Zobrazenie výsledkov ankety: Váš názor na rešpektovanie autorských práv?!

Hlasujúcich
12. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Súhlasím s ich rešpektovaním.

10 83,33%
  • Nesúhlasím s ich rešpektovaním.

2 16,67%
Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 32

Téma: Autorské práva - ako na to

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Autorské práva - ako na to

Citácia Pôvodne odoslal acla
    Nechcem tu zbytočne rýpať, viem, že aj tento web musí z niečoho žiť, ale uvedom si, že ak chceš všetko poctivo dodržiavať, bolo by dobre zamyslieť sa aj nad reklamou na http://www.xenona.sk/ ktorá je umiestnená na úvodnej stránke http://www.suzukiclub.sk
    Na tej stránke vedome odr.....ú ludí napr. týmto:
    Xenóny môžete inštalovať na pôvodné stretávacie i diaľkové svetlá.
    Prestavbou nestrácate záruku na auto. Iba vymeníte halogénovú žiarovku za výbojku, prepojíte káble a na bezpečné miesto umiestnite trafá.

Vieš kolko ludí na to naletelo a vyhodili zbytočne peniaze za tú sadu a ďalšie peniaze za pokuty
    Nie v pohode, nerýpeš. Reklama na "xenóny" a "vypočítanie ceny auta" bola zrealizovaná sprostredkovane cez Directo.sk a akonáhle vyprší doba, na ktorú si to uhradili, ruším tento typ reklamy. Snažím sa hrať férovo, ale človek sa učí a robí chyby.

Ale nemôžem s tebou úplne súhlasiť v tejto veci: Bez toho, že by som to chcel nejak ospravedlňovať, ani ja, ani web SuzukiClub.sk ako taký, sa nedostáva do rozporu so žiadnou legislatívnou normou uverejnením tejto reklamy, nakoľko ja nerobím reklamu na produkt, ktorý by som predával (ktorý v tomto prípade má nejaké "problémy" s aplikáciou v praxi a svojim spôsobom zavádza klienta). Za produkt ako taký si zodpovedá firma samotná a pravdepodobne aj Directo.sk, ktoré je zadávateľom reklamy.
    Súhlasím ale, že to nie je úplne (povedzme) *****paretné, a aj preto je tu téma v ktorej sa preberá legálnosť dodatočnej montáže xenónov na autá - viď Xenóny-prestavba z H4, ktorú som založil.

Sumička, ktorá z tohto kvapla mi nezaplatí ani elektriku, ktorú spáli môj počítač a nehovorím už o poplatkoch za doménu, priestor atď.
    Ale to je vedľajšie, nerobím to pre peniaze, ale preto, že mám vzťah k autám a k Suzuki zvlášť a chýbal mi takýto priestor, kde by sme mohli debatovať a riešiť veci okolo Suzuki.

Ako som ale povedal, hneď ako skončí zaplatené obdobie, tento typ reklamy ruším (končí to v máji a toto rozhodnutie som urobil už pred nejakým časom) a ostanú len reklamné bannery, ktoré už budem vyberať osobne sám a pri výbere jednoznačne zohľadním kritérium férovosti, serióznosti a *****parentnosti ako firmy, tak aj produktov a služieb.

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    Bez toho, že by som to chcel nejak ospravedlňovať, ani ja, ani web SuzukiClub.sk ako taký, sa nedostáva do rozporu so žiadnou legislatívnou normou uverejnením tejto reklamy, nakoľko ja nerobím reklamu na produkt, ktorý by som predával (ktorý v tomto prípade má nejaké "problémy" s aplikáciou v praxi a svojim spôsobom zavádza klienta). Za produkt ako taký si zodpovedá firma samotná a pravdepodobne aj Directo.sk, ktoré je zadávateľom reklamy.
    Nechcel som, aby si to bral ako obviňovanie, len som nepochopil, že zverejnenie webovej adresy podla tvojich slov - ktorý v tomto prípade má nejaké "problémy" s aplikáciou v praxi a svojim spôsobom zavádza klienta je v pohode a zverejnenie webovej adresy z ktorej sa dá stiahnuť nie celkom legálny obsah už nie.
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal acla
    ...len som nepochopil, že zverejnenie webovej adresy podla tvojich slov - ktorý v tomto prípade má nejaké "problémy" s aplikáciou v praxi a svojim spôsobom zavádza klienta je v pohode a zverejnenie webovej adresy z ktorej sa dá stiahnuť nie celkom legálny obsah už nie.
    Nie je to v pohode, však som napísal:
    Súhlasím ale, že to nie je úplne (povedzme) *****paretné, a aj preto je tu téma v ktorej sa preberá legálnosť dodatočnej montáže xenónov na autá - viď Xenóny-prestavba z H4, ktorú som založil......
    ....Ako som ale povedal, hneď ako skončí zaplatené obdobie, tento typ reklamy ruším (končí to v máji a toto rozhodnutie som urobil už pred nejakým časom)...
    Ale nie som si vedomý, že by zverejnením toho reklamného odkazu, v tomto prípade na xenóny, bol porušovaný nejaký zákon, alebo nebodaj niekoho duševné vlastníctvo a podobne. Ak sa mýlim, daj link kde sa pozrieť, aby som vedel.

To ale pri šírení odkazov na materiály podliehajúce copyright-u už priamo dochádza.... je to ťažká problematika, diskutoval som to so skúsenejšími ako som ja a došli sme k záveru na základe ktorého som zvolil smer, ktorým sa to snažím smerovať.

To by bolo na dlhšiu diskusiu pri káve.... však možno na zraze ak bude.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak vážení a milí, napísal som importérovi, aby sa vyjadril k možnému zverejneniu servisných manuálov na vozidla Suzuki na týchto stránkach.
    Som zvedavý ako sa vyjadria.
    Tak týždeň uplynul a importér ani ťuk

To sa dalo čakať, hadam si si nemyslel, že nám poskytnú kompletnú technickú dokumentáciu.
    Prečo aj ? Veď peniaze už od nás dostali a teraz sa trápme sami.
    Ale to som tu už niekde spomínal
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

No minimálne som čakal (a čakám) nejakú - akúkoľvek odpoveď.
    Slušnosť káže odpovedať na otázku!

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Za 2 dni je mesiac a importér na odpoveď z vesela
    No nič, tak im to pošlem doporučene, už len z princípu, aj to teľa zabučí keď sa ho niekto niečo pýta

8. Predvolené Re: Autorské práva - ako na to

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Toto je zlozity problem, tema.
    Ja sa hlavne drzim rad "admin-a", ktory ma uz viac ako slusne skusenosti s webom a plne suhlasim s jeho stanoviskom.

ty neporusujes ziadne autorske prava tym, ze das link na nejaky zdroj. je to verejne pristupne a je to problem toho, kto material na web umiestnil na SVOJEJ domene - nie toho kto inych na tu stranku odkazuje.

Lokalita
    Praha CZ

Co se týče aktuálních servisních manuálů na nové modely (nikoliv uživatelských manuálů), je to problém. Servisní firmy to považují za své know how a nebudou to jednoduše poskytovat kdejakému kutilovi. A importéři s nimi pochopitelně držej basu. Jinak pokud jukneš na český portál, tak tam takovou vědu z autor. práv na manuály zatím nedělají.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Exclamation Re: Autorské práva - ako na to

Tak a je to tu: Ani blogeri nesmú písať, čo len chcú

Zásadne zodpovedá ten, kto závadnú informáciu šíri," hovorí Benedik. Pod prevádzkovateľom nemyslí toho, kto poskytuje technické služby, aby server fungoval, ale toho, kto poskytuje priestor na vyjadrovanie názorov, určuje rubriky a témy blogov.
    Spolu s právnikom Petrom Kerecmanom však Benedik dodáva, že zodpovedný je aj autor blogu.
    V prípadnom súdnom spore by prevádzkovateľovi zrejme nepomohlo, keby sa odvolal na pravidlá používania blogu......"

„Prevádzkovateľ diskusného fóra sa nemôže zbaviť zodpovednosti tým, že vyhlási, že za obsah príspevkov nezodpovedá," tvrdí Kerecman. Podľa neho by ho zbaviť zodpovednosti mohol len zákon. Napríklad podľa tlačového zákona vydavateľ nezodpovedá za obsah inzercie."

Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •