Strana 4 z 6 PrváPrvá ... 23456 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 55

Téma: Spojka

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

Predvolené Re: Spojka

Browser,

Tak nízko som ešte nastaviť neskúšal. S tým vrčaním, je to možné, že to vzniká v tej prechodke. No mne to robí aj keď uberiem plyn a mám zaradenú rýchlosť - povedzme trojku a vtedy je spojkové lanko v kľude - teda nenapínam ho (alebo je napnuté stále?) Teraz keď je vonku chladno, vrčanie nepočuť vôbec. K tomu trhaniu - počul som ešte jednu vec, vraj Ignisi majú problém s tesnením, niekde medzi spojkou a motorom a teda, že lamela môže byť od oleja. Rozoberať sa mi to však príliš nechce - hádam by trebalo kompletne motor dať von
    Skôr som si začal všímať ďaľšiu vec, a to trhanie, keď tam mám povedzme dvojku, otáčky 3 tis a uvoľním trochu prudšie plynový pedál - pekne to s autom trhne. Ak plyn uvoľním pomaly, s citom tak je všetko OK.
    V každom prípade som si na to zvykol a viem s tým jazdiť akoby žiadny problém nebol.
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

browser Guest

Deezel,
    ak Ti spojka zabera na vrchu zdvihu pedalu je mozne, ze spojkove lano mas stale do urcitej miery napnute a ten zvuk priechodky je pocut stale. Spojkove lano povolit je jednoduche, ak sa Ti chce laborovat ...

To trhnutie na trojke pri uvolneni plynu memam, mozno je to tym, ze som na Ignisa prilis jemny - myslim spojka, medziplyn pri podradovani, .....
    Skor to citim na dvojke - ale to beriem normalne, je to vlastne brzdenie motorom, dost to vyuzivam, snazim sa brzdit cim menej. Reakcia motora Ignisa na manipulaciu s plynom je velmi rychla v porovnani s napr.: Citroen, Peugeot - preto tie trhnutia. Mne to ale u Ignisa tak vyhovuje.
    browser

3. Predvolené Re: Spojka

zdravím všetkých mám ignisa 1,3 2007 a s tým plynom som bol zo začiatku dosť zaskočený, nabehaných mám 28000. Ale ako tu to tak čítam niesom jediný s týmto problémom takže ma to upokojilo aj ked sa na to tažko zvyká. niekde som tu čítal že má ignis len 2 roky záruku? trochu málo nie?

Moje Suzuki
    Ignis 2WD

browser-akože dva krát vyšlapneš spojku pri podradovaní? romanTT-3roky záruka.
    historia-lada-LPG,renault18,favouš-LPG,punto-LPG,renault twingo,fiat bravo1,4-LPG+realita-ignis2wd-LPG(denný oslík)+grande punto1,3mtj(skúšame...)

browser Guest

Ahoj,
    nie, weg66, nestlacam dvakrat spojku pri podradovani, pouzivam standardny medziplyn. Zaujimal som sa o tento sposob podradovania, pretoze som zo starej skoly, ked este neexistovali synchrony v prevodovkach ako dnes. Medziplyn bol vtedy velmi vhodny pre setrenie spojky, ulozenia motora, prevodov, atd. Dnesni mladi vodici ani nevedia ako sa medziplyn vykonava (nikoho sa samozrejme nechcem nijako dotknut !), v autoskolach to dnes uz neucia. Viem, ze automaticky medziplyn bez vedomia vodica pri podradovani pridavaju Audi, Mercedes, BMW, Citroen, ... vsetci s automatickou prevodovkou.
    Ja dnes uz prakticky bez medziplynu nepodradujem.
    Vyhody pouzitia medziplynu:
    -zaradenie nizsieho prevodoveho stupna bez namahania synchronov
    -hladke zaradenie nizsieho stupna - paka riadenia doslova sama vtiahne nizsi stupen
    -setrenie spojky pri uvolneni do zaberu - nedojde k trhnutiu v prevodovke a nasilnemu roztoceniu motora
    -setria sa gumove bloky ulozenia motora
    -na lade - nizsie riziko smyku pohananej napravy pri uvolneni spojky do zaberu (a nasilnom roztoceni motora) - toto sa da eliminovat sucasnym pridanim plynu pri uvolneni spojky
    - roztocenie motora pri podradeni vykona motor sam pridanim medziplynu - nevadi mu to, lebo je horuci, roztoceny a bez zataze.
    Nevyhody:
    -treba sa to spravne naucit
    -mozno mierne vyssia spotreba ????

Pytal si sa ako medziplyn davam:
    priklad z trojky na dvojku:
    1. trojka a 2000 otacok
    2. uvolnim rychlo plyn a sucasne rychlo stlacim pedal spojky
    3. zaradim neutral
    4. pridam plyn na 3500 otacok a sucasne uvolnim pedal spojky
    5. uvolnim plyn a sucasne stlacim spojku
    6. zaradim dvojku
    7. uvolnim pedal spojky a sucasne mierne pridam plyn - HOTOVO
    Vyzera to zlozite, ale su to najviac 2 sekundy, mozno rychlejsie ako ked tlacis na rychlostnu paku aby si ju vtlacil do dvojky a cakas kym synchron v prevodovke dovoli zaradit tu dvojku.
    Takto radim aj v mierne kritickych situaciach, ked idem brzdit motorom v kolone, atd. DA SA TO STIHNUT.
    Ak je to zaujimave, rad budem diskutovat, odpiste.
    browser
    Naposledy upravil browser; 27-10-2009 o 16:50

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

občas, když se mi to zdá vhodné (náledí,sníh a pod.), používám meziplyn při podřazování. Problém mi to nedělá, páč jsem jezdil s vejtřaskou a stojedenáctkou a tam se to jinak nedalo a mezikvalty v T148? To bylo šlapání na pedál.... Na suchu dobrzdím brzdou a řadím normálně. Nedávno jsem se bavil v servisu, že řidiči málo brzdí a dobržďují motorem. Potom reznou kotouče a ubývá enormě obložení. Taky názor.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

... ja radím cez medziplyn viacmenej len pri športovejšej jazde, vtedy keď potrebujem rýchlejšie podradiť - pri predbiehaní a tak ... pri kľudnej pohodovej jazde (tak do 3 tis ot) v tom príliš zmysel nevidím. Ono ideál je mať pätu nohy na brzde a špičku na plyne - mno a na Ignise to týmto štýlom ide dosť ťažko ..
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Moje Suzuki
    Ignis 2WD

browser-neviem z akej starej školy ale ja mám C-éčko od 85teho a pojem medziplyn mi je teda viac ako jasný. to vyrovnávanie otáčok robím aj ja pri podradovaní zo súcitu so spojkou. mňa len zaujímalo, či skutočne robíš tak ako sme museli na LíZE.
    historia-lada-LPG,renault18,favouš-LPG,punto-LPG,renault twingo,fiat bravo1,4-LPG+realita-ignis2wd-LPG(denný oslík)+grande punto1,3mtj(skúšame...)

browser Guest

Ahoj weg66,
    vodicak som robil v 1979, to boli este Skoda 100, citliva praca so spojkou a plynom je z toho zrejma. V zamestnani mam vsetko kolegov tak do 30 rokov, preto som sa sam posunul do "starej skoly" . O medziplyne vedia kolegovia malo, tak som sa vcera o tom rozpisal, pre teba a mnohych dalsich na tomto fore zbytocne. Aspon som zistil, ze aj druhi medziplyn vyuzivaju. Na Liaz-ke som nikdy nejazdil, do toho nemozem ani ceknut.
    browser

browser Guest

Ahoj Deezel,
    dnes som vyskusal to iste: zisiel som z dialnice, trojka, ubraty plyn a jemne som pritlacil na spojku. Ja mam spojkove lano uvolnene ako som uz pisal minule, ale ked som ho dnes tym jemnym pritlacenim na spojkovy pedal napol bol tam presne ten zvuk, o ktorom sme sa bavili, dost hlasnejsi ako pri stlacani spojky na neutrale a stojacom aute. Bude to asi ten prenos chvenia spojky a motora na karoseriu na priechodke spojkoveho lana pri napnuti.
    Ak Ti spojka vypina na vrchu pedala, mas to lano asi viac napnute ako ja a ten zvuk tam teda mas stale. Zavada to asi nebude.
    browser

Strana 4 z 6 PrváPrvá ... 23456 PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •