Strana 1 z 6 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 55

Téma: Spojka

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

Predvolené Spojka

Zdravim,
    Na mojom Ignacovi 1,3 (2006), 2WD, mam podla mojho gusta prilis "citlivu" spojku. Pre plynulu jazdu, bez trhania sa s nou treba velmi vela hrat. Zavisi to tiez od teploty, ked je vonku teplo - 25 stupnov, spojka je ovela mäkšia ako ked je okolo 10, alebo menej stupnov. Najviac to trha pri preradzovani z jednotky, do dvojky, ale tiez z dvojky do trojky. Ked si vsak davam pozor, da sa jazdit aj bez trhania - ale musim s tou spojkou velmi pomaly - mam obavy ci sa takto skor neopotrebuje (alebo uz je ?)...mam najazdenych 50000km.

Dalsi "problem" pri zohriatom motore, najmä po dlhej rychej a jazde (dialnica), ked nasledne z tej dialnice zijdem dole, tak pocujem pri preradzovani na nizsisch stupnoch 2, 3 od spojkoveho pedala pazvuky pripominajuce "klepanie" ventilov, alebo skor zvuk naftoveho motora .... je to len pri preradzovani a urcity cas, kym nieco po tej dlhej rychlej jazde nevychladne. S motorom to podla mna nema nic spolocne, skor spojka, alebo prevodovka. Podozrievam hlavne spojkove, lanko, alebo nieaka pruzinka niekde. Naznakovo to pocut aj pri beziacom motore a stojacom aute. Ked naprazdno zoslapnem a pustim spojku, tak to v tom case pocujem - nie vzdy. Pri vypnutom motore to nepocut. Na funkcnost to vplyv nema, s autom je radost jazdit. Asi som prisilny detailista

Ma niekto podobne "problemy" ?
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Spojka

Citácia Pôvodne odoslal Deezel
    ... mam obavy ci sa takto skor neopotrebuje (alebo uz je ?)...mam najazdenych 50000km.
    Po 50.000 km spojka urcite opotrebovana nebude, aj keby si jazdil len čiste mesto.

Citácia Pôvodne odoslal Deezel
    Dalsi "problem" pri zohriatom motore, najmä po dlhej rychej a jazde (dialnica), ked nasledne z tej dialnice zijdem dole, tak pocujem pri preradzovani na nizsisch stupnoch 2, 3 od spojkoveho pedala pazvuky pripominajuce "klepanie" ventilov, alebo skor zvuk naftoveho motora .... je to len pri preradzovani a urcity cas, kym nieco po tej dlhej rychlej jazde nevychladne. S motorom to podla mna nema nic spolocne, skor spojka, alebo prevodovka. Podozrievam hlavne spojkove, lanko, alebo nieaka pruzinka niekde. Naznakovo to pocut aj pri beziacom motore a stojacom aute. Ked naprazdno zoslapnem a pustim spojku, tak to v tom case pocujem - nie vzdy. Pri vypnutom motore to nepocut. Na funkcnost to vplyv nema, s autom je radost jazdit. Asi som prisilny detailista

Ma niekto podobne "problemy" ?
    Ťažko povedať čo by to mohlo byť.... možno niektora z pružín na prítlačnom tanieri spojky.... možno aj ložisko.... a možno ani jedno z toho.

Keď máš r.v.2006, tak to máš ešte záruku, nie? Čo na to hovorí servis?

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki

Nema podla mna zmysel behat kvoli tomu do servisu. Pri 60000 to dam skontrolovat, uvidime ... Len som chcel vediet ci niekto nema podobne skusenosti....
    LPG Stag

Lokalita
    Dubnica nad Váhom

Su to príznaky prítlačného taniera niečo podobné som mal, ale na inom aute. Radšej by som to dal pozrieť hlavne, keď je v záruke raz sa ti nemusí podariť zaradiť rýchlosť a ostaneš na ceste.
    Škoda 100, 120gls, Octavia super r.v.62, Ignis 1.3 4WD

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS

Tiež si myslím, že nie je na čo čakať a treba ísť čím skôr do servisu.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki

OK, tak to asi dam skontrolovat ...
    LPG Stag

7. Predvolené Re: Spojka

Ja som na dvojročnom ignácovi hneď po jeho kúpe šteloval spojku, lebo zaberala total vysoko mali ste ju aj vy tak vysoko? alebo ju mám vydretu....
    ignis 1328 2WD rv 2005

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki

Zdravim,

Spojku som skusal nastavovat ... ale bezuspesne. Utiahnutim, alebo povolenim lanka sa da akurat nastavit pedal a bod, v ktorom spojka zabera. Na mojom Ignacovi je ten pedal taky divny, resp. odpor ktory citim pri stlacani spojky sa meni a dost skokovo v urcitej polohe ...
    Zajtra s tym idem do servisu, uvidime co na to povedia odbornici ...
    LPG Stag

Lokalita
    Dubnica nad Váhom

Citácia Pôvodne odoslal marekks
    Ja som na dvojročnom ignácovi hneď po jeho kúpe šteloval spojku, lebo zaberala total vysoko mali ste ju aj vy tak vysoko? alebo ju mám vydretu....
    Mne zaberá po prvej tretine chodu pedála a ide plynule počas celého chodu. Podla mňa by mala vydržáť aspoň 100tis.km pri normálnom vození.
    Škoda 100, 120gls, Octavia super r.v.62, Ignis 1.3 4WD

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki

Takze odbornici vyskusali a vraveli ze je vsetko v poriadku. Nastavili trochu volu, tak ze spojka zabera celkom dole, da sa s nou teda narabat trochu jemnejsie. Podpisali sa mi pod to do servisnej knizky, tak teda dufam ze je to OK. Mal som moznost jazdit aj na inych autach a na kazdom bola ta spojka trochu "jemnejsia".

A k tomu hluku pri preradzovani ... vraj to robia vsetky Ignisi, ze to riesili niekedy vymenou neviem coho, ale po 1000 km sa to znovu prejavilo.

Takze taky je zaver servisu Suzuki. Mno posudte sami ... ja som cakal serioznejsi pristup. V kazdom pripade auto je este do 100 000 km v zaruke, tak uvidime casom ...
    LPG Stag

Strana 1 z 6 123 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •