Strana 2 z 7 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 62

Téma: Spotreba Grand Vitara

Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4, MY 2009

Predvolené Re: Spotreba Grand Vitara

Po 7,5tis. km jazdenia priblizne rovnakym pomerom mesto/mimo/dialnica (teren minimalne) priem. spotreba postupne sla z 9,5 na 8,4l/100km.
    Rychlosti v ramci povolenych limitov.
    Klimatizacia viac-menej nonstop.

Grand Vitara 2,4 manual.
    Grand Vitara 2.4

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal mba_sk Zobraziť príspevok
    Po 7,5tis. km jazdenia priblizne rovnakym pomerom mesto/mimo/dialnica (teren minimalne) priem. spotreba postupne sla z 9,5 na 8,4l/100km.
    Rychlosti v ramci povolenych limitov.
    Klimatizacia viac-menej nonstop.

Grand Vitara 2,4 manual.
    Velmi slusna spotreba. Je vidiet, ze tieto motory sa naozaj upravovali.
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Velmi zaujmavá spotreba na 2.4 benzín. Presne to bol môj favorit pred tým ako som si zadovážil 1.9 jazdenú.
    Podávaj priebežne info. Pre veľa potencionálnych Vitaristov to bude neoceniteľná informácia.

Len tak ďalej.

4. Predvolené Re: Spotreba Grand Vitara

cest praci

zvazujem kupu GV s mototom 2,4i. je tu niekto s tymto motorom, ktory by vedel napisat nejaku dlhodobu priemernu spotrebu aj s popisom sposobu najcastejsieho uzivania? pripadne ak vie aj spotrebu pri ustalenej rychlosti 90km/h, 100km/h, 120km/h, 130km/h a co ja viem 150km/h.

alebo konkretne uzivatel mba_sk ak by poskytol nejake dalsie merania, bol by som povdacny.

pochvalen

m

Moje Suzuki

Ahoj,
    mam teraz nabehanych asi 13tis. km.
    Jazdime mesto/okresky/dialnica priblizne v rovnakom pomere, no mozno mesto + dialnica prevazuje poslednu dobu.
    Dlhodobo je spotreba mierne pod 9l (8,5-8,8 podla pomeru najazd/litre pri tankovani).
    Jazdim pokludne, na dialnici nechodim viac ako 140 podla tacha.
    Udaj 90/120/130, pripadne viac ti neviem povedat, pretoze ho exaktne neviem. Mozem ti povadat empiricke udaje podla takpovediac "modelovych" jazd:
    - ked mame obdobie, ze sa jazdi prevazne mesto, nie je problem jazdit za 10l, ale da sa aj za 8,5l.
    - s nalozenymi 4 bicyklami na streche to po dialnici berie pri 130km/h cca 12-14l.
    - bez nosica na steche cca 10-11l
    - okreska do 90-100km/h cca 7l
    Hranicou je asi 110km/h (cca 3000rpm) - potial to ide relativne us****e 8-9l, odtialto skor dynamicky

Je to typicky japonsky motor - podla toho ako sliapes na plyn, taku mas spotrebu...
    Grand Vitara 2.4

6. Predvolené Re: Spotreba Grand Vitara

Vdaka mba_sk za odpoved (e).
    Ja som uz viacmenej rozhodnuty pre benzin (asi to dost citit z mojho predchadzajuceho textu ) a potreboval som si to hlavne utvrdit. Este som zvedavy ako velmi sa bude lisit cena garanciek od deklarovanych hodnot. V AutoIdeal v BA (inak mimochodom spokojnost, doteraz tam chodim so svistom) mi nadiktovali taketo ceny (po 15, 30, 45, 60, 75, 90) - 255, 220, 350, 255, 220, 255. U jedneho ceskeho predajcu sa trochu lisia. Ak by to niekomu pomohlo, tak - Garancni prohlidky Grand Vitara 2,4

vela stastnych km

Moje Suzuki

S cenami za garancky mam len predbezne info (pol roka stare) - este menej presne ako mas ty: "mala" by mala byt do 300eur, "velka" cca 350eur.
    Samozrejme plus kotuce, oblozenie a pod.
    Rozhodne sa s tym chod najskor previezt - co si mozno uz aj absolvoval....
    A neda mi nepodotknut - bol som trochu nemilo prekvapeny hlucnostou prevodovky. V porovnani s Hondou alebo Subaru o dve triedy horsie.
    Ked ma to zarazilo na predvadzacom aute, tak som si povedal, ze to treba zabehat, u mojho auta sa mi to zdalo byt este o stipku horsie a s poctom kilometrov sa to nemeni...

Ja som predtym, okrem prilezitostnych jazd na Swift-e + par dni jazdenia na SX-4, so Suzuki nemal ziadnu skusenost.
    Mimochodom - SX-4 1.6 sa mi zda byt velmi fajn auto.
    Grand Vitara 2.4

Lokalita
    Hlohovec
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2,4 5MT

Citácia Pôvodne odoslal melo Zobraziť príspevok
    cest praci

zvazujem kupu GV s mototom 2,4i. je tu niekto s tymto motorom, ktory

m
    Pretože som za pol roka nabehal len 6000 km tak spotrebu moc neriešim.
    Ale raz som porovnával palubný počítač s metódou tankovania do plnej.
    Na trase 1100 km 10% okresky (90 km/h)/ diaľnica 90% (120-130 km/hod)
    palubný 9,7 l
    podla tankovania 9,9 l

K tej prevodovke - ťažšie sa mi zaraduje 1 a 2. Ostatné rýchlosti idú OK. Už som si zvykol že treba radiť trosku silnejšie a už mi to nerobí problém. (šoferák som robil na V3S takže som zvyknutý).
    Na 1,9 som najazdil iba 10 km ale radenie sa mi na nej zdalo presnejšie a ľahšie.

9. Predvolené Re: Spotreba Grand Vitara

k SX4 1,6 - tam by som bral asi len ten sedan. je to sice hrozne skarede, ale komplet japonske. ale celkovo sa mi tie SX4 vobec nepacia. bola by to len kupa s rozumu kvoli nakladom. vitara je srdcovka. ked som pred 4 rokmi pri kupe swifta stal v showroome s pocitom 'aky to zazrak, ze ja si kupujem nove auto', stala vitarka opodial. predajcovi som vtedy povedal, ze o 4 roky si po nu pridem. neveril som, ze by to bolo niekedy mozne, ale ono sa fakt zacina ta hmla okolo nej rozplyvat dokonca sa kvoli nej (tak trosku som podlahol aj tlaku okolia) vzdavam aj mojej kawasaki...

vdaka koleso za ten dialnicny mod.

inak k tej prevodovke, aj chlapci so suzuki mi skor odporucali automat. tak uz viem preco asi. svist ma tiez problem s prevodovkou. na zaciatku to bola hlavne spiatocka, ale co je horsie, teraz obcas ide tazsie jednotka. nic co by ma odradilo od dalsieho suzuki brmbaca, ale nepotesi. celkovo mi ale automaty moc nerezu, takze ten problem s manualom nonsalantne prepocujem

Moje Suzuki

Prevodovka radi presne, nemozem ani povedat, ze niektory prevodovy stupen ide zaradit tazsie.
    Len je hlucna...
    Grand Vitara 2.4

Strana 2 z 7 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •