Strana 1 z 7 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 62

Téma: Spotreba Grand Vitara

Lokalita
    Sokolov, západní čechy
    Moje Suzuki
    Grand VITARA 2.0i Automat 2007

Predvolené Spotreba Grand Vitara

Ahojte bratři. Takže také dám pár poznatků. Mám GV 2007 2.0i 103kw AUTOMAT. Z počátku než jsem se naučil jezdit a správně používat automat jsem měl spotřebu kolem 15litrů/100km. Po cca 3 měsících, kdy bych řekl že už jsem se naučil používat automat, mám spotřebu mimo město 10,5l, město 12l a offroad/terén 18litrů. Je to přeci jen dost, ale nějak moc mi to nevadí. Za ten komfort a bezpečnost mi to stojí. Jen teď přeci jen tak trochu pokukuji po LPG ale ne z důvodu že bych něměl na benzíl, ale z důvodu proč vyhazovat zbytečně peníze za benzín, když bych si za ušetřený peníze mohl koupit něco na autíčko. třeba přední naviják, který bych užil právě když občas zapadnu v terénu.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Predvolené Re: Spotreba Grand Vitara

Zatial som vo " fáze ako málo to dokáže žrať"

Dlhšia trasa po miestnych cestách + mesto 6,6 L/100 km - extrem bol 6 L ale to bolo absolútne vypätie EKO jazdy a ľahká noha
    bežná jazda z domu do mesta vybavovanie firemných záležitostí firma 7,3 L/ 100 km
    Dialnica BA- PB, PB - Šamorin , Šamorin -PB , pri jazde 120 až 130 8,2L/ 100 km

Bežným kombinovaným režimom to zatial ide cca 7,4-7,9 L/100 km lebo vždy spravím v rámci 1 nádrže aj 300 km po dialnici.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	Vitara 2007 .jpg‎ 
Zobrazení:	313 
Veľkosť:	94,8 KB 
ID:	4443  

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Hmm... Asi som nejaký slabý. Menej ako 8 l / 100 km z toho nevyžmýcham. Priemerne jazdím asi 9-10 l / 100 km. Ale je fakt, že terén spraví svoje.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal fotograf Zobraziť príspevok
    Hmm... Asi som nejaký slabý. Menej ako 8 l / 100 km z toho nevyžmýcham. Priemerne jazdím asi 9-10 l / 100 km. Ale je fakt, že terén spraví svoje.
    Nemusis byt smutny, ved to mas benzin a mas celkom slusnu spotrebu. Lutujem majitelov automatov, pretoze ten 4-stupnovy je katastrofa na spotrebu a to v akomkolvek aute, nielen pri tak tazkej Vitare. Mam jednu kamaradku, ktora mala Sorento automat benzin a spotrebu taku, ze na nadrz spravila len Bratislava -Zilina - tak to bol adrenalin...

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

Ja ani nie som smutný, len tie reči pri štvrťročných uzávierkach nákladov firmy...

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Ja ani nie som smutný, len tie reči pri štvrťročných uzávierkach nákladov firmy...
    To poznam... ale pokial nerozmyslaju vymenit na znizenie nakladov miesto terenneho auta horsky bicykel, tak je to v poriadku...

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki

Tak to isto nieje na smútok, pre benzín a 1,6 motor je to myslím si dobrá spotreba aj na ten terén. 8 L/100 km svedčí o tom že auto používaš s rozumom a nie bezohladne. A v teréne, keď niečo chceš tak tomu musíš aj dopriať - hold to nieje čo riešiť.

Dnes dotankovávam do plna prvú nádrž s údajom na BC 6,8 L/100km a nieje to len dlhé trasy ale aj nejaka dialnica a cesta na chatu a polovačku. Tie horúčavy pôsobia na spotrebu veľmi priaznivo. Inak dlhodobý priemer podľa tankovaní 7,5 L/ 100 km.
    V piatok odchádzam do chorvátska tak po návrate dám info ako to vyšlo so spotrebou.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki

Pozri tento odkaz: Spritmonitor.de - Grand Vitara

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    To poznam... ale pokial nerozmyslaju vymenit na znizenie nakladov miesto terenneho auta horsky bicykel, tak je to v poriadku...
    !!! preboha, ticho! čo keď si to tu niekto prečíta...

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki

Smile Re: Spotreba Grand Vitara

Tak chorvatsko mám za sebou. Vitara bez najmenšieho zaváhania aj 3,5 hod kolona na hraniciach bez jedného vypnutia motora (v noci) teplomer sa ani nepohol zo svojej obvyklej polohy a vetrák som ani nepostrehol, že by zahučal . Obsadenie auta - 2 dospelí + 2 deti a plný kufor. Všetko som pomestil bez najmenších problémov

Cesta cez SK, A, SLO, HR cca 1040 km tempo cca 110-120 priemer 6,98 L/ 100 km Noc dážď vietor.
    Cesta späť HR, A, SLO, SK tempo 130 priemer po BA 7,7 L/100km z BA v noci bez ohladu 140 až 150 to stúplo na 8 L/100km vietor dážď.
    Klímu ani nebolo treba púšťať, na diaľnici stačilo fúkanie studeného vzduchu a na miestnych cestách pootvorené okná.

Celkový priemer vyšiel na 7,59 L/ 100 km

Strana 1 z 7 123 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •