Zobrazenie výsledkov 1 až 9 z 9

Téma: Domontovanie posilovača riadenia Ignis

Predvolené Domontovanie posilovača riadenia Ignis

Moj otec ma Ignis, ktory nie je vybaveny posilovacom riadenia. A zaujima ho, co by stala jeho pridavna montaz. Robil to uz niekto? Co este treba domontovat? Je potrebna aj vymena riadiacej jednotky?
    Diky.

Predvolené Re: Domontovanie posilovača riadenia Ignis

vau, sa normalne divim ze sa auto bez posilovaca este aj robilo pred nedavnom.. no mozne je urcite vsetko, rj menit urcite nebude treba, ta s riadenim nema nic spolocne. no co sa tyka montaze asi to bude trosku zlozitejsie a cena, to by som nechal na servis.. alebo zohnat z nejakej buracky, myslim ze aj tu niekto predaval. potom uz len niekoho kto to prehodi a hotovo

Takze ak by o tuto operaciu mal niekto zaujem, poviem len tolko, ze treba vymenit:
    - prevodovka riadenia s hrebenom a tycami (inymi slovami komplet spodok)
    - tyc volantu s prislusenstvom, cast novej tyce obsahuje prave elektroservo a jeho prevodovku
    - kabelaz
    - riadiacu jednotku, pretoze prave ta riadi vykon elektroserva v zavislosti na rychlosti a uhla natocenia volantu
    - nejake tie drobnosti okolo

Dohromady je to minimalne 2k € a spuuusta casu. Tuto informaciu mam zo Suzuki Sala...

Lokalita
    Turzovka/Žilina
    Moje Suzuki
    Ignis 1.3VVT 69kW

Pisal som do Suzuki Zilina Aauto na dorabanie posilovaca a odpisali mi ze cena cca 2700e
    Suzuki Ignis 1.3VVT r.v.2005

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

To môžeš Ignisa rovno predať, doložiť 2700 a kúpiť si už aj s posilovačom a hádam aj novšieho za tie prachy.

Lokalita
    Turzovka/Žilina
    Moje Suzuki
    Ignis 1.3VVT 69kW

urcite ano, tolko by som neinvestoval...zaraza ma ta vysoka cena kolko za to chcu...
    Suzuki Ignis 1.3VVT r.v.2005

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal jofinko Zobraziť príspevok
    urcite ano, tolko by som neinvestoval...zaraza ma ta vysoka cena kolko za to chcu...
    Chtějí za to tolik proto, protože se jedná pouze o hypotetickou cenu. Oni nevěří, že se najde zákazník, který by byl ochoten zaplatit takovou operaci a ani ty to s tím domontováním nemyslíš příliž vážně, pouze se zajímáš. Pokud by sis chtěl k tomu ještě nechat navíc domontovat klimatizaci a elektrické stahování oken, tak cena co bys za to zaplatil převýší cenu nového auta se stejnou výbavou. Tak to prostě je a tak fungují kalkulace. Jsou to takříkajíc doširoka rozevřené nůžky mezi cenou v prvovýrobě a dodatečnými montážemi dílů (opravami).
    Nejlevnější počin je dneska nákup nového vozidla (v akci).
    "horský sokol"

8. Predvolené Re: Domontovanie posilovača riadenia Ignis

Máme Suzuki Ignis GA rok výroby 2005. Je to model bez posilňovača riadenia. Posilňovač riadenia máme domontovaný. Bolo treba vymaniť komplet dve časti medzi volantom a prevodovkou riadenia. Tie som kúpil na vrakovisku za 150 Eur. Všetko pasovalo, aj na prevodovke riedenia aj na volante. V Suzuki servise v Prievidzi mi to ochotne vymenili za 90 Eur. V Ignise je dokonca pripravený aj kábel s konektorom, ktorý stačilo pripojiť ku posilňovaču. Jediný problém bol, že napájací kábel bol bez napätia. Po krátkom hľadaní som zistil, že je nad spojkovým pedálom jeden konektor kam ústi napájací kábel z posilňovača. Tento čierny s červeným pásikom som jednoducho prepojil so žltým, ktorý je tiež v danom konektore neukončený a všetko funguje. Žltý sa zapája po otočení kľúči zapaľovania. Dokonca aj na prístrojovej doske sa rozsvieti kontrolka, ktorá po naštartovaní zhasne. Takže Ignis GA je to isté ako vyššie verzie len tam ten posilňovač nedali a nezapojili napájací kábel.

Celá výmena ma teda vyšla na 240 Eur.

Dúfam, že táto info pomôže, a že si posilňovač domontujete.

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	servoriadenie Ignis.jpg 
Zobrazení:	764 
Veľkosť:	9,8 KB 
ID:	7881Klikni pre väčší obrázok

Názov:	Fotografia0043.jpg 
Zobrazení:	357 
Veľkosť:	6,0 KB 
ID:	7882

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Tých 150 € za dve súčiastky z vrakoviska ma skoro dorazili...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •