Zobrazenie výsledkov 1 až 8 z 8

Téma: Swift (r.v. 99) neštartuje po zohriati

1. Predvolené Swift (r.v. 99) neštartuje po zohriati

Nazdar, prave som registrovanym clenom a majitelom 8 rocneho Swiftu 1.1. Zatial bola spokojnost, ale co sa udialo pred troma dnami zatial nevie nik, ani servis SWIFTu.
    Auto najprv zacalo vynechavat startovanie. Po zohriati a vypnuti uz nechcel motor chytit. Az ked vychladol. Teraz uz vlastne vcera, vynechal motor za jazdy. Znovu sa da nastartovat po uplnom vychladnuti, t.j. za par hodin. Zatial urcite viem ze je to benzin, raz ide a raz nejde. Podavacie cerpadlo ale toci stale pred startom a potom vypne po doplneni benzinu do sustavy, tak ako aj ma. Paradoxom je, ze mi vobec nejde zasuvka na pripojenie PC testeru, takze servisaci ma podozrievaju ze som babral elektriku , to je ale blbost. V aprili 2007 som bol u nich na servisnej prehliadke ,vtedy fungavalo vsetko.
    Manzelka sa autom vracala pred 3 dnami za velkeho dazda, z toho dovodu som uz rozobral vsetky elktro spoje co som v motorovej casti nasiel , vystriekal WD40 a nic.
    Ma prosim niekto elektro schemu na SUZUKI SWIFT r.v1999 alebo poradi niekto co sa deje?
    Dakujem

2. Predvolené Re: Swift (r.v. 99) neštartuje po zohriati

Citácia Pôvodne odoslal smarky
    Nazdar, prave som registrovanym clenom a majitelom 8 rocneho Swiftu 1.1. Zatial bola spokojnost, ale co sa udialo pred troma dnami zatial nevie nik, ani servis SWIFTu.
    Auto najprv zacalo vynechavat startovanie. Po zohriati a vypnuti uz nechcel motor chytit. Az ked vychladol. Teraz uz vlastne vcera, vynechal motor za jazdy. Znovu sa da nastartovat po uplnom vychladnuti, t.j. za par hodin. Zatial urcite viem ze je to benzin, raz ide a raz nejde. Podavacie cerpadlo ale toci stale pred startom a potom vypne po doplneni benzinu do sustavy, tak ako aj ma. Paradoxom je, ze my vobec nejde zasuvka na pripojenie PC testeru, takze servisaci ma podozrievaju ze som babral elektriku , to je ale blbost. V aprili 2007 som bol u nich na servisnej prehliadke ,vtedy fungavalo vsetko.
    Manzelka sa autom vracala pred 3 dnami za velkeho dazda, z toho dovodu som uz rozobral vsetky elktro spoje co som v motorovej casti nasiel , vystriekal WD40 a nic.
    Ma prosim niekto elektro schemu na SUZUKI SWIFT r.v1999 alebo poradi niekto co sa deje?
    Dakujem
    v prvom rade odskúšaj, či dokážeš vyvolať kód poruchy na displeji tachometra podľa postupu v konkrétnej téme potom pošli kód adminovi suuzuuki a on ti dá ďalšie indície kde je chyba
    ignis 1328 2WD rv 2005

3. Predvolené Re: Swift (r.v. 99) neštartuje po zohriati

SMARKY podľa mňa to bude nejaké čidlo zrejme pre teplotu možno motora alebo spaľovaciaho vzduchu dostala sa ti voda do konektora ktorý si ešte nenašiel
    ignis 1328 2WD rv 2005

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Swift (r.v. 99) neštartuje po zohriati

Tiež ma ako prvé napadlo čidlo teploty motora. Schému bohužial nemám.

Čo sa týka vyvolania chýb - Swift r.v. 99 nema displej, chyby sa zobrazuju nejakým preblikovaním ktorejsi z kontroliek, len si už nepamätám ktorej a ako sa to vyvoláva.... ale skúsim to pohľadať.

A ešte jedna vec. Pokiaľ viem, tak predchádzajúci model Swiftu sa robil 1.0 (3-valec) a 1.3 litra (4-valec). O 1.1 som v živote nepočul

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tu nájdeš ako by sa mala dať zistiť chyba z pamäte závad: Zoznam chýb Swift

6. Predvolené Re: Swift (r.v. 99) neštartuje po zohriati

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    Tiež ma ako prvé napadlo čidlo teploty motora. Schému bohužial nemám.

Čo sa týka vyvolania chýb - Swift r.v. 99 nema displej, chyby sa zobrazuju nejakým preblikovaním ktorejsi z kontroliek, len si už nepamätám ktorej a ako sa to vyvoláva.... ale skúsim to pohľadať.

A ešte jedna vec. Pokiaľ viem, tak predchádzajúci model Swiftu sa robil 1.0 (3-valec) a 1.3 litra (4-valec). O 1.1 som v živote nepočul

Máš pravdu hľadal som ale 1,1 som teda nenašiel len 1,0 alebo 1,3 a ináč dobrá rada nad zlato.
    SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Bodykit Urban Line

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Smarky, no čo, vyriešil si to? Štartuje už? Čo tomu bolo?

8. Predvolené Re: Swift (r.v. 99) neštartuje po zohriati

Tak teda po dlhej doba /krachol mi HDD/, som podnikol 3x navsteva Suzukiservis nebudem radsej menovat ktore, kazdy z ineho mesta, 3x navsteva u sukromnych servisov.
    Vysledok: 2x cistenie celej palivovej sustavy, 1x vymena vstrekovaca jednobodovy. Dovod cistenie, natankovany sajrajt na benzinke SLOVNAFT, z mojho okolia to tvrdia dalsi motoristi s podobnym problemom.
    Auto chodi zo spotrebou 9 l ako nic, na emisnej hodnoty CO =0,1 max 0,2.
    Zistene a doporucene od dvoch nezavislych odbornikov: na 95 percent zle fungujuce cidlo teploty chladiacej kvapaliny, v istom rezime jazdy dava zle udaje.
    Ale nevedeli mi ho v ziadnom katalogu najst, je to cidlo trojvyvodove. a do servisu SUZUKI sa mi uz naozaj nechce ist, lebo len vstrekovac ma vysiel na 10 200 Sk.
    Na upresnenie oznacenie auta, je to SWIFT 1,0 r.v.1999 /sorry za preklep/ ale niektore veci mi nasli v katalogu rok.v.2001 je to udajne nejaky prechodovy model aj podla zasuvky na testovanie cez PC
    ma to uz zasuvku obrysom podobnu SCART zasuvke.
    Nakoniec prosba, vie niekto o takom cidle teploty chladiacej kvapaliny?
    Dakujem za odpovede

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •