Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 16 z 16

Téma: Nové čipové techničáky

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Nové čipové techničáky

Citácia Pôvodne odoslal costelo Zobraziť príspevok
    A tí čo tie spoločnosti spravujú sa nevozia na posratom swiftíkov....
    Jasne že nie, minimálne majú Swift Sport

Moje Suzuki
    SX4 Freeze 1.5 GLX AC

Costelo zle som sa vyjadril, malo to byt tak ako si to napísal ty, len ma to hneď nenapadlo.

Pekný príklad univerzálnosti je v BB MHD, časť prevádzkuje SAD ZV časť SAD BB. Istý čas si musel mať pre každú spoločnosť vlastnú kartu ale už ti stačí len jedna
    Podobne to funguje s VŠ preukazmi ISIC. Môžeš si naň nahrať asi 7 autobusových prepravcov (snáď je to správne), máš na ňom kredit do jedálne a samostatný kredit na kopírovanie. Všetko v jednej karte.

Suuzuukii ale ten Swift má na maske 4kruhy, dĺžku 5,2m a na kufri nápis 3,5 ideálne aj V6
    Naposledy upravil jannicko; 02-06-2010 o 10:01
    SX4 freeze 1.5 UL

Lokalita
    Martin
    Moje Suzuki
    SUZUKI SX4 1,5i Freeze

Čipové techničáky rýchlo pribúdajú

Každý týždeň policajti vydajú až 12 500 a z toho 85 percent si nechajú majitelia áut zaslať poštou.

Pri výmene pôvodne vydaných dokladov je držiteľ vozidla povinný predložiť okrem samotných dokladov aj platný doklad totožnosti, vyplnenú žiadosť o zmenu a doklad o uzavretí povinného zmluvného poistenia za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.

Zdroj:
    http://auto.sme.sk
    Way of life!

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: Nové čipové techničáky

Nechce sa mi hľadať po celom webe, vie mi niekto povedať, či stačí nosiť pri sebe ten plastový TP, alebo treba nosiť aj aj?

EDIT: Už som to našiel: Vodiči budú povinne nosiť pri sebe čipové karty, klasické papierové osvedčenia o evidencii budú mať doma.

6. Predvolené Re: Nové čipové techničáky

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Nechce sa mi hľadať po celom webe, vie mi niekto povedať, či stačí nosiť pri sebe ten plastový TP, alebo treba nosiť aj aj?

EDIT: Už som to našiel: Vodiči budú povinne nosiť pri sebe čipové karty, klasické papierové osvedčenia o evidencii budú mať doma.
    Písal som nedávno na políciu a došla mi odpoveď:

Vec
    Odpoveď na dotaz ohľadom preukazovania sa osvedčením o evidencii vozidla časť I alebo časť II v cestnej premávke
    __________________________________________________ _________________________

Jedným z dokladov predpísaných pre vedenie a premávku v Slovenskej republike je okrem iného aj osvedčenie o evidencii vozidla, ktorého náležitosti sú upravené v § 23 zákona 725/2004 Z.z. a vo Vyhláške Ministerstva dopravy pôšt a telekomunikácií číslo 169/2010 o osvedčení o evidencii časť I a časť II a technickom osvedčení vozidla.
    V zmysle zákona 8/2009 Z.z. v znení neskorších predpisov osvedčenie o evidencii vozidla vydáva orgán Policajného zboru, ktorý predmetné motorové vozidlo zaevidoval v dopravných evidenciách a ktorý predmetnému motorovému vozidlu pridelil evidenčné číslo. S účinnosťou od 1.6.2010 sa osvedčenie o evidencii vozidla vydáva v dvoch vyhotoveniach – osvedčenie o evidencii časť II ( doklad formátu A4, ktorý je vystavený ihneď po vykonaní evidenčného úkonu) a osvedčenie o evidencii časť I, tzv. „malé osvedčenie“, ktoré je vyrobené v Národnom personifikačnom centre a je zaliate v polykarbonitovom obale, ktoré je zasielané vlastníkovi vozidla resp. držiteľovi vozidla po jeho výrobe.
    V zmysle súčasnej platnej legislatívy sú oba doklady rovnocenné, čo znamená, že vodič vozidla sa môže pri kontrole v cestnej premávke preukázať ktorýmkoľvek z týchto dokladov.
    Z praktického hľadiska, je výhodné, aby vodič nosil pri sebe zaliaty doklad, pretože jeho vyhotovenie má zabezpečiť ochranu pred poškodením. Osvedčenie o evidencii vozidla časť II je vhodné uložiť a nepoužívať pre účely kontroly v cestnej premávke.

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •