Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 27

Téma: Porucha spojky Splash

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Porucha spojky Splash

Citácia Pôvodne odoslal monty Zobraziť príspevok
    nieco nad 20000 - neviem kde je tam problém, vyšliapol som, zaradil a pri púšťaní som dostal ranu do nohy a zostala úplne tvrdá, pedál sa vracia ale nejde do plného záberu a rýchlosti radím ako keby som ani nemal vyšliapnuté.. jednotku ani nezaradím.. možno nejaký vadný diel alebo lanko - stať sa môže hocičo.. Uvažoval som aj nad tým suzuki assistance ale domov som ešte došiel. Zajtra zavolám do servisu a uvidím, ak to bude len niečo drobné tak prídem
    Monty, aj ti povedali už čo s tou spojkou je? Či to ešte idú skúmať?

Lokalita
    Topoľčany

Predvolené Re: Porucha spojky Splash

Nepovedali, previezli sa, rozoberú a uvidia, objednali celu novu a asi to cele vymenia... Mali naobjednavane a nemali cas to hned pozerat, tak som to tam nechal a uvidím.
    Suzuki Splash 1,2 GS Lagoon Turquoise

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Malo to predtým aj nejaké symptómy, alebo sa to stalo ako blesk z jasného neba a koniec?

Lokalita
    Topoľčany

Neviem povedať, s Byan-om sme už na minulom zraze riešili, že nám trochu chrčí spojka keď ide do záberu, aj som to spomínal na prvej serviske ale oni tam nepoculi nič nezvyčajné tak som to odignoroval... Okrem toho zvuku to šlo normálne.
    Suzuki Splash 1,2 GS Lagoon Turquoise

Lokalita
    Praha CZ

Něco podobného se mi stalo s Renaultem. U spojkové lamely je šest tlumících pružin, které tlumí rázy při záběru. Jedna z nich praskla a vystřelila, čímž zablokovala talířovou přítlačnou pružinu a spojka nevystavovala. Na dojezd jsem musel řadít bez spojky. Výměna lamely, případně celého kompletu.
    "horský sokol"

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Pokiaľ si predtým počul zvuk zo spojky-tak to začínalo určite od výtlačného ložiska. Neskôr došlo k tomu, že ložisko sa rozbilo a poškodilo mecano (prítlačný kotúč), čo si pocítil ako ranu do pedálu.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Lokalita
    Veľké Rovné.okr.Bytča
    Moje Suzuki
    Splash 1,2 GLX

Exclamation Re: Porucha spojky Splash

Citácia Pôvodne odoslal autospravca Zobraziť príspevok
    Pokiaľ si predtým počul zvuk zo spojky-tak to začínalo určite od výtlačného ložiska. Neskôr došlo k tomu, že ložisko sa rozbilo a poškodilo mecano (prítlačný kotúč), čo si pocítil ako ranu do pedálu.
    Moc si ma nepotesil, lebo ja mam ten zvuk uz dost vyrazny. Uvidime co povedia montymu v stredu.
    Splash 1,2 GLX Bright Red (2008)

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

... na mojom Ignise, ide jemny "chrastľavy zvuk" zvuk od spojky skoro od nova a počuli ho aj profesionáli servisáci a povedali, že je to ok. Mám takto natočených skoro sto tisíc km a zatiaľ to neruplo. Ale už dávnejšie poškuľujem po novej spojke, pre istotu
    ... mimochodom som si ten istý chrapľavý zvuk všimol aj na inom červenom Ignise na zraze ... tak možno je to default od Suzukiho.
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Lokalita
    Praha CZ

To axiální spojkové ložisko je určené jen pro občasný provoz a je jako z kopřiv plot. Takže ten kdo je zvyklý stát na spojce mu rychle pomůže do důchodu. Při popojíždění v koloně je lepší dvacetkrát odřadit, než stát tři minuty na spojkovém pedálu.
    "horský sokol"

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    To axiální spojkové ložisko je určené jen pro občasný provoz a je jako z kopřiv plot. Takže ten kdo je zvyklý stát na spojce mu rychle pomůže do důchodu. Při popojíždění v koloně je lepší dvacetkrát odřadit, než stát tři minuty na spojkovém pedálu.
    Presne tak. Vždy keď sa stlačí spojka, začína sa točiť výtlačné ložisko. Dosť dlho mi trvalo kým som partnerku odučil, aby pri nepouž. spojky sa neopierala chodidlom o pedál spojky. To je zlozvik mnohých vodičov. Tiež pri brzdení v žiadnom prípade nepouž.spojku. Stlačím ju až vtedy, keď auto zastavuje (vyradenie kvaltu).
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •