Strana 1 z 11 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 105

Téma: Priemerná spotreba - motor 1.2

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Priemerná spotreba - motor 1.2

Po prvých 650km najazdených v meste mi ukazuje počitač priemernú spotrebu 6.7 litra Slušné na motor v zábehu

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Priemerná spotreba - motor 1.2

1300 km odjazdených, 90% mesto, 10% mimo mesto, priemerná spotreba 6.7 litra

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,6 GS AAC/AT

Tak to je slusne Konecne nejaky vyrobca, ktoremu sedi papierova spotreba s realnou.
    Suzuki Swift 1,3 GLX (1998-2003), Suzuki Ignis 1.3 GS AC (2004-2009), Honda Jazz 1,4 Comfort (2009-2013), Suzuki SX4 1,6 GS AAC/AT (2013-...)

4. Predvolené Re: Priemerná spotreba - motor 1.2

Citácia Pôvodne odoslal green-ignis
    Tak to je slusne Konecne nejaky vyrobca, ktoremu sedi papierova spotreba s realnou.
    Ja by som povedal že spotreba je ešte nižšia ako udáva výrobca, keď som kúpil auto a išiel som z Popradu do Čadce tak mi palubák v čadci ukazoval 5,2 (l/100km) a spotreba od výrobcu mimo mesta 5,7 (l/100km) a to podotýkam auto v zábehu a išiel som aj cez mesto možno tak 5% z celej cesty.
    SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Bodykit Urban Line

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal TRUDO
    Ja by som povedal že spotreba je ešte nižšia ako udáva výrobca, keď som kúpil auto a išiel som z Popradu do Čadce tak mi palubák v čadci ukazoval 5,2 (l/100km) a spotreba od výrobcu mimo mesta 5,7 (l/100km) a to podotýkam auto v zábehu a išiel som aj cez mesto možno tak 5% z celej cesty.
    Zaujimavé, asi bude SX4-ka dosť citlivá na jazdný štýl, lebo v tejto téme o spotrebe SX4 sa majitelia trochu sťažujú na vyššiu spotrebu.

6. Predvolené Re: Priemerná spotreba - motor 1.2

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    Zaujimavé, asi bude SX4-ka dosť citlivá na jazdný štýl, lebo v tejto téme o spotrebe SX4 sa majitelia trochu sťažujú na vyššiu spotrebu.
    No veď ja nehovorím nič že mám malú spotrebu to som išiel sám ale dajme tomu že idem do prace 25 km a sme 5 v aute tak palubak ukazuje 7,1.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

No veď ja nehovorím nič že mám malú spotrebu to som išiel sám ale dajme tomu že idem do prace 25 km a sme 5 v aute tak palubak ukazuje 7,1.
    Tak 7,1 litra pri zaťaženi na taký motor je podľa mňa slušná spotreba.
    Na bývalom aute som mal 1,6/76kW a s tym som sa pod 6,8 litra mimo mesto nedostal ani keď som bol v aute sám

8. Predvolené Re: Priemerná spotreba - motor 1.2

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    Tak 7,1 litra pri zaťaženi na taký motor je podľa mňa slušná spotreba.
    Na bývalom aute som mal 1,6/76kW a s tym som sa pod 6,8 litra mimo mesto nedostal ani keď som bol v aute sám
    No ale zase nejazdím divoko len tak s citom ked tomu vytínam v meste už mi spotreba skočila aj 10,2 l ale to bolo mesto kolóny stale tackanie sa na 1 stale brzdenie.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak od stavu 1300 km som urobil ďalších 500km čisté mesto a často krát so zapnutou klímou (t.z. stav tachometra 1800 km) a priemerná spotreba počítaná od novoty auta sa stále drží na 6.7 litra.

Až mi bude ľúto, keď začnem využívať motor v celom rozsahu otáčok, že spotreba pôjde trochu hore. Zatiaľ to len málokedy vytočím nad 3.500 otáčok, kde sa motor ešte len začína poriadne prebúdzať.

Jedna vec je čo ukazuje palubný počitač a ďalšia je realita.
    Presnejšie meranie bude odsledovaním načerpania paliva a prejdených km.

Ja svoju SX4 niekedy vytočím kľudne aj do 5tis ot/min.
    Zodpovedne môžem prehlásiť že na celú nadrž 100% v meste (BA) mám priemernú spotrebu cca 8,5l ; a to sa nejedná o ekonomickú jazdu.

No ale na 1.2 motore tvoja uvedená spotreba je potešujúca.
    Hold SUZUKI motory su good
    2003-2007 Citroen C2 VTR; 2007 - SX4 4x4 GS benzin

Strana 1 z 11 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •