Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 17 z 17

Téma: Prestavba na turbo

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Prestavba na turbo

Já, kdybych byl na Kulineckově místě, tak by mně vedle toho patriotismu ke značce nejvíce blažil pocit, že mi všichni se všemi stanicemi technické kontroly mohou leda tak vyskočit na kašpárka a místo registrační značky bych si dal ceduli "BEAUMONT-1"
    "horský sokol"

chlapi myslim ze poniektori snivate ked si myslite, ze za cenu za ktoru by som teraz predal swifta plus cena turba ze by som si kupil cokolvek ine 160 konove.. Nevravim o nejakej starej herke o ktore ja zaujem nemam.. no a dalsia ta najpodstatnejsia vec, pre ktoru som to vobec cele kupil a absolvoval bola, ze ma to proste bavi.. Uz jak decko som skladal stale lego a toto je take lego pre dospelych keby som si to sam nevedel poskladat a poupravovat, tak sa do toho ani nepustam, aby som niekomu zaplatil cez 1000e len za robotu.. Vtedy to samozrejme nema ziaden ucel ani vyznam.. tuneri co tuninguju auta stylom ze pride s autom do firmy, da balik penazi na stol a ze spravte mi toto a toto, tak to niesu ziadni tuneri, vtedy to je len o peniazoch a straca to svoju podstatu..

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Kulinecko Zobraziť príspevok
    ....turbo bude tlacit tlak 0.6baru co seriovy motor by mal zvladnut bez dodatocnych uprav az do 0.8baru. samozrejme je potrebne vymenit silnejsie vstrekovace, map senzor, sekundarnu riadiacku alebo plne programovatelnu, ta je ale cenovo velmi draha. narast vykonu by tak u motora 1.3 mal byt z povodnych 93koni az na cca 155....
    Celkom by ma zaujímalo o koľko sa skráti životnosť motora? Ale nie len motora, ale aj prevodovky, poloosí, ramien?
    To čo píšeš, že motor by mal zvládnuť tlak do 0,8 baru bez dodatočných úprav, hmm Pozeral som nejaké info na nete ohľadom upgrade-ov na turba a teda, neviem či by som ja do toho išiel bez výmeny piestov, ojníc, prevodovky atď.. A to už je potom taká investícia, že dovi dopo

Je mi jasné, že už konštruktéri pri návrhu motora s nejakými "bezpečnostnými koeficientami" uvažovali, ale nárast výkonu o cca 50% (a krúťaku kto vie o koľko) je už asi dosť.

Aby to nedopadlo ako v prípade motora na obrázku (Ford - motor 2,0 litra, 150 koni), ktorý tiež nadopovali turbom:

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal Kulinecko Zobraziť príspevok
    Tak po nejakom cas, auto je na kompletku hotove. vsetko namontovane, riadiaca jednotka naprogramovana, turbo slape tak jak ma, az nad moje ocakavania.. Bola potreba vymenit este aj sviecky s vyssim teplotnym indexom, tak som tam dal ngk co sa davaju do Eva. Vykon auta neporovnatelny s povodnym, odhadovanych cca 150-160 koni, krutiaci moment cez 200Nm, presne info bude ked to niekedy dam odmerat Teraz uz len treba vymenit tachometer, lebo ten moj je len po 200 a brzdy upgrade, tieto seriove uz to nezvladaju..
    Som uplny laik, ale by ma zaujimalo, ako zvladas plnu rychlost na dialnici... Pokial viem, tak pri takychto prestavbach sa robi aj uprava karoserie - napr. znizenie podvozku, zadne kridlo... inak budes "lietat" po ceste s neovladatelnym autom...
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

suuzuukii, tak ako su odfotene piesty a ojnice na obrazku ich dokazes doriadit aj ked ziadne turbo na aute nemas. staci ze mu budes poriadne nakladat za studena, pri nezohriatom oleji na prevadzkovu teplotu ci uz proste dlhu dobu ho riadne drzat vo vysokych otackach. Od toho sa pri takej prestavbe dava aj iny olej na vyssie teploty, ja som pouzil 10w60. Nikdy motor netocim za studena a nikdy mu ani nedavam zabrat naplno dlhu dobu. Samozrejme, riziko je vzdy.. Preto mam v zalohe komplet druhy motor aj s prevodovkou. No myslim ze potrebovat ho nebudem. pri nastavovani rj na turbo dostalo auto poriadne zabrat do maxima takmer cely den pri vyse 30 stupnovej vonkajsej teplote a po dokonceni a napojeni na senzory chalan nechapal ako krasne ten motor ide.. Mozno mam aj stastie na vydareny kus.. Co sa tyka prevodovky a poloosi.. Poloosi su uplne rovnake ako pri verzii sport, ktora ma 125koni a tak isto sa rata s predimenzovanim. Prevodovka ma tak isto navrch. Pokial jej nebudes davat tak isto stale nakladacku v najvyssich otackach, nevidim dovod preco by sa s nou malo nieco stat. Dalsia vec je, ze motor ani prevodovka nikdy nedostane zabrat maximum odspodu, kedze turbo zapina tesne pod 4000rpm. Cim je aj velka vyhoda, ze mozem jazdit aj uplne rovnako, ako pred upravou. v pripade potreby vsak viem, ze mam dost velku rezervu.
    pred upravou som vela veci konzultoval s ludmi co uz upravy absolvovali a aj s clovekom, ktory sa venuje cisto len prestavbam na turbo, a tak som usudil ze sa nemam coho bat.

nadineh: swift s cca 155ps nieje ziadne lietadlo, ktore by potrebovalo nejake kridla na pritlak zadnej napravy. Co sa tyka podvozku, tak ten samozrejme je vymeneny za sportovy a tak isto aj disky s pneu su usposobene vacsej stabilite. Plnu rychlost som este nemal ani kde vyskusat, kvalita a preplnenost ciest nieje vhodna, a najvacsim problemom je maximalna povolena rychlost, nepotrebujem aby mi zobrali aj rodny list No a do tych 200kmh co nieje ziadna zavratna rychlost nieje ziaden problem, jak so stabilitou auta tak s brzdenim atd.. Samozrejme, brzdy za vykonnejsie su v plane pri najblizsej uprave.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tiež pekná prácička:

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •