Strana 3 z 3 PrváPrvá 123
Zobrazenie výsledkov 21 až 26 z 26

Téma: Karburátor alebo vstrek - Swift 1,3 8V r.v.1999?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Karburátor alebo vstrek - Swift 1,3 8V r.v.1999?

Citácia Pôvodne odoslal chnapo Zobraziť príspevok
    ... takze je to jednobodovy vstrek hej? ...
    Ja tvrdím že áno.

Jednobodový vstrek na 100%. Pokial viem, v r. 1999 sa už žiadne autá s karburátorom nevyrábali, ani Lady nie a jednobodové vstrekovanie už bolo tiež na ústupe.
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Chlapi o čom to hovoríte?

Nie som motorár, ale z toho čo viem, čo Škodovka používala Bosh Mono Motronic, tak to bol 1-bodový vstrek, ale to nemalo karburátor, tam je vstrekovacia jednotka s elektromagneticky ovládaným ventilom......................

Je to tak, ako píšeš. Príprava zmesi je riešená jednobod. vstrek. paliva Bosh Mono Motronic - čiže centrálnou vstrekovacou jednotkou, ktorej súčasťou je i škrtiaca klapka a nie karburátorom, ako som chybne citoval vyššie uvádzaný príspevok...............................
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

costelo.. ten vás zmiatol, ale má pravdu. Píše, že to určite nemá PRIAME vstrekovanie. To hádam suzuki ešte v "našich" autách nepoužilo (benzín). Priamy vstrek benzínu do válcov používa napríklad VW vo svojich FSI motoroch s kombináciou s preplňovaním.

Karburátor versus vstrek - (nielen) slangovo sa hovorí jednobodovému vstrekovaniu ako karburátoru so striekačkou. Aj keď ako tu niekto píše, karburátor pracuje na systéme "prisávania" paliva podtlakom cez kombináciu trysiek. Klasický karburátor (bez vstreku) sa do klasických áut nemontuje cca od r.1995, kedy už väčšina automobiliek prešla aspoň na jednobodový vstrek. Tak silno pochybujem, že "klasické" suzuki s r.v.1999 nebude mať vstrekovanie. Či už jednobodové, alebo viac.

Princíp jednobodového vstrekovania - vstrekovací ventil je štandartne pred/za škrtiacou klapkou priamo v jednotke so škrtiacou klapkou (teda slangovo v karburátore). - prvé "íčkové" favority a felície SPI - single point inject (Bosch mono).

Viacbodové vstrekovanie - každý valec má svoj vstrekovací ventil, ktorý je zabudovaný väčšinou v sacom potrubí čo najbližšie k hlave valca. Felície MPI - multi point inject. EDIT - vstrekuje sa pred sací ventil.

No a priame vstrekovanie - benzín sa vstrekuje priamo do valca, podobne ako pri naftových bezkomôrkových motoroch. No ako píšem, u nás ho v Suzuki ešte nenájdeš. - FSI od VW.
    Naposledy upravil sklamany_zo_suzuki; 25-08-2010 o 13:25
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Lokalita
    žilina
    Moje Suzuki
    suzuki SX4 1,5 GLX AC

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Chlapi o čom to hovoríte?

Nie som motorár, ale z toho čo viem, čo Škodovka používala Bosh Mono Motronic, tak to bol 1-bodový vstrek, ale to nemalo karburátor, tam je vstrekovacia jednotka s elektromagneticky ovládaným ventilom, ktorá vstrekuje palivo pred škrtiacu klapku.

Karburátor funguje predsa na princípe podtlaku - nasávania paliva do sacieho traktu, nie na princípe "pretlaku" - vstrekovania. Ako môže karburátor fungovať spolu s elektronicky riadeným vstrekovaním paliva?

Ak som mimo tak mi to vysvetlite pls.
    áno, v tomto máš pravdu. Som sa zle vyjadril, ja som to myslel tak, že vzhľadovo sú tieto dve varianty dosť podobné, ako to tu bolo dnes už spomínané.

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Pozor ja som napísal že nemá priame vstrekovanie to je trochu rozdiel, lebo priame vstrekovanie je ešte veda aj pre renomované firmy. Nie každý si dovolí to vstrekovanie použiť a asi je ešte aj patentovo chránené. Keď to pominie bude to mať každý. Aby bolo jasné jednobodové vstrekovanie ako je v swišti do roku výroby 2001 strieka do sacieho potrubia, priame vstrekovanie je do valca TSI a podobne. Od roku 2001 keď nastúpil motor G13B 16V 63kW nastúpilo aj viacbodové vstrekovanie to znamená, že každý valec má svoju trysku a strieka do sacieho potrubia pred ventil nie do valca. Jedine motory v modeloch GTI 2xOHC 74kW ktoré sa vyrábali do roku 1996 mali tiež viacbodové vstrekovanie a tiež striekali len do sacieho potrubia. Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Strana 3 z 3 PrváPrvá 123

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •