Zobrazenie výsledkov ankety: Máte vo svojom vozidle ESP?

Hlasujúcich
100. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Áno

44 44,00%
  • Nie - nebol v ponuke

29 29,00%
  • Nie - bol príliš drahý

10 10,00%
  • Nie - nepovažujem ho za potrebný

12 12,00%
  • Nie - iný dôvod (napíšte aký)

5 5,00%
Strana 7 z 8 PrváPrvá ... 5678 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 61 až 70 z 80

Téma: ESP - áno alebo nie?

Predvolené Re: ESP - áno alebo nie?

Pozor páni (a dáma), ja ESP nepodceňujem ani nezatracujem, naopak. Aj keď s ním nemám žiadne praktické skúsenosti, vďaka naštudovaným materiálom som jeho fanúšikom. Len je veľmi nesprávne, ak pri jazde naň podvedome čo i len pomyslím (prípadne sa dokonca na ten systém spolieham).
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Psychologicka stranka ESP je nadcenovana a jeho funkcnost je zastierana, prave tym psychologickym. Tak ako bolo a je vo vacsine pripadov chybne vnimane ABS. Clovek ked vie ze na neho dava pozor elektronika, tak stale skusa viac a viac a posuva hranice. Bohuzial tato hranica je tenka a velmi vratka. Uz ked ESP "zachranuje" tak by som to pomenoval v urcitych pripadoch ako neprisposobenie jazdy povahe a stavu vozovky. Pod autom by mal mat vodic stopercentnu kontrolu, aj ked ma ESP alebo nie. A k tej trakcnej kontrole v ESP to nesuhlasim, (skusenosti z kamionu), tam kde som vysiel so 105kou v snehu ci lade, vyjdem iste aj s 4x4kou bez trakcie.
    Škoda Felicia r.v.´99, Suzuki Sx4 1.6 GLX 4x4 r.v.´09, Subaru Impreza WRX STI ´09

Aby som ja siel do zakruty 120km/h namiesto 80km/h, alebo si viac s autom dovoloval len preto ze mam ESP, tak to ma este nenapadlo, neverim ze ludia takto uvazuju, somarina, mozno 1 z 1000, ani s ABS nezacneme brzdit meter od auta predomnou len preto ze mame ABS,
    To akoze niekto si sadne do auta a hned si pomysli , " ha, ja mam ESP, ABS, TCS ASR neviem co este, takze sa nemusim nicoho bat "

no urcite.....

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal lorenzlubos Zobraziť príspevok
    - toto je ukazka absolutne neprofesionalneho pristupu k statistike. Ano, je to tak, ako vravis. No vobec to nevypoveda o vodicoch, ktori v tychto autach sedeli. Dokonca najmenej nehod v poslednych rokoch zapricinili auta z konca 19. storocia. Menej ich sposobili uz len lietajuce taniere....

Kto nejazdi, nebura. A ak ma napr. vo Svedsku 97% novo predanych aut aj ESP, tak niet divu, ze sa to zobrazi aj na tej ucelovej statistike. Moje predchadzajuce auto bola Skoda Favorit. Jazdil som na nej omnoho rychlejsie, ako na Splashi. Nie pre jeho bezpecnost, ale preto, ze som ho menej setril.

Podla istej statistiky, najviac nehod v SR (alebo CR?) zaprinuju vodici znacky Audi. Tie maju ESP prevazne v seriovej vybave, no pochybujem, ze si tuto znacku vybrali ich vodici prave preto (ESP dostanete lacnejsie v inych autach, napriek tomu, ze si tam zan musite priplatit). Takze by som skor porovnal nehodovost vodicov aut, do ktorych sa za ESP priplaca. A tu som presvedcený, ze sa statistika obrati, nakolko za ESP si priplacaju ludia, ktorym na bezpecnosti zalezi. A vobec by som sa nedivil, ak by najviac burali auta tuningovane, s foliami, subwooferom.... A urcite by som to nedal za vinu tymto (pre mna nepritazlivym) doplnkom....

Napisat sa da kadeco. Ale k debate na urovni hluposti nepatria.
    Nejsem profesionální dopravní statistik, takže nemohu být ani profesionální, ani neprofesionální. Můj příspěvek byl samozřejmě myšlen se silnou nadsázkou. Role sofistikovaných systémů v automobilech je nebezpečně přeceňována (až uctívána). Proto jsem si zahrál na amatérského psychologa a byl jsem zvědav na reakce.

ESP, ABS a ostatne elektronicke systemy su na to, aby auto zostalo ovladatelne za hranicou schopnosti vodica az po hranicu fyzikalnych zakonov. Ked ale vodic tymto systemom nenecha priestor na realizaciu, skonci to velmi zle, pretoze fyzika sa oklamat neda. Preto ESP rozhodne ANO, no jazdit a spravat sa tak, akoby v aute nebolo. Iba vtedy vie v krize zasiahnut a urobit takmer zazrak.

6. Predvolené Re: ESP - áno alebo nie?

Jeden kratky testik s GV:

Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS, r.v. 2007 / Toyota Avensis Verso 2.0 D4D, r.v. 2005 / Suzuki Ignis 1.3 GL / Toyota Yaris 1.0

Moje Suzuki
    Suzuki Splash 1.0 SE (2009; Galactic grey)

Nooo, strasne dlho mi to natahuje, ale sudiac podla zaciatku (rozjazd), myslim, ze nie celkom rozumies, co to to ESP vlastne je. Na rozjazd nema totiz ziaden vplyv.

8. Predvolené Re: ESP - áno alebo nie?

Skus si to pozriet. Je to skor o subsysteme ESP - ASR resp. TCS.
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS, r.v. 2007 / Toyota Avensis Verso 2.0 D4D, r.v. 2005 / Suzuki Ignis 1.3 GL / Toyota Yaris 1.0

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal iMAGiNE Zobraziť príspevok
    Skus si to pozriet. Je to skor o subsysteme ESP - ASR resp. TCS.
    Základ je ABS a ty další subsystémy, které jsou akorát softvérový přílepek ABS z toho dělají jenom bramboračku. Význam pro běžné ježdění je nulový, schopný řidič to nepotřebuje.
    Ale jak by řekl klasik, pokrok musí být, ať to stojí co to stojí.
    Naposledy upravil Beaumont; 04-03-2010 o 01:36
    "horský sokol"

Citácia Pôvodne odoslal lorenzlubos Zobraziť príspevok
    Nooo, strasne dlho mi to natahuje, ale sudiac podla zaciatku (rozjazd), myslim, ze nie celkom rozumies, co to to ESP vlastne je. Na rozjazd nema totiz ziaden vplyv.
    obycajne sa ESP sklada z viacerych systemov a trakcna kontrola je jeden z nich, ale tu je skor debata o riadeni stability. Ja osobne som volil auto s ESP hlavne kvoli zene, lebo jej sa uz par krat podarilo pootacat auto na ceste, vzdy to bolo pri nahlej zmene kvality vozovky a pri normalnych alebo skor pomalych rychlostiach. V tomto vidim najvacsi zmysel ESP a nie v tom ze si mozem dovolit viac, tak asi neuvazuje vela ludi.
    Pre porovnanie ABS som kedysi povazoval za zbytocnu vec, a dnes som si nato do urcitej miery zvykol, hlavne na Corse, kde mam lahky motor sa ABS zapina pomerne casto. V SX4-ke sa zapne ozaj len vynimocne, kedze ma dost tazky predok vdaka naftovemu motoru.
    Takze do urcitej miery elektronika kompenzuje ine nedostatky vozidla, ktore vyplyvaju z rozmerov, hmotnosti....

Strana 7 z 8 PrváPrvá ... 5678 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •