Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 19

Téma: Tuning Swifta - ako zvýšiť výkon?

1. Predvolené Tuning Swifta - ako zvýšiť výkon?

Rad by som sa za nejaky cas (ked budem mat vodicak) pustil do upravovania Suzuki Swifta rv. 1999 1.3 8V SOHC (este ho nemam ale verim ze budem mat . Chcel by som hlavne zvysit vykon tak, aby to co najmenej zasiahlo spotrebu (to chce asi kazdy co?) a zaroven tak aby som nemal problem s papiermi a nasledne s policajtami... Ake upravy by ste mi poradili? Ked som skusal vygoglit kde by som kupil tuning diely na swifta tej generacie, mal som velky problem nejake zohnat... Odkial beriete diely vy? (nie som nejaky profik, bol by som rad keby ste mi k upravam napisali, nakolko su komplikovane a prosim vas zdrzte sa rad ako "predaj to a kup nieco ine")

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Tuning Swifta - ako zvýšiť výkon?

Čo sa týka tuning dielov, pohľadaj tu na fóre hlavne v subfóre Suzuki Links, kde v jednotlivých témach nájdeš aj odkazy na shopy s dielmi na tvojho Swifta.

Čo sa týka zvýšenia výkonu - pozri si témy napr. Profituning.sk - chiptuning, kde beží diskusia o preprogramovaní riadiacej jednotky s cieľom zvyšiť výkon; potom témy o športových filtroch, výfukoch - použi funkciu HĽADAŤ a zadaj príslušné kľúčové slovo a nájde ti toho pomerne dosť na čítanie

Vo všeobecnosti ale ak chceš zvýšiť výkon, nestačí len vymeniť výfuk, alebo filter. Každá úprava nadväzuje na inú a je to skôr o tom koľko chceš a môžeš investovať.

Ak peniaze nie sú problém, začni asi výmenou sania a výfukových zvodov, odstránením katalyzátora, športovým výfukom na mieru. Potom to daj chipnúť a môžeš pokračovať výmenou vačky za ostrejšiu, výmenou vstrekovačov, prípadne výmenou zotrvačníka a neviem čoho ešte všetkého

3. Predvolené Re: Tuning Swifta - ako zvýšiť výkon?

Dakujem za rychlu odpoved. No peniaze su trochu problem ale diely budem nakupovat postupne. K tomu chiptuningu - Karburátor alebo vstrek - Swift 1,3 8V r.v.1999?. Chcel by som sa spytat - mas/mal si Swifta tejto generacie?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal chnapo Zobraziť príspevok
    Chcel by som sa spytat - mas/mal si Swifta tejto generacie?
    Áno, mal som

5. Predvolené Re: Tuning Swifta - ako zvýšiť výkon?

a s akym motorom?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

To by som už teraz kecal, lebo vtedy som sa o to až tak nezaujímal a kód motora ma nezaujímal Ale bola to 1,3GLS r.v. 2000 so vstrekovaním.

7. Predvolené Re: Tuning Swifta - ako zvýšiť výkon?

hmmmm 16V to je GTi nie? ten co mal 100HP

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

hmmmm 16V to je GTi nie? ten co mal 100HP
    Záleží zas od motora:

G13B DOHC 16V sa robil 74kW (100HP) a bol v 1986-1989 Suzuki Swift GTi a potom G13BB SOHC 16V sa robil 56–59kW (75–79HP) a dával sa do Balena, Jimny a normálneho Swifta.... ak sa nemýlim.

9. Predvolené Re: Tuning Swifta - ako zvýšiť výkon?

Ok diky uz v tom zacinam mat trochu prehlad No dobre tak ja mam G13BA s jednobodovym vstrekom a karburatorom... Sorry ze sa znova pytam ale co sa da teda spravit na takyto motor? (predpokladam ze ten chip ako si pisal dole nepojde )

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

No dobre tak ja mam G13BA s jednobodovym vstrekom a karburatorom...
    Nie Vysvetlenie v téme Karburátor alebo vstrek - Swift 1,3 8V r.v.1999

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •