Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 13 z 13

Téma: Vysokooktánové palivo - mýty a fakty

1. Predvolené Re: Vysokooktánové palivo - mýty a fakty

Citácia Pôvodne odoslal scorpio13 Zobraziť príspevok
    Ja som tiež začal tankovať 95 V-Power a to bol zatiaľ jediný benzín, v ktorom som postrehol rozdiel. Tiež som skúšal 98 atď. Minulý tyžden som tankoval zase bežnú 95 a prišlo mi to auto úplne prispaté (cesta TN - Brno). A mám pocit, že aj tá spotreba sa trochu znížila.
    Podla mna je to len placebo efekt. Realne rozdiel, pokial clovek nema rovno sportovu karu, nemoze citit. Od kupy noveho auta tankujem len Shell 100, predtym som striedal rozne paliva, vzdy to bolo len v mojej hlave, ze som mal pocit tichsieho chodu, lepsieho vykonu, zrychlenia...hlupost. Bezny sofer zbada len to, ak natankuje uplne shitne palivo a motoru sa to evidentne nepaci...

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

Predvolené Re: Vysokooktánové palivo - mýty a fakty

... ja napríklad cítim rozdiel medzi LPG Slovnaft a LPG Flaga. Na Flage to proste ide
    No čo, veď aj LPG je vysokooktánové palivo
    Čo sa týka benzínov, u "klasických" značiek som nepostrehol žiaden rozdiel. Tesco a spol. som radšej ani neskúšal.
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Vysokooktánové palivo - mýty a fakty

Citácia Pôvodne odoslal Psycho Zobraziť príspevok
    Podla mna je to len placebo efekt. Realne rozdiel, pokial clovek nema rovno sportovu karu, nemoze citit. Od kupy noveho auta tankujem len Shell 100, predtym som striedal rozne paliva, vzdy to bolo len v mojej hlave, ze som mal pocit tichsieho chodu, lepsieho vykonu, zrychlenia...hlupost. Bezny sofer zbada len to, ak natankuje uplne shitne palivo a motoru sa to evidentne nepaci...
    Přesně tak, pokud je motor a příslušenství v dobrém stavu, tak vyšší číslo než předepisuje výrobce nemá žádný vliv na parametry motoru. Jedině snad v případě zasviněných vstřiků by se mohla uplatnit nějaká čistící aditiva v benzínu, která tam někteří výrobci mohou přidávat.
    "horský sokol"

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •