Zobrazenie výsledkov ankety: Váš názor na rešpektovanie autorských práv?!

Hlasujúcich
12. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Súhlasím s ich rešpektovaním.

10 83,33%
  • Nesúhlasím s ich rešpektovaním.

2 16,67%
Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 32

Téma: Autorské práva - ako na to

1. Predvolené Re: Autorské práva - ako na to

OK už nebudem namietať je to Vaše fórum a nebudem sa Vám do toho miešať a budem musieť s Vami súhlasiť.
    SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Bodykit Urban Line

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Autorské práva - ako na to

Citácia Pôvodne odoslal TRUDO
    K už nebudem namietať je to Vaše fórum a nebudem sa Vám do toho miešať a budem musieť s Vami súhlasiť.
    Nie nie, moment, nie je to moje ani adminove forum, je to forum všetkých majiteľov a fanúšikov Suzuki.

Ale tak ako dodržujeme (alebo mali by sme) predpisy v cestnej premávke napríklad, tak tak isto by sme mali dodržiavať aj autorské práva a podobne. Nemysliš?

3. Predvolené Re: Autorské práva - ako na to

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    K už nebudem namietať je to Vaše fórum a nebudem sa Vám do toho miešať a budem musieť s Vami súhlasiť.
    Nie nie, moment, nie je to moje ani adminove forum, je to forum všetkých majiteľov a fanúšikov Suzuki.

Ale tak ako dodržujeme (alebo mali by sme) predpisy v cestnej premávke napríklad, tak tak isto by sme mali dodržiavať aj autorské práva a podobne. Nemysliš?
    Jasné to beriem ale za všetkým budete stát VY tak som to chcel napísať, neviem či ma chápeš ???
    SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Bodykit Urban Line

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Jasné to beriem ale za všetkým budete stát VY tak som to chcel napísať, neviem či ma chápeš ???
    No ak si to myslel tak, že MY to tu budeme "moderovať", tak áno. Chcel by som tomuto fóru dať istý smer, tak aby bolo na ňom všetko fér.
    Je mi jasné, že niektoré z týchto vecí nie sú populárne a u niektorých sa nemusia stretnúť s pochopením.
    Jednoducho chcem tu aplikovať pravidlo zlatého stredu, zas nečakaj, že budem mazať všetko o 106, čo sa mi nebude pozdávať.
    Keď sa vrátim k tým manuálom, preto sem chcem napríklad vložiť zoznam chybových hlásení, ale súčasne odmietam sem zavesiť celý manuál - knihu, kde je od A po Z úplne všetko, niekto to tvoril dlhú dobu a má na to copyright.
    Pretože ak toto fórum dokáže svoju životaschopnosť, mohol by prísť raz deň, kedy by sa aj tak muselo odstrániť všetko čo porušuje zákon, všetci vieme aký hon na nelegálne používanie softveru a podobné porušenia zákonu začína.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,6 GS AAC/AT

Podľa mňa to je seriózne.
    Suzuki Swift 1,3 GLX (1998-2003), Suzuki Ignis 1.3 GS AC (2004-2009), Honda Jazz 1,4 Comfort (2009-2013), Suzuki SX4 1,6 GS AAC/AT (2013-...)

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Z času na čas sa tu objaví nejaký príspevok, ktorým dôjde k porušeniu autorských práv z rôznych dôvodov (samozrejme takýto príspevok je buď nasledne zmazaný, alebo editovaný do prípustnej formy).
    Vždy sa pri tej príležitosti zamyslím, aká je všeobecná úroveň povedomia verejnosti v tejto oblasti a aká je ochota verejnosti rešpektovať autorské práva.

Základný kameň úrazu asi je, že málo kto si uvedomí, že autorské práva sú vlastne duševné vlastníctvo k nejakému dielu a málo kto považuje porušenie autorských práv za prečin.
    A asi tak isto aj stále nízka úroveň slovenského webu a neexistencia autority, ktorá by postihovala weby porušujúce legislatívu v tejto oblasti.

A tak by ma zaujímal váš názor na rešpektovanie, resp. nerešpektovanie autorských práv a na vrchu strany som založil hlasovanie - anketu.

Takáto anketa je o ničom - nedá sa jednoznačne súhlasiť, ani nesúhlasiť. Je tu príliš vela "ale".
    Napr. my ako spotrebitelia pri kúpe rôznych zapisovatelných médií /CD, DVD, HDD/zaplatíme v cene média
    aj určitú čiastku ktorej hovoria autorský poplatok. Tieto peniaze sa potom neviem akým systémom delia
    medzi majitelov autorských práv. Takže už pri kúpe média tento poplatok zaplatím aj keď chcem na CD alebo
    DVD napáliť napr. svoje fotky alebo video.
    Keď som si v 80-tych rokoch kúpil FTV, HIFI, alebo automatickú práčku, ku všetkému bola priložená schéma zapojenia.
    Servisný manuál k autu /nie len Suzuki/ sa nedá kúpiť, je určený len pre autorizované servisi. Prečo asi
    Výrobcovi nestačí že nás ošklbal už pri kúpe auta, musí nás dojiť ešte ďalších pár rokov na servisovaní.
    Autorské práva porušuje web na ktorom je daný materiál uložený a nie ten, kto naň poskytne odkaz. Takto predsa
    celé roky fungujú warez fóra.
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal acla
    Takto predsa celé roky fungujú warez fóra.
    Presne tak. A preto im vo vyspelej časti Európy šlapu na prsty

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak vážení a milí, napísal som importérovi, aby sa vyjadril k možnému zverejneniu servisných manuálov na vozidla Suzuki na týchto stránkach.
    Som zvedavý ako sa vyjadria.

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    Nechcem tu zbytočne rýpať, viem, že aj tento web musí z niečoho žiť, ale uvedom si, že ak chceš všetko poctivo dodržiavať, bolo by dobre zamyslieť sa aj nad reklamou na http://www.xenona.sk/ ktorá je umiestnená na úvodnej stránke http://www.suzukiclub.sk
    Na tej stránke vedome odr.....ú ludí napr. týmto:
    Xenóny môžete inštalovať na pôvodné stretávacie i diaľkové svetlá.
    Prestavbou nestrácate záruku na auto. Iba vymeníte halogénovú žiarovku za výbojku, prepojíte káble a na bezpečné miesto umiestnite trafá.

Vieš kolko ludí na to naletelo a vyhodili zbytočne peniaze za tú sadu a ďalšie peniaze za pokuty
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •