Strana 3 z 6 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 55

Téma: Spojka

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Predvolené Re: Spojka

Mám ignisa 4 roky a cez 120000km najazdených a nič podobné mi spojka nerobila. Skôr na služobnej Altei mi dosť trhá a môžem povedať že spojka na ignise mi ide pekne hladko. Skôr blbá spojka (viacmenej celé auto) je na Fábii.

Inak neviem o tom že by Ignis mal 2 roky záruku. Ja som mal normálne 3 roky.

Pokial Vám niečo také robí spojka tak im to dajte do servisu a nech to dajú do poriadku.

Ja som dával servisovať auto do Suzuki MALACKY a som bol vždy spokojný.
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

V servise som bol v Piestanoch aj v Trnave. Tvrdili mi ze je to OK a ze to tak ma byt. Teda este predtym tvrdili ze je to stylom jazdy ... a take klasicke veci. Teda ked na to kasle servis riesim to sam. Nie je to ziadna hroza - zvykol som si narabat so spojkovym pedalom podstatne jemnejsie ako na inych autach. No uvitam kazdu reakciu ako by sa to dalo zlepsit.
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

To sú takí amatéri alebo sa im to nechce rozoberať. Zatiaľ nikto koho som spoznal s Ignisom nemal taký problém so spojkou.
    Ja by som skôr povedal že Ignis má dobrú spojku. A to sa mi parkrát stalo že mi bola cítiť až do vnútra. Raz poriadne keď som vyťahoval chlapíka z priekopy kde vletel (veľa snehu) a zahrabal sa totálne do snehu až po pupok auta .
    Pokiaľ máš auto v záruke tak by som to reklamoval a ani by som s nimi o tom nediskutoval. Inak by som zavolal importérovi a riešil to cez neho.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki

Ja netvrdim ze ta spojka je zla - prave naopak, ked som si na nu zvykol je v pohode. Len si ju chcem nastavit trochu pohodlnejsie. Rovnako sa mi napriklad zda prilis citlivy aj plynovy pedal. Staci do nho na volnobehu len tuknut a otacky vyletia v momente do 3000. Nehovorim ze je to zle, ale napriklad ked tam mam trojku, rychlost okolo 60 a naraz uvolnim plynovy pedal tak to autom tiez doslova trhne, co by mohlo byt v zime nebezpecne. Ked plyn uvolnim citlivejsie, tak je to uplne v pohode. Inac motor, prevodovka, spojka ... a aj cele auto je po roku prevadzky a najazdenych takmer 20 000 km uplne v poriadku.
    LPG Stag

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Tak to mne nehne. ale ten plyn na ignise sa mi páči. aspoň je dobrá odozva na zošlapnutie.
    pokial si to chceš len nastaviť a vieš ako tak do toho. Daj potom vedieť ako sa ti to podarilo.

Deezel:
    Asi presne viem, co myslis tym trhanim spojky aj plynu ... proste ze spojka nezabera plynule, a plyn sa zas plynule nepusta. Vsak? Mne Ignis robi to iste, a s nicim podobnym som sa este nestretol, a tom som mal tych aut uz dost. Spojka podla mna zabera az uplne navrchu, a plynovy pedal, resp. elektronika, ma prilis velke oneskorenie. Jednoducho sa to da vyskusat tak, ze na volnobehu stlacis plyn a hned ho pustis, ale otacky stupnu az ked bude uz noha dole z plynu. Toto sa pri autach, ktore maju mechanicke ovladanie plynu stat nemoze. V Kawasaki to podla mna nevymysleli prave najstastnejsie.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Citácia Pôvodne odoslal Maňo
    Deezel:
    Asi presne viem, co myslis tym trhanim spojky aj plynu ... a s nicim podobnym som sa este nestretol,
    Já se hlásím! Můj bývalý "frantík" také občas při rozjíždění poškubával. Pokud jsem jezdil denně, tak ne, ale běda jak týden stál! To měl spousty řečí
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki

Mno praveze Ignis ma pokial som si dobre vsimol lankovy pohon klapky a rovnako aj spojky. Ignis na plyn podla mna reaguje az prilis rychlo. Skus kratko tuknut do plynu napr. na neakom novsom Citroene (C4, C3 Picasso, Picasso - tam kde je tempomat). Tam motor pri taktomto tuknuti nezareaguje VOBEC ! Rovnako nereaguje ani pri medziplyne (pri preradzovani napr. zo 4 do 3 s medziplynom).
    Ta spojka no ... niektorym to zrejme vobec nevadi, resp. si to nevsimaju. Ja som prisiel z extremu do extremu Felicia (s origo spojkou po 120 tis km - total vybehana, dala sa pustit pri vyssich otackach skoro naraz, bez nutnosti neakej kontroly) na skoro noveho Ignaca. Jo a vsimol som si ze to trha viac na novsich Ignisoch (2006). Rocniky 2004, 2005 co som skusal, tak menej, skoro vobec - ale to moze by aj tym ze tie spojky uz mali svoje trhacie kilometre za sebou . Moj ma teraz neakych 65tis a este ho to drzi
    Inac cim je teplejsie vonku ... tym to trha pri preradzovani menej, v zime je to dost citit. Rovnaka vec predne tlmice, ked je vonku zima tak ako keby tam ani neboli - napevno, ked je v lete horuco, tak je to o dost maksie. Az mam pocit ze tam majitel predo mnou dal nieco tvrdsie namiesto origo.
    LPG Stag

ROSI45:
    Inak to je fakt pravda, Ignis citlivo reaguje na prestavky v jazdeni. Ja ked dlhsie nejazdim, tak najmä zmizne buchanie z prednej napravy. Ktovie cim to je.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

browser Guest

Deezel,
    ja mam to iste, Ignis 1,3 2WD 40 000km. 2006 rocnik.
    Spojku som ihned po kupe nastavil tak, aby zaberala 3 cm od podlahy, naco zbytocne namahat pritlacne pruziny taniera.
    Podla mna je to banalita - jemnym pritlacenim na spoju napnes spojkove lano, na prechodke cez karoseriu sa tym viac pritlaci ku karoserii a prenasa chvenie motora a aj spojky na karoseriu - preto to pocujeme.
    Predtym som mal Favorit, tam hucal motor a nic take jemne sa nedalo pocut.
    Radenie - perfektne, podradujem vzdy s medziplynom.
    odpis, pockam na Tvoj nazor.
    browser

Strana 3 z 6 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •