Zobrazenie výsledkov ankety: Váš názor na rešpektovanie autorských práv?!

Hlasujúcich
12. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Súhlasím s ich rešpektovaním.

10 83,33%
  • Nesúhlasím s ich rešpektovaním.

2 16,67%
Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 32

Téma: Autorské práva - ako na to

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Autorské práva - ako na to

Od Suuzuukii Št Jún 05, 2008 9:23 pm

Našiel som nejaké materiály, kde je okrem iného aj rozpis snaď všetkých chybových hlásení na Ignise a Swifte (predpokladám, že to bude identické pre ostatné modely).
    Lenže ako to tak býva, na tieto materiály ma "niekto" copyright, napriek tomu že visia kade tade na webe.

Momentálne vidim jediný spôsob ako na to, že ak niekomu vypíše konkrétnu chybu na displeji, tak mu možem pozrieť čo to znamená podľa kódu a odpovedať.

Od TRUDO Št Jún 05, 2008 10:57 pm

No myslím si že tie kódy budú identické možno len nepatrna zmena no a čo keby si to uploadol na nejaký freeupload server a tu dal link a každý by si to mohol stiahnúť. To by predsa šlo nie???

Od Suuzuukii Pi Jún 06, 2008 6:45 am

Obávam sa že nie

Keď bude čas, tak preštudujem zákon č. 618/2003 Z.z. o autorskom práve, ale predpokladám, že nie je možné voľné šírenie akéhokoľvek diela v akejkoľvek forme bez súhlasu autora.
    Výnimku tvoria len citácie určitých častí s uvedením zdroja, resp. autora, alebo použitie exaktných faktov ako sú číselné údaje, hodnoty a podobne.

Od TRUDO Pi Jún 06, 2008 6:49 am

No že ty umiestníš na svojej stránke nejaký odkaz tak sa podľa mňa nič nedeje akoby potom fungovali všetky iné fóra ako sú napríklad warez a pod. Ja si myslím že to je úplne normálne a dá sa to tak spraviť bez postihov.

---------------------

Považujem túto tému za dôležitu, preto zakladám samostatné vlákno. Uvítam každý poznatok, ktorý viete exaktne podložiť.

Viem že na kadeakých serveroch visí všetko možné, ale....

2. Predvolené Re: Autorské práva - ako na to

Výborne presne tak prave som rozmýšľal že založím novu tému práve na toto ale si ma predbehol.
    SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Bodykit Urban Line

3. Predvolené Re: Autorské práva - ako na to

Admin, nemusíš tu dávať priamy odkaz na tie chybové kódy, poskytni len kľúčové slovo čo treba zadať do vyhľadávača OK?
    ignis 1328 2WD rv 2005

4. Predvolené Re: Autorské práva - ako na to

Citácia Pôvodne odoslal marekks
    Admin, nemusíš tu dávať priamy odkaz na tie chybové kódy, poskytni len kľúčové slovo čo treba zadať do vyhľadávača OK?
    (trocha mi ušlo toto vlákno, tak mám tuto poznámku na dvoch miestach sorry)
    No o tejto téme sa bavíme tu a máš pravdu stačila by taká mala napovedá. Ja som dosť hľadal ale nič som nenašiel.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Autorské práva - ako na to

Citácia Pôvodne odoslal TRUDO
    Citácia Pôvodne odoslal marekks
    (trocha mi ušlo toto vlákno, tak mám tuto poznámku na dvoch miestach sorry)
    No o tejto téme sa bavíme tu a máš pravdu stačila by taká mala napovedá. Ja som dosť hľadal ale nič som nenašiel.
    Problem je len ten, ze uz si skutocne nepamatam kde a ako som k tomu prisiel.

Co sa týka zverejnenia chybových kódov, až bude viacej času, dám si tu námahu, ze vypíšem kódy do tabuliek (to nie je v rozpore s autorskými právami lebo sa jedná o fakty-údaje) a potom to sem zavesím, ale je to pracička na nejakú tú chvíľu.

6. Predvolené Re: Autorské práva - ako na to

Ahojte,
    súhlasím so Suuzuukii. Nie je korektné to dávať priamo na download, ak je to chránené autorskými právami. TRUDO, máš pravdu, že Warez fóra takto fungujú, ale aj preto majú problémy - kde len môžu, tam im klepnú po prstoch. Pravda, nikoho by za to asi nezatvorili, ale ako administrátor fóra jeho majiteľovi Suuzuukii toto nemôžem odporučiť. Kto nehrá čisto v malom, nebude ani vo veľkom.

Suuzuukii, možno by bolo zaujímavé osloviť priamo majiteľa autorských práv, či by na to náhodou nedal súhlas. Aj keď mám zlé skúsenosti s e-mailovým oslovovaním takýchto spoločností - ani nie, že by nesúhlasili, ale pre istotu vôbec nereagujú.

7. Predvolené Re: Autorské práva - ako na to

No ale toto nie je warez fórum a ked by sa tu sem tam hodil nejaký link od fiktívnej osoby tak sa nič nedeje a VY či už ako vlastníci alebo admin za to nemožete že sa tu aj niečo také vyskytlo, nie ste trestne za to zodpovední. Ozaj taká kolonka a upozornenie že sa zbavujete zodpovednosti tu chýba - nechránite sa ???

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal TRUDO
    No ale toto nie je warez fórum a ked by sa tu sem tam hodil nejaký link od fiktívnej osoby tak sa nič nedeje a VY či už ako vlastníci alebo admin za to nemožete že sa tu aj niečo také vyskytlo, nie ste trestne za to zodpovední. Ozaj taká kolonka a upozornenie že sa zbavujete zodpovednosti tu chýba - nechránite sa ???
    Toto je zložitý problém, téma.
    Ja sa hlavne držím rád "admin-a", ktorý má už viac ako slušné skúsenosti s webom a plne súhlasím s jeho stanoviskom.

To že niektoré fóra fungujú ináč a autorské práva nerešpektujú, je síce pravda. Ale pravda je aj to, že žijeme v právnom štáte a mali by sme všetci rešpektovať legislatívu ako takú a nie len tú, ktorá nám vyhovuje.
    V tomto duchu mienim aj viesť toto fórum. Preto napr. uvádzam autora, resp. zdroj, u prebratých článkov.

Je mi jasné, že nie všetkým sa to pozdáva, ale možme o tom diskutovať a uvidíme čo s tým.
    V prvom rade, ale zavážia argumenty podložené zákonmi a etikou.

9. Predvolené Re: Autorské práva - ako na to

Nemôžeme sa celkom zbaviť zodpovednosti za obsah, aký sa na fóre zobrazuje, aj keď je generovaný návštevníkmi. Napríklad Google na portáli YouTube sám proaktívne vyhľadáva videá porušujúce autorské práva, alebo materiál len pre dospelých a maže to. Nie som si istý, či to zo zákona musí, ale je vidieť, že jeho cieľom je hrať fér. Také niečo chceme myslím aj my.

Napadlo ma, že práve nastal čas vytvoriť pravidlá diskusie vo fórach. Nie je nás tu síce toľko ako na YouTube , ale diskusia sa celkom pekne rozprúdila. Už len aby som aj ja ten moj nešťastný Opel, ktorý stále stojí v servise, vymenil za Suzuki a aj sa budem aktívne podielať.

Na tie pravidlá vytvorím samostatnú tému.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal admin
    Nemôžeme sa celkom zbaviť zodpovednosti za obsah, aký sa na fóre zobrazuje, aj keď je generovaný návštevníkmi. Napríklad Google na portáli YouTube sám proaktívne vyhľadáva videá porušujúce autorské práva, alebo materál len pre dospelých a maže to. Nie som si istý, či to zo zákona musí, ale je vidieť, že jeho cieľom je hrať fér. Také niečo chceme myslím aj my.

Napadlo ma, že práve nastal čas vytvoriť pravidlá diskusie vo fórach. Nie je nás tu síce toľko ako na YouTube , ale diskusia sa celkom pekne rozprúdila. Už len aby som aj ja ten moj nešťastný Opel, ktorý stále stojí v servise, vymenil za Suzuki a aj sa budem aktívne podielať.

Na tie pravidlá vytvorím samostatnú tému.
    Môžem len v plnom rozsahu súhlasiť

Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •