Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 13

Téma: Vysokooktánové palivo - mýty a fakty

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Vysokooktánové palivo - mýty a fakty

Dobrý článok: Vysokooktánové palivá

Zaujímavá je táto pasáž:

"Směšovací poměr- různá paliva mají různý směšovací poměr. Pro běžné užití nás zajímá především benzín, který má ideální směšovací poměr 14,7kg vzduchu na 1kg paliva. Pro různé provozní stavy je výhodný jiný směšovací poměr. Směšovací poměr je nastaven v řídící jednotce vstřikování nebo velikostí trysek v karburátoru. Hoření je oxidační proces vyžadující přítomnost kyslíku a změnou poměru od optimálního klesá výkon motoru. Určité speciální benzíny pro závodní účely obsahují vázaný kyslík a mají tak jiný směšovací poměr.

Výhřevnost paliva- udává kolik energie se uvolní při ideálním spálení 1kg paliva. Větší výhřevnost teoreticky znamená vyšší tlak na píst=vyšší kroutící moment=vyšší výkon. Výhřevnost benzínů prodávaných u čerpacích stanic je pro všechny stejná. Výhřevnost společně se směšovacím poměrem udává možný výkon z paliva. Např. nitrometan má výhřevnost 3,8×menší než benzín, ale jeho směšovací poměr je 8,5×vyšší. Teoreticky při jedné expanzi se uvolní 2,4× více energie a tím je možný výkon až 780HP na litrový objem motoru.

.....

Obě paliva (Shell V-Power Racing, Benzina Verva 100) jsou nabízena pro sportovní charakter jízdy a použití jak v motocyklu tak v autě. Jako hlavní rozdíl (přímo v názvu) je uváděno vyšší oktanové číslo, které samo o sobě nemá vliv na výkon motoru. Pro využití vyššího OČ by musel být motor upraven (např. vyšší kompresní poměr, nebo přeplňování)."

Predvolené Re: Vysokooktánové palivo - mýty a fakty

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Obě paliva (Shell V-Power Racing, Benzina Verva 100) jsou nabízena pro sportovní charakter jízdy a použití jak v motocyklu tak v autě. Jako hlavní rozdíl (přímo v názvu) je uváděno vyšší oktanové číslo, které samo o sobě nemá vliv na výkon motoru. Pro využití vyššího OČ by musel být motor upraven (např. vyšší kompresní poměr, nebo přeplňování)."
    Tak potom preco ich vobec predavaju. Zeby zavadzanie zakaznika pre vyssi zárobok?
    hmm. Ja davam do SX4 Natural 98. Extra vykon som sice nezbadal ale aspon lepsi pocit
    Trochu spotreba klesla

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Prečítaj si celý článok, zmieňujú sa tam o čistiacich vlastnostiach týchto benzínov, aj keď aj to je ťažko "posúditeľné".

Prečítaj si celý článok, zmieňujú sa tam o čistiacich vlastnostiach týchto benzínov, aj keď aj to je ťažko "posúditeľné".
    moze to byt pravda aj nemusi tazko to posudi /a zisti pravdu/ obycajny spotrebitel, spotrebitel, posledny clanok retazca

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Presne tak a o to ide
    Ja beriem 95 V-Power, ale aj to len preto, že mi raz ktosi skalopevne tvrdil, že to je jediné palivo, čo sa nevozí zo Slovnaftu, ale až z Rakúska a že je údajne kvalitnejšie, čistejšie. Čo je na tom pravdy ktohovie.

V minulosti som skúšal 98, 99 aj 100, ale teda rozdiel som nepostrehol.

To je ako s Tes.com pumpami. Minuly rok v spravach bolo, ked bola jedna afera s jednou pumpou, ze ma v par lit. benzinu namiesto benzinu + este nieco ine. Napr. hovorkyna tes.ca na otazku odkial berie tes.co benzin /dodavatel/ atd. ze "Nebudu sa k tomu vyjadrovat kto je ich dodavatel atd." bolo tam viacej oslovenych spolocnosti cerpaciek atd.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

Presne tak a o to ide
    Ja beriem 95 V-Power, ale aj to len preto, že mi raz ktosi skalopevne tvrdil, že to je jediné palivo, čo sa nevozí zo Slovnaftu, ale až z Rakúska a že je údajne kvalitnejšie, čistejšie. Čo je na tom pravdy ktohovie.
    V minulosti som skúšal 98, 99 aj 100, ale teda rozdiel som nepostrehol.
    Ja som tiež začal tankovať 95 V-Power a to bol zatiaľ jediný benzín, v ktorom som postrehol rozdiel. Tiež som skúšal 98 atď. Minulý tyžden som tankoval zase bežnú 95 a prišlo mi to auto úplne prispaté (cesta TN - Brno). A mám pocit, že aj tá spotreba sa trochu znížila.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Len aby sme to tu teraz nezaspamovali tým kto na čo jazdí ale meo culpa, ja som začal tak do pozornosti téma kde sa preberá kto na čo jazdí Palivo

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

Tak mi tam môžeš presunúť ten môj príspevok

Ja rozdiel nebadám. Skúsil som V-power a teraz aj carreru od omv ale necítim zmenu. Snád pri V-power to malo tichší zvuk ale pri decibeloch z môjho rádia to je jedno.

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •