Strana 6 z 6 PrváPrvá ... 456
Zobrazenie výsledkov 51 až 55 z 55

Téma: Spojka

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Spojka

Citácia Pôvodne odoslal Kulinecko Zobraziť príspevok
    motor 1.3ddis od suzuki ma nejake turbo??
    A nie?
    Je to 1,3 JTD od Fiatu, robili 70 PS a 75 PS variant, a 90 PS a 105 PS s variabilnou geometriou JTD engine Wikipedia a Test Ignis 1,3 DDiS

Edited: Ten istý je v Swifte aj v Splashi.

to som nevedel, preto som sa pytal ze novy swift diesel ma turbo som kdesi cital, ale o starom je mi to novinka..asi to bude tym ze ich je tak malo.. no a ze je to motor od fiatu som tiez nevedel, nastastie mam benzin, lebo mat fiat je jak za trest..

3. Predvolené Re: Spojka

ďakujem páni za rady....
    medzi tým dal dole krytku za ktorou je zotrvacnik.. vyzera to tak, ze zo strany motora je to suche a ide to od spojky... v minulosti bol spoj medzi spojkou a prevodovkou rozoberany.. to bolo este v zaruke... bolo pocut piskanie pri 5ke...o tom som tu uz cital, vraj choroba ignisov... je mozne ze uz vtedy sa to nacalo a toto je dosledok... to uz ale nedokazem nikomu

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal sliper Zobraziť príspevok
    Zdravim všetkých,
    vpred sa ospravedlnujem ak nieco nepopisem presne som viac laik.

Mam Ignis 1,3 r.2005, 58000km...

Pred nedavnom mi zacala presmykovat spojka pri vacsom zrychleni do kopca... Zaradil som 2, 3 podla otacok motora a pozeram, idem stale 40 a otacky stupali..
    Pri pohlade zo spodu som zbadal, ze na spodku spojky sa tvoria kvapky oleja.. Skusil som pritiahnut aj lanko od spojky, tiez som mal vysoko pedal a bolo to dobre. Potom som to skusal do toho isteho kopca po dlhsej trase (100km) ale uz s plne obsadenym autom, islo to dobre i ked zrychlenie bolo pomalsie, tomu by som pripisal plne obsadene auto.
    Som akurat pred vymenou oleja, neviem ci mam menit alebo to dat servisovat, samozrejme uz po zaruke.
    Otca napadlo, ze moze byt poskodene gufero a olej presakuje z motora.

Napada vas este nieco ine alebo ste sa s tym niekto stretli?

popripade ak sa vam stalo to iste, ako ste to riesili?
    gufero může být poškozené u klikovky a prosakovat z motoru, ale to je vně setrvačníku, takže by se nemusel olej tolik dostávat na komplet spojky. Může být ale také poškozené gufero drážkované hřídele co vychází z převodovký a ta jde přímo do lamely, což by jí dobře zaolejovávalo. zda se jedná o motorový, nebo převodový olej dokáže znalec poznat po čichu. Převodový oproti motorovému smrdí jako hyena.
    V každém případě oprava je drahá legrace. Levnější by mohlo být odmaštění a propláchnutí spojkového kompletu vhodným prostředkem. Já jsem to kdysi zkoušel tetrachlorem i arvou (nikoliv však ekologickou, ale tou původní, účinnou) V každém případě je to řešení jen dočasné.
    "horský sokol"

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

Ahojte,

Len pre info. Spojka na mojom Ignise odisla po siestich rokoch (162000 km), kedy som sa prvykrat stazoval na trhanie. Cudne je, ze nezacala ani presmykovat, lozisko piskalo len vynimocne. Spojkovy pedal siel coraz tazsie, zakazdym trebalo viac sily na zoslapnutie, co som si samozrejme nevsimol, az to nevydrzalo spojkove lanko. Po vymene lanka, sla spojka tazsie jak na V3Ske. Nakoniec sa vymenila komplet spojka: lamela, pritlacak, lozisko (Sachs). Zatial to ide ako pomasle, lahucko a bez trhania.
    Na starej spojke vidno najviac opotrebovane lozisko a pritlacak, lamela este bola dobra.
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Strana 6 z 6 PrváPrvá ... 456

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •