Strana 4 z 7 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 62

Téma: Spotreba Grand Vitara

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Predvolené Re: Spotreba Grand Vitara

Hrubo som zanedbal tlak v pneumatikách klesol až na 1,6 bar (má byť 2,3)
    Spotrebu to zdvihlo o 0,8 litra / 100 km.

Lokalita
    B. Bystrica
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2003 2,0i / LPG

Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    Tu najdeš spotreby väčšiny aut od veľa majiteľov.

Tvoja bude veľmi závisieť od štýlu jazdy a charakteru trás ktoré budeš jazdiť

www.spritmonitor.de
    diki.
    už to mám preštudované. Potom dám vedieť či mi to aj sedí

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki

Do intervalu sa isto trafíš. Skôr by som sa čudoval keby si podliezol alebo prekročil.
    Ja sa držím so svojim autom v dolnej 1/3 .

Lokalita
    ZM
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2,4 JLX / 2010

Cool Re: Spotreba Grand Vitara

moja najnovšia skúsenosť s GV 2,4-kou:

trasa Zlaté Moravce - Vigo di Fasa / cez Insbruck - 820 km / 40km - okresky / 50km horské cesty - serpentíny, prevažne 2, 3-tí rýchlostný stupeň / 730km - diaľnica, ale cca 1,5 hod v zápchach / 4 osoby plne naložený + strešný box / dosiahnutá priemerná rýchlosť 96 km/h - spotreba 11,1 litra / 100 km

denné pribliližovanie sa k miestným lyžiarským strediskám od 3 do 20 km, za týždeň spolu 135km / horské cesty / studený motor / teploty -2 až -12 / priemerná rýchlosť 28 km/h - spotreba 11,9 litra / 100km

Vigo di Fasa - Zlaté moravce / cez Lienz - 720km / 280 km - bundesky / 80km - horské cesty - pre zaujímavosť prejazd cez priesmyk vo výške 2240 m nad morom/ 360 km diaľnice / priemerná rýchlosť 72 km/hod / spotreba 10,2 litra / 100km

Lokalita
    ZM
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2,4 JLX / 2010

Cool Re: Spotreba Grand Vitara

za mesiace marec, apríl, máj - najazdené cca 9000 km
    - priemerná spotreba podľa počitača - 8,6
    - podľa tankovania do plnej - 9,1-9,4

od prestavby na LPG koncom mája najazdené za mesiac jún cca 4000km - na začiatku som jazdil za 10,8 plynu, ale po viacerých natankovaniach a tých "sumách" za LPG, mi trošku oťažela noha a teraz mám priemernú spotrebu "ustálenú" na 11,5 l plynu

6. Predvolené Re: Spotreba Grand Vitara

to PEES:
    ahoj,
    mozes prosim dat blizsie info (asi aj do inej temy, aby sme nerobili problemy) ohladom prestavby (cena, umiestnenie nadrze, ine info)?
    dakujem.

Lokalita
    Kysucké Nové Mesto
    Moje Suzuki
    Grand vitara, 2,4

Zdravím, od marca 2011 jazdím na grand vitare 2,4 (benzín), po 5 300 km som v rámci poznávacej dovolenky jazdou cez Rakúsko najazdil 2 500 km vo Švajčiarsku a späť. Celkom som najazdil 4 459 km a spotreboval 424,84l benzínu, potom teda priemerná spotreba činí 9,527l/100km. Prevážna časť jazdenia bola po diaľniciach a jazdil som na hranici povolenej rýchlosti. V samotnom Švajčiarsku som bol 4 krát na cestách cez horské priesmyky nad 2 300 m.n.m. (rýchlostný stupeň 1 a 2 našli uplatnenie). Je to spotreba dosť vysoká v porovnaní s dieselom, ale s ohľadom na trasy a terény, ktoré ja jazdím obvikle, som spokojný s udávanou priemernou spotrebou.
    Možno zopár rád padne vhod. Určite sa oplatí dialničná známka vo Švajčiarsku, benzín tam bol o približne 25 centov drahší ako v Rakúsku a preto treba prípadnú jazdu v okolí hraníc využiť na tank do plna (ja vo Fiderise). Kto sa priblíži k Livignu, čo je aut. oblasť v Taliansku tak hurá na čerpačku - natural 95 tesne nad 1 euro.
    Inak sú cesty vo Švajčiarsku super, bez výtlkov aj na horských prechodoch, na kúzelných serpentínach jazdia stovky motorkárov, ale nestretol som žiadneho šialenca cez plnú čiaru atd. Nikde som nevidel políciu merajúcu "za bukom", zato všetci tam dodržujú maximálnu rýchlosť. Pozor treba dať vo väčších mestách, kde sú automatické merače rýchlosti.
    Treba sa pripraviť takmer všade na platenie za parkovanie - automaty. Ceny sú prijateľné aj v podzemných garážach, ale Zurich je pri centre drahý ako hrom (21 eur / 6 hod.). Švajčiarsko je krásna a čistá krajina so spústou krásnych zákutí, vyhliadok, robia všetko pre turistov. Má pre nás len jednu nevýhodu - je tam draho, ale stálo to za to.
    Suzuki značka tam má pomerne dosť predajných a servisných miest, našťastie som žiadne z nich nepotreboval. Len dobré kilometre všetkým.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki

To nieje zlá spotreba, 9,5 litrov to nieje u benzínu také tragické. Myslím, že v klasickej premávke bez dialnic by si zliezol aj o viac ako liter nižšie.

Tak veľa šťastných km.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Hmm...
    Stále sa držím tej svojej "desiny".
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    B. Bystrica
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2003 2,0i / LPG

Takže pridám aj svoje hodnoty

Grand Vitara 2003, 2,0 Benzín
    Meral som to zatiaľ len podľa tankovania a prejdenia km. A vychádza mi to 9-10l na nádrž. V tom je bežné jazdenie po meste cca 90% + terén so zapnutou redukciou cca 10%
    Zatiaľ čo som mal rekord tak som mal 7,4L/100 km pri trase BB-TS-BB
    Ale ešte musím povedať že mám odpálenú lambda sondu takže dákych pár dcl spraví aj to

Strana 4 z 7 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •