kolesá zavesené na vzperách McPherson a spodných trojuholníkových ramenách, priečny skrutný stabilizátor, zadná vlečená náprava so skrutne pružnou priečkou, vinuté pružiny, priečny skrutný stabilizátor, kotúčové brzdy, vpredu s ventilovanými kotúčmi, ABS, ESP, hrebeňové riadenie s elektrickým posilňovačom.

A asi by sa takých áut našlo viac. Suzuki je ako sa mi zdá jedno z mála áut, čo zadný stabilizátor vo fabrike nedostane.

Plus čítal som teraz praktické skúsenosti majiteľov SX4 (rovnako vlečená náprava) na US fóre, ktorí si nechali na auta domontovať zadný stabilizátor od Road Race na videu (bez ohľadu na to, že na videu je 4-kolka) a každý z nich tvrdí, že auto sa v zákrutách menej nakláňa a má lepší "handling".

Takže zopakujem len otázku - povedzme, že majitelia US SX4 žijú v placebo efekte, ale ak to nemá funkciu, vplyv, prečo to už samotné fabriky montujú na autá s vlečenou nápravou? Ďakujem za odpoveď.

Strana 2 z 5 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •