Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 12

Téma: Splash - Garančka 3 roky / 45.000 km

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Splash - Garančka 3 roky / 45.000 km

Ešte mám síce nejaký ten mesiac čas, ale keď tak pozerám, že servis chce za tretiu garančku cca 215.- € a keď rátam materiál:

tak sa dostávam na sumu nejakých 140 éčok, čo je slušný rozdiel, vzhľadom na to, že záruka už bude aj tak v

Takže si asi tretiu garančku urobím sám, ak sa na aute nevyskytne niečo, čo budem chcieť ešte na poslednú chvíľu reklamovať a v rámci garančky vymeniť.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

Predvolené Re: Splash - Garančka 3 roky / 45.000 km

Moja reč
    Servisy len zdierajú a doma si to v kľude všetko správíš aj sám. Okrem toho čo si vypísal, by som ešte určite skontroloval platničky + kotúče. Minimálne treba obrúsiť hranu kotúča aby sa ti bordel nedostával do brzd. Na toto v servisoch zvysoka prdia. Známemu kvôli tomu skoro zničilo kotúč a auto ostalo nepojazdné - krátko po garančke. Trochu doštelovať lanká na radení, namazať to čo treba, umyť a máš zas nové auto.
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Yo yo, kotúče sa chystám zmerať už teraz a ak bude treba vymením ich aj mimo termín garančky za EBC set.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak som objednal motorový Shell Helix Ultra AG 5W-30 (á 14,02.-€) a prevodový Castrol Manual TAF-X 75W-90 (á 11,50.-€).

Ešte prídu brzdy a koncom mesiaca sa objednám do servisu, nech to tam všetko nalejú a nasypú

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Dnes som bol na garančke po 3 rokoch.

Ako som vyššie písal, doniesol som si svoje:
    • motorový Shell Helix Ultra AG 5W-30 (4x 14,02.-€),
    • prevodový Castrol Manual TAF-X 75W-90 (3x 11,50.-€),
    • brzdové dosky EBC GreenStuff (83.-€),
    Suma: 174.-€

V servise:
    • filter oleja,
    • peľový filter,
    • brzdové kotúče predné,
    • práca - prehliadka po 3 roku,
    • práca - výmena brzdových kotúčov+platničiek,
    • likvidácia oleja a filtra,
    • spotrebný materiál,
    Suma 185.-€
    (Bez výmeny kotúčov a práce na brzdách by to bolo 71.-€.)

Plus na záruku vymenené tesnenie snímača tachometra.

SUMA SUMÁRUM: 359.-€

P.S.: Vzduchový filter som nemenil, pretože mám K&N bavlnu, rovnako ani nemrznúcu zmes.

Moje Suzuki
    Suzuki Splash 1.0 SE (2009; Galactic grey)

Ahoj. Pomaly sa 3. servisna blizi aj mne (zvazujem, ci ist do autorizovaneho servisu, ci kaslat na zaruku - auto bude mat este len 2 roky), no zaujimalo by ma par veci:

Pri 45000km sa ma vymenit, okrem ineho:

- vlozka filtra klimatizacie:
    Nikde sa neviem dopatrat, aka tam ide. Chcel by som si ju zabezpecit sam. Neviete niekto, kde to zistit, resp. aj kolko zvykne stat v servise Suzuki? Nemam pred sebou manual, mozno je moja otazka zbytocna, ale viem si to jednoducho vymenit aj sam? (predpokladam, ze ano, ale pre istotu)

- prevodovy olej:
    Olejova napln prevodovky pri Splashoch s manualnou prevodovkou je 2,2 litra. Predava sa zasadne v litrovych baleniach. Je mi jasne, ze trosicku toho oleja v prevodovke ostane aj po jeho vypusteni. Nestacia mi 2 litre? Resp. viem si nejako jednoducho ten olej vymenit/doliat aj sam?
    Cim sa riadit (okrem predpisanej normy) pre vyber prevodoveho oleja. Existuje aj tu viacero moznosti vhodnych pre Splash?

- chladiaca kvapalina:
    Plna napln je 4,4 litra. Aj tato sa predava po litroch. Ked som auto kupil, v nadobke bola hladina presne v strede medzi min a max. Neviete kolko je min.?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal lorenzlubos Zobraziť príspevok
    Olejova napln prevodovky pri Splashoch s manualnou prevodovkou je 2,2 litra. Predava sa zasadne v litrovych baleniach. Je mi jasne, ze trosicku toho oleja v prevodovke ostane aj po jeho vypusteni. Nestacia mi 2 litre? Resp. viem si nejako jednoducho ten olej vymenit/doliat aj sam?
    Cim sa riadit (okrem predpisanej normy) pre vyber prevodoveho oleja. Existuje aj tu viacero moznosti vhodnych pre Splash?
    Prevodový olej pri 45 000 km

Chladiacu som nemenil, peľový mením každý rok, ale nechávam to na servis, takže typ neviem, cenu môžem pozrieť v nedeľu.

Moje Suzuki

Hm, tak vidim, ze to s tym prevodovym olejom neriesim len ja Kolko Ti z tych 3 litrov, co si priniesol do servisu, vratili? Je realne ten zvysok neskor, pri dalsej vymene, naliat (vid datum spotreby)? Preco si nemenil chladiacu, ak je to predpisane? Menil si ju uz skor, ci si to nechal naschval na neskor? Co sa moze stat, ked nevymenim pelovy filter (kedysi ho auta nemali, navyse klimu nepouzivam casto)?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal lorenzlubos Zobraziť príspevok
    Hm, tak vidim, ze to s tym prevodovym olejom neriesim len ja Kolko Ti z tych 3 litrov, co si priniesol do servisu, vratili? Je realne ten zvysok neskor, pri dalsej vymene, naliat (vid datum spotreby)? Preco si nemenil chladiacu, ak je to predpisane? Menil si ju uz skor, ci si to nechal naschval na neskor? Co sa moze stat, ked nevymenim pelovy filter (kedysi ho auta nemali, navyse klimu nepouzivam casto)?
    Neviem koľko ostalo z prevodového, musím kuknúť v garáži. Dátum spotreby, čo sa mu môže stať?

Chladiacu som nemenil, lebo som sa bavil so servisákom, a po necelých 40.000km mi povedal, že to je zbytočné keď systém tesní, škoda ho "otvárať" a púšťať tam kyslík.

Peľový filter - vedia v ňom žiť pliesne.

Moje Suzuki

Ak teda mozes, pozri mi ten olej, i ked asi tak-ci-tak kupim 3l. Ako vravis, pouzije sa neskor. U mna je 45000km 2 roky, tolko vydrzi. Nepindali na zaruku, ked si nechcel vymenit chlad. kvapalinu? Alebo si uz bol definitivne po? Co sa peloveho filtra tyka, nezamedzim tvorbe pliesni, ak stale po vypnuti klimy, necham system prefuknut este bez zapnutej klimy? S tou chladiacou si ma mozno inspiroval... Kedy sa ma podla toho Tvojho odbornika vymenit? Kolko km, ci rokov cca? Predsa len, moje bude mat este len 2 roky...

Stale ked rozmyslam nad zarukou, predstavujem si, ako prestavbou na LPG som stratil zaruku na "dotknute casti". Co si pod tou castou vysvetlia, resp. mne "vysvetlia"... Ci mi stoji za rok neisteho pokoja zaplatit drahy autorizovany servis... Ak by sa tie Suzuki po 2 rokoch a 45000km kazili, nedali by nan zaruku 3roky/100000km... :-/

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •