Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 14

Téma: Suzuki Splash 1,2 - auto.cz

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Suzuki Splash 1,2 - auto.cz

Ďalšia redakcia (http://www.auto.cz) sa pustila do hodnotenia najnovšieho prírastku v rodine Suzuki. Opäť uvediem len pár faktov, kto by mal záujem si prečítať celý článok, nájde ho na tejto stránke.

V podstate Splash získal veľmi pozitívne hodnotenie vo všetkých oblastiach (karoséria, interiér, motor, podzvozok).
    Jediná výčitka znela na klimatizáciu, o ktorej redakcia píše: "Přes moderní design, příjemné materiály a kvalitní dílenské zpracování si Splash zaslouží drobnou výtku za nepříliš výkonnou klimatizaci, která při teplotách okolo 30º C nedokázala udržet teplotu v interiéru na přijatelné úrovni."
    Osobne jazdím so Splashom už nejaký ten týždeň a tento fakt som si teda skutočne nevšimol, podľa mňa je klíma dostatočná.

Ďalšiu polemiku vzniesla redakcia na doplnkovú výbavu: "Drobnou nevýhodu v boji s konkurencí může představovat pouze neexistující příplatková výbava, protože zájemci o tento model si mohou připlatit jen za metalický lak, ale jinak si mohou vybírat pouze ze tří základních stupňů výbavy."
    Tak isto si dovolím s týmto názorom nesúhlasiť. Nie každá automobilka musí isť v štýle Škodovky, kde v základnej cene nie je v aute takmer žiadna výbava a takmer všetko je za príplatok. Cenník sa potom stáva neprehľadný a zavádzajúci.
    Považujem spôsob volenia výbav u Suzuki za optimálny, o to viac, že v najvyššej výbave Splashu si už ani neviem predstaviť čo by som si asi tak chcel už k daným doplnkom ešte doobjednať.
    Mimochodom, redakcia auto.cz asi nepostrehla možnosť doobjednania originálnych tuningových dielov pre Splash, ktorá zahŕňa sady spojlerov, prahov, mriežky chladiča, interiérove doplnky atď. atď..

Súhlasím s plusovými bodmi za priestranný interiér, výkonný a ús****ý motor (1.2), presné riadenie a radenie, atraktívny dizajn a kvalitné dielenské spracovanie.

Celkové hodnotenie redakcie auto.cz:

Interiér, řízení
    Kvalita dílenského zpracování interiéru:9
    Kvalita sedadel (délka sedáku, boční vedení):8
    Palubní deska - design funkčnost:8
    Prostor na zadních sedadlech - nohy:8
    Prostor na zadních sedadlech - hlava:8
    Odkládací plochy:8
    Dojem z řízení:8
    Výhled vpřed:8
    Výhled Vzad:7

Motor, převodovka
    Kultivovanost chodu:8
    Tah v nižších otáčkách:8
    Výkon ve vyšších otáčkách:9
    Hlučnost v nižších otáčkách:8
    Hlučnost ve vyšších otáčkách:8
    Spotřeba:8
    Odstupňování převodovky:8
    Snadnost řazení:8

Podvozek, brzdy
    Jízdní vlastnosti v běžném provozu:8
    Jízdní vlastnosti v extrému:8
    Přenos hluku do interiéru (díry ve vozovce…):8
    Přenos hnací síly na vozovku:8
    Účinnost brzd:8

Zavazadlový prostor
    Velikost zavazadlového prostoru:7
    Prostor pro vkládání do zav. prostoru:8
    Variabilita zavazadlového prostoru:8

Poměr cena/užitná hodnota
    Poměr cena/užitná hodnota:9

Celkové hodnocení
    Celkové hodnocení - průměr:8,04

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Suzuki Splash 1,2 - auto.cz

Pinke sa ma pýtal (dúfam že ti nevadi, že zverejňujem, čo si sa pýtal cez súkromnú poštu), že či je pravda, že klíma v Splashi v horúcich dňoch nestíha.

Neviem ako na to prišli autori istej recenzie, ale je to úplna halucinácia. V pohode chladí aj vo "vysmaženom" aute po celodennom státi na slnku, po 3 minútach je už v kabíne citeľný pokles teploty.
    Osobne praktizujem cca 1 minútu vyvetranie s otvorenými oknami, potom okna zavrieť, vnútorna cirkulácia, ventilátor na 3-jku a do 3 minút sa už cítim v pohode a do 5-tich dávam na 2-jku a púšťam vonkajšiu cirkuláciu.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,6 GS AAC/AT

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    Pinke sa ma pýtal (dúfam že ti nevadi, že zverejňujem, čo si sa pýtal cez súkromnú poštu), že či je pravda, že klíma v Splashi v horúcich dňoch nestíha.
    Neviem ako na to prišli autori istej recenzie, ale je to úplna halucinácia. V pohode chladí aj vo "vysmaženom" aute po celodennom státi na slnku, po 3 minútach je už v kabíne citeľný pokles teploty.
    Osobne praktizujem cca 1 minútu vyvetranie s otvorenými oknami, potom okna zavrieť, vnútorna cirkulácia, ventilátor na 3-jku a do 3 minút sa už cítim v pohode a do 5-tich dávam na 2-jku a púšťam vonkajšiu cirkuláciu.
    Možno si tí novinári nevšimli, že majú otočený regulátor teploty na maximum v červenom
    Suzuki Swift 1,3 GLX (1998-2003), Suzuki Ignis 1.3 GS AC (2004-2009), Honda Jazz 1,4 Comfort (2009-2013), Suzuki SX4 1,6 GS AAC/AT (2013-...)

No to ste ma potešili, práve sa chystám na Splash a tá recenzia klímy ma zarazila. Asi mali málo plynu v klíme , kamarát čo robí autá sa s tým stretáva často.
    Huu tak už len si vybrať farbu.
    Suzuki Splash 1.2 GS

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Sances
    No to ste ma potešili, práve sa chystám na Splash a tá recenzia klímy ma zarazila. Asi mali málo plynu v klíme , kamarát čo robí autá sa s tým stretáva často.
    Huu tak už len si vybrať farbu.
    A potom si objednať samolepku SuzukiClub-u

K tej klíme, skôr si myslím že páni chceli nájsť nejaké mínus na aute stoj čo stoj a toto je taký argument o ktorom sa dá síce polemizovať ale nikto ich nemôže obviniť, že klamali.

U akého predajcu ideš kupovať? Napíš potom do subfóra o predajcoch a servisoch ako si bol s nimi spokojný.

Lokalita
    Rajecké Teplice

Klíma chladí, skôr trošku nestíha ventilátor, ale veď to leto je zatial také chladné, že viacej kúrim ako chladím!
    Suzuki Splash 1,2 GS AC SUNLIGHT COPPER

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Chamo
    .... skôr trošku nestíha ventilátor, ....
    Preto ma 4 polohy, stupne

Lokalita
    Rajecké Teplice

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    Citácia Pôvodne odoslal Chamo
    .... skôr trošku nestíha ventilátor, ....
    Preto ma 4 polohy, stupne
    Aha, a ja že čo je to tam za čísla
    Suzuki Splash 1,2 GS AC SUNLIGHT COPPER

A kde si môžem objednať tú samolepku? Klíma stíha, autíčko som kúpil v Auto Mokráň v Košiciach. Prístup a ochota super, všetko vyšlo na 1. Len škoda že som sa viac nejednal keď kolega v Žiline dostal do výbavičky ešte deflektory, zásterky, poťahy, bočné lišty.. a to je jediná vec ktorú predajcovi vytýkam. Chcel som si to doobjednať hneď pri kúpe auta + automatické zapaľovanie svetiel,ale oni to doteraz nemajú v ponuke. Zo Žiliny mi obratom napísali čo a za koľko a ešte pridali bonus v podobe bezplatnej montáže. Tak musím do žiliny
    Suzuki Splash 1.2 GS

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Sances
    A kde si môžem objednať tú samolepku?
    Tady tudy - tudy tady :P

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy