Strana 2 z 6 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 55

Téma: Spojka

Lokalita
    Dubnica nad Váhom

Predvolené Re: Spojka

Citácia Pôvodne odoslal veteran
    Mal som moznost jazdit aj na inych autach a na kazdom bola ta spojka trochu "jemnejsia".

A k tomu hluku pri preradzovani ... vraj to robia vsetky Ignisi, ze to riesili niekedy vymenou neviem coho, ale po 1000 km sa to znovu prejavilo.
    Skúšal si inú suzuku, alebo inú značku auta. Mne ide ľahšie ako na fábii. Asi to už bude len silou pružiny prítlačného taniera. Môj je ticho pri preradovaní. alebo som hluchý. To by chcelo len porovnať.
    Škoda 100, 120gls, Octavia super r.v.62, Ignis 1.3 4WD

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,6 GS AAC/AT

Citácia Pôvodne odoslal veteran
    Môj je ticho pri preradovaní. alebo som hluchý. To by chcelo len porovnať.
    Na mojom Ignise ide síce spojka ťažšie oproti niektorým autám, ale oproti iným zas ľahšie. Nepovedal by som, že to je nejaký extrém.
    Ale rozhodne je pri preraďovaní ticho.
    Suzuki Swift 1,3 GLX (1998-2003), Suzuki Ignis 1.3 GS AC (2004-2009), Honda Jazz 1,4 Comfort (2009-2013), Suzuki SX4 1,6 GS AAC/AT (2013-...)

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Čítam, čítam a napriek tomu, že Ignis nemám, ale par krát som v ňom išiel, musím sa vyjadriť

Citácia Pôvodne odoslal Deezel
    Takze odbornici vyskusali a vraveli ze je vsetko v poriadku. ...... Podpisali sa mi pod to do servisnej knizky, tak teda dufam ze je to OK.
    Kde si bol v servise? Nie je odborník ako odborník, alebo keď dvaja robia to isté, neznamená to, že aj to isté skutočne robia
    To že sa ti do servisnej knižky podpísali je OK, ale pochybujem že tam rozpísali čo si vlastne reklamoval a ako to vyriešili, resp. v tomto prípade mám skôr dojem, že nevyriešili

A k tomu hluku pri preradzovani ... vraj to robia vsetky Ignisi, ze to riesili niekedy vymenou neviem coho, ale po 1000 km sa to znovu prejavilo.
    Tomu sa mi moc veriť veru nechce. Dosť zaujimavé stanovisko, predpokladám, že to nie su schopní ani ochotní nejak papierovo podložiť pre prípad rozpadu spojky po uplynutí záruky

Takze taky je zaver servisu Suzuki. Mno posudte sami ... ja som cakal serioznejsi pristup. V kazdom pripade auto je este do 100 000 km v zaruke, tak uvidime casom ...
    Asi by som skúsil minimálne zatelefonovať do iného servisu Suzuki
    Btw. s tou zárukou na 100.000km nemáš tak úplne pravdu. Zabudol si na to, že záruka končí buď počtom najazdených km, alebo uplynutím "záručnej doby" - u Ignisu to bolo tuším len 2 roky. Čiže čo nastane skôr. Ak to bude lehota 2 rokov, zaruka končí bez ohľadu na to, koľko km si najazdil

4. Predvolené Re: Spojka

Čaute,
    Pred tromi rokmi som kúpil Ignisa 1,3 a mám ten istý problém so spojkou ako Deezel. vymenili mi spojkové výtlačné ložisko, ale závada sa neodstránila . Mechanik mi povedal, že je to choroba Ignisov. Napísal som do BA na ich ústredie, keď mi dajú odpoveď oznámim to aj vám.

Na tachometri mam daco cez 16.000 km a zacala mi trojka radit cez zuby. Zeby spojka? Ale pri servisnej po 15.000 mi podla tvrdeni veduceho servisu menili kvoli problemu s trasenim auta aj celu spojku, tak neviem. Mate niekto nejaky napad?
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Maňo
    Na tachometri mam daco cez 16.000 km a zacala mi trojka radit cez zuby. Zeby spojka? Ale pri servisnej po 15.000 mi podla tvrdeni veduceho servisu menili kvoli problemu s trasenim auta aj celu spojku, tak neviem. Mate niekto nejaky napad?
    Mmm, ak to robí len na trojke, tak to by som na spojku asi netipoval. To by islo cez zuby aj na iné rýchlosti. Skôr synchron by som povedal.... aj keď po 15.000 zas dosť divné

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Citácia Pôvodne odoslal Maňo
    Hodně závisí na seřízení táhel - lanovodů, od řadičky do převodovky.Ty dělají trochu potíže, protože se časem u nového auta protahují, ale ne do nekonečna. Šikovný mechanik nemá za hoďku co dělat.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

Bol som nedavno na prehliadke po 60 000 km v inom servise ako predtym - na tu spojku mi vraveli asi to, ze to Ignisi robia, ale vraj sa to neda odstranit No ja viem ze to nerobia vsetky Ignisi. Nechapem, preco robi tym servisakom taky problem povedat pravdu - oni vedia kde je zahada
    Predtym som bol v Piestanoch, teraz v TT. Sice sa ani v jednom pripade nepriznali kde je problem, ale ked porovnam pristup k zakaznikovi ... tak musim pochvalit TT. V Piestanoch to bola bieda
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Mne spojka niekedy nezmyselne trha, ale iba obcas... idem normalne po rovinke, prejdem cez retarder, na dvojke sa rozbehnem, dam trojku a drdrdrdrdrdrdrdrdrd a potom sa da do normalu... v servise som im to viackrat daval a povedali ze nic take si nevsimli... Inak so servisom som spokojny

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

Trochu som skumal a porovnaval ostatne auta. Prisiel som na to, ze
    1. vacsina novsich aut ma spojku ovladanu hydraulicky nie pomocou lanka
    2. spojka trha na novsich autach viac ako na starsich (C3, C3 Picasso, 207, v porovnani s Feliciou, starou Fabiou, Daewo Nexia ap.)
    3. spojkovy pedal je na mojom Ignacovi v porovnani so spominanymi autami ovela jemnejsi - stlacim ho aj malickom

Zaver:
    Trhanie na Ignacovi sposobuje kombinacia novsieho typu spojky so starsim typom ovladania (lanko) + neskutocne lahky chod spojkoveho pedala.

Riesenie:
    1. Vymena ovladania spojky za hydraulicke.
    2. Dotiahnutie spojkoveho pedala (na uchyteni) tak aby siel tazsie stlacit
    3. Zvacsenie dlzky tiahla, na ktore je uchytene lanko na samotnej spojke (napr. pouzit tiahlo zo Suzuki Swift)

Co vy na to ?
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Strana 2 z 6 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •