Strana 2 z 6 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 52

Téma: Vitara s ESP alebo bez ESP

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Predvolené Re: Vitara s ESP alebo bez ESP

Sucastou ESP je aj trakcna kontrola. V celom balicku ESP je mnoho snimacov, ktore vyhodnocuju danu situaciu a podla toho sa spustaju. Takze lepsiu trakciu dosiahnes so zapnutym ESP.

Lokalita
    Hlohovec
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2,4 5MT

Ale v rezime 4L Lock sa automaticky vypne ESP a v navode je spomenute ze v tomto rezime mozes zapnut trakcnu kontrolu, ale nikde nepisu ako sa da zapnut trakcna kontrola.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Treba vyskusat, ak sa neda zapnut ESP manualne, tak je trakcna kontrola sucastou uzavierky a funguje automaticky. Ale na skusku potrebujes aj prislusny teren - az tak daleko som v skusani nezasla. Mozno sa ozve Horvi, ma viac skusenosti.

Lokalita
    Sokolov, západní čechy
    Moje Suzuki
    Grand VITARA 2.0i Automat 2007

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    Treba vyskusat, ak sa neda zapnut ESP manualne, tak je trakcna kontrola sucastou uzavierky a funguje automaticky. Ale na skusku potrebujes aj prislusny teren - az tak daleko som v skusani nezasla. Mozno sa ozve Horvi, ma viac skusenosti.
    Vřele doporučuji. Dávám tomu svojemu miláčkový takový kotel, že si někdy myslím, že už se musí něco zničit a on si pořád jen brouká . Potřeboval bych jestli někdo nevý jak vypnout ESP úplně-manuálně. Joo a jinak teren stačí pole a užijete si až až.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal liroy Zobraziť príspevok
    Vřele doporučuji. Dávám tomu svojemu miláčkový takový kotel, že si někdy myslím, že už se musí něco zničit a on si pořád jen brouká . Potřeboval bych jestli někdo nevý jak vypnout ESP úplně-manuálně. Joo a jinak teren stačí pole a užijete si až až.
    Tak blato, riadne podmacany teren a vodu mam za sebou, ale kedze Vitara prejde vela i v normalnom rezime 4H a 4H lock, tak som nebola nutena pouzit tu "najsilnejsiu" variantu. Vsak casom aj k tomu pride... Navyse diesel sa chova v terene velmi slusne.

Lokalita
    Sokolov, západní čechy
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    Tak blato, riadne podmacany teren a vodu mam za sebou, ale kedze Vitara prejde vela i v normalnom rezime 4H a 4H lock, tak som nebola nutena pouzit tu "najsilnejsiu" variantu. Vsak casom aj k tomu pride... Navyse diesel sa chova v terene velmi slusne.
    Tu jak píšeš nejsilnější variantu používám právě na polích, neboť se mi vypne ESP a tím pádem můžu řádit naplno a nebo když jezdím opravdu extrém. Jenomže to má i své mínusy a to, že už jsem orval všechny plasty co byli vespod auta. No ale teď už jsem si nechal na zakázku vyrobit komletní kryt motoru a převodovky z duralu. Až to budu montovat, tak dám fotky. Zatím ahoj a neboj se toho je to super zábava.

Lokalita
    Hlohovec
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2,4 5MT

Moj benzinak pri malej rychlosti v strmsom kopci na vychodenej polnej ceste nestiha tak tam musim pouzit redukciu. (Trosku divno sa pri uzavretom medz. difer. zataca). A aj preto by som rad vedel ako sa v rezime 4L Lock zapina protipreklzovy system.

Volal som predajcovi a protipreklzovy system by sa mal dat aktivovat v rezime 4L Lock tlacidlom ESP OFF.
    Skusal som nejde mi to.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: Vitara s ESP alebo bez ESP

Citácia Pôvodne odoslal koleso Zobraziť príspevok
    Volal som predajcovi a protipreklzovy system by sa mal dat aktivovat v rezime 4L Lock tlacidlom ESP OFF.
    Skusal som nejde mi to.
    Tlačidlo si len stlačil, alebo aj pridržal chvíľu?

Lokalita
    Sokolov, západní čechy
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal koleso Zobraziť príspevok
    Moj benzinak pri malej rychlosti v strmsom kopci na vychodenej polnej ceste nestiha tak tam musim pouzit redukciu. (Trosku divno sa pri uzavretom medz. difer. zataca). A aj preto by som rad vedel ako sa v rezime 4L Lock zapina protipreklzovy system.

Skusal som nejde mi to.

Tak jsem na tom stejně. ESP off jsem stlačil i podržel a nic. Nejraději bych to úplně vypnul, tedy jen v případě že s tím jezdím offroad. Na silnici je to samozřejmě obrovský +

Lokalita
    Sokolov, západní čechy
    Moje Suzuki

Právě jsem volal do autorizovaného servisu s dotazem jestli se dá nějakým způsobem zrušit ESP nebo alespoň protiskluz u Vitary 2007. Odpověď byla, že to v žádném případě nejde a ani nijak zrušit v řídící jednotce. Dále mi řekl, že ale kdybych se chtěl o to pokusit, tak že stratím záruku na řídíci jednotku atd. Nenapadlo mě nic jiného než mu doslova říci, že je ho do toho hovno a že to prostě chci. No tak se budu muset obrátit na jinčí profesionáli

Strana 2 z 6 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •