Strana 3 z 3 PrváPrvá 123
Zobrazenie výsledkov 21 až 27 z 27

Téma: Porucha spojky Splash

Lokalita
    Topoľčany

Predvolené Re: Porucha spojky Splash

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Nervy moje, prečo kopeš do auta? Čo si robil?
    Nekopem do auta Len športom k trvalej invalidite nehoda pri squashi..
    Suzuki Splash 1,2 GS Lagoon Turquoise

Lokalita
    Veľké Rovné.okr.Bytča
    Moje Suzuki
    Splash 1,2 GLX

Začínam uvažovať či tie zvuky nerobí prevodovka:

Montymu to robí aj po výmene spojky

keď som bol v servise bolo to veľmi nevýrazné, bolo chladno

na zraze to bolo dosť počuť, bolo teplo a v kopcoch sa motor s prevodovkou zrejme dosť zohrial

? či sa olej zohreje a je redší a nevymedzuje toľko vôľu, o nedlho pôjdem na servisnú kontrolu kde sa ma meniť aj olej v prevodovke, uvidíme či sa čo zmení.
    Naposledy upravil Byan; 26-06-2010 o 21:20
    Splash 1,2 GLX Bright Red (2008)

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

.. na mojom Ignise to tiež závisí od teploty. Keď idem tak do 100 km/h tak nepočuť nič. Keď po diaľnici 130-140 km/h tak aspoň pol hodiny a keď sa medzitým ešte oteplí na 20-25 °, tak po zjazde z diaľnice má spojka zvuk skoro jak dieselový motor Mám takto natočené skoro sto tisíc ... mno a olej v prevodovke som menil asi pred mesiacom čo je u mňa 2000 km a žiadnu zmenu som si nevšimol.
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Lokalita
    Žilina
    Moje Suzuki
    splash 1.2 GS silver metalic

zdravim páni, mam najazdene cca 6000 km, dnes som začul tiež tieto čudne pazvuky pri stlačani spojky... bolo dost teplo, zopnuta klíma, prevodovy stupen c. 1, nerovne stupanie = záťaž jak sa patrí... takže, otázkou zostáva, či mate stále podobné zvuky na spojke, resp. či Byanovi pomohla výmena oleja v prevodovkééé? počujem to už keď sa dotknem spojkového pedálu, len ho tak "líznem" jak sa hovorí...

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

.. tak, tak to robí presne aj mne na Ignise - najmä pri záťaži (na nižších otáčkach).
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

browser Guest

Citácia Pôvodne odoslal reddog13 Zobraziť príspevok
    zdravim páni, mam najazdene cca 6000 km, dnes som začul tiež tieto čudne pazvuky pri stlačani spojky... bolo dost teplo, zopnuta klíma, prevodovy stupen c. 1, nerovne stupanie = záťaž jak sa patrí... takže, otázkou zostáva, či mate stále podobné zvuky na spojke, resp. či Byanovi pomohla výmena oleja v prevodovkééé? počujem to už keď sa dotknem spojkového pedálu, len ho tak "líznem" jak sa hovorí...
    Ale to je SPRAVNE - ked je spojkovy pedal uplne uvolneny (noha nie je na pedali) spojkove lano je uvolnene a chvenie motora sa lankom neprenasa na karoseriu v prechodke a tiez cez uchytenie spojkoveho pedalu.
    ked sa nohou dotknes pedalu spojky - lanko sa zacina napinat a chvenie prevodovky a motora sa prenasa na karoseriu v prechodke lanka a tiez cez uchytenie spojkoveho pedalu na karoseriu - preto to pocujeme.
    mam Ignis 60 000 km - zamerne uvolnene spojkove lanko tak, ze zabera uz pri podlahe, takze presne to mi to robi.

Inak - ak auto stoji (v kolone napr.) a spojka stlacena a zaradena jednotka - spojkove lozisko sa netoci - je len stlacene silou pritlacnej pruziny spojky. Niekto to tu rozoberal, to len na okraj.

Lokalita
    Žilina
    Moje Suzuki
    splash 1.2 GS silver metalic

oka, diky, dnes som to nepostrehol, radsej sa viac rozbehnem a preradujem na vyšších otáčkach. asi to bolo tym dusenim a pomalou rýchlostou? kazdopadne ak to aj zachrapčalo tak pri zapnutom rádiu to nebolo počuť

Strana 3 z 3 PrváPrvá 123

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •